Flaş Haber :
Hava Durumu

SOLUN YILDIZLI YUMRUĞU AHLAKSIZLARIN KAFASINA İNECEK

28 Haziran 2022
Büyük bir ahlak erozyonu yaşıyoruz, ne yazık ki toplumun bir kesiminde hoş karşılanan kabul gören bu durum doğru kabul ediliyor. Vicdanını ve ruhunu kaybetmiş bir toplum olduk. Bir kesimin saygın ağabeylerinin, medyada boy boy resimleri, ahlaksızca deşifre olmuş videoları dolaşıyor ama kimsenin yüzü kızarmıyor. İktidar partisine yakın olanlar din iman diyerek, tarikat ve cemaat önderlerinden aldıklarını gruplar halinde ortalığa saçıyorlar. Normal diyorlar, anormallikleri bir toplumu nasıl kirlettiğini görmüyorlar. Bir başka kirli kulvar ana muhalefet kulvarı, yaptıklarını aklamak için “onlarda var, bizde olanlar onlarınkinden daha küçük” diyerek kötü bir örnekleme ile yaptıkları ahlaksızlıkları, sapkınlıkları, pislikleri kendilerince böyle aklıyorlar.
 

Yılgınlık olmasın, kurtuluş elbette var… Tüm bu kirlilikleri düzenin partileri bu düzen içinde asla temizleyemezler. Bir temizlik yapılacaksa onu bu ülkenin sol kulvarında koşan, düzen karşıtları, namuslu yurtsever sosyalistler gerçekleştirecektir… Ahlaksızların kafasına solun yıldızlı yumruğu sol bir iktidarda inecek…

Tüm kötülüklerin anası yoksulluk olduğu doğru ama varlık içinde olanların yaptıkları başka bir şey. Her çiçekten bal alan variyetli olanlar, iktidardan nemalanıp semirenler, adam görünümlü sapkın kişiler, iktidar sahipleri toplumu ahlaksızlıklaştırmak için, kötü emellerini topluma empoze etmek için başkalarının tarlasındaki otları bile kirletmeyi kendilerine hak görüyorlar.  Bir kere yönetenler bir şey olmamış gibi davranması, hesap sormaması bu olumsuzlukların alanını genişletiyor.“bu ülkede açlık yok” diyenlere sormak lazım, “siz tokluğunuzdan olacak ki her kirliliği meşru görüyorsunuz. Açlık tüm dünyada bazı kirli sektörler yarattığını, yuvalar yıktığını, aileleri parçaladığını” ne zaman anlayacaksınız. Ne zaman anlayacaksınız tüm kötülüklerin başladığı noktanın açlık olduğunu, kötülükleri aklandığı yerin ise emeksiz kazanımlarla servet edinenlerin yuvalandığı kara dehlizler olduğunu. 20 senedir bu ülkeyi yönetenler sanki onlar yönetmemiş gibi, sanki onlar bu durumu yaratmamış gibi “ biz düzelteceğiz” diyor. Tescilli hırsızlar en güzel masalarda ağırlanıyor,  televizyon ekranlarını ise toplu organize işler yapanlar, ahlak yoksunları ne hikmetse arkasına aldığı sizlerin destekleri ile ahlak dersleri veriyorlar.

Üzülerek ve Şaşkınlıkla gözlemliyorum ki Atatürk’le kurulan cumhuriyetin ve o cumhuriyet hükümetlerinin tamamı (AKP’lilere göre) hiçbir güzellik ve hayırlı iş yapmadığını halka anlatıyorlar, halkta böyle bir yalana inanıyor. İktidarın muktedirleri her söylemlerinde “evet, hırsızlık, namussuzluk ve en kötü aşağılık işler ahlaksızlıklar her dönem vardı ama bu dönem daha az oluyor. Yaparsak biz yaparız” söyleyerek aç ve yoksul bıraktıkları yığınları kandırıyorlar.  

Aslına bakarsanız aç ve yoksul bırakılan böyle bir kesime doğruyu anlatmak da çok zordur artık, bir kere inanmışlar, inanmışlar bilim dışı hurafelerin yalan yanlış uydurma şehir ve kasaba hikayelerine ve söylemlerine.
 
 Aslında herşeyin içini boşaltan AKP zihniyeti dini ritüellerin de içini boşalttığı yetmezmiş gibi, genç nesillerin kafasının içini de boşalttılar. Boş beyinli nesiller yetiştirmek için önce eğitimin içine ettiler, sonra neidüğü belirsiz bir müfredatla uzaya çift şerit yol yaptıklarına bir kesime öyle bir inandırdılar ki sormayın gitsin. Uydurdukları masallarla kendilerine saraylar yaptılar, zengin müteahhitlerle, usulsüz ihalelerle, yandaşlarına kıyaklarla ülkenin altını üstünü sömürdüler , üreten ve bu toprakların gerçek sahiplerini açlığa yoksulluğa razı ettiler, ülkesine yapancılaştırdılar.  Ülkemin üreteni maraba, tüketen efendi…
AKP iktidar olduğu ilk günden beri söylediği yalanlarla, uyduruk hadislerle ne kadar sapkınlık varsa o sapkınlıkları bu halka sindire sindire kabul ettirdi. Yığınlar AKP’nin yalanlarına halkımız ama öyle ama böyle inandı inanmayanlara, mahalle baskısı kurarak yapılmayanları yapılmış gibi yapıtlığına, dini motiflerle, örnekler göstererek inanmaya razı etti. Bazen de devletin hakim güçleri ile gazlattı, joplattı ve hukuksuzca zindanlara attırarak baskılar kurdurdu.
 
Dövizin yanı doların   yükselmesi tamamen spekülasyon olduğunu, dış güçler bizi çok kıskandıkları için  doların yükseldiği yönündeki gibi birçok safsataya kendilerinden olanları bir güzel kandırdılar… AKP’nin yalanlarına, saçmalıklarına itaat etmeyen, inanmayanlara ya vatan haini veya terör destekçisi diyerek ağır iftiralar attılar.

Kimse bakmıyor dolar tarihinin en yüksek noktasında mı değil mi diye, çünkü yoksullaşan halk, çaresizlik içinde kıvranan yurttaşlar “ölmektense sıtmaya razı olmuşlar hem de dünden”  AKP’nin etkin ve yetkin kişileri, adam zannettiğimiz yöneticileri “Sabredin ve seçimi bekleyin, sonra ekonomi düzelecek” diyerek herkesle kafa buluyorlar.  

  • Kimse Kimseyi Kandırmasın… Böyle muhalefet varken vatandaşlarımızın beklemekten başka çaresi yok!
Hüseyin diğer yazıları
x

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Duyurular Duyurular
Künye Künye
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.