Flaş Haber :
Hava Durumu
Tuncel Kurtiz: İnsanlık için..
Tarihte Bugün
EĞİTİM KÜLTÜR SANAT
Saygıdeğer kamuoyuna…
Son zamanlarda Maçkamız'ın terörle anılmasından son derece rahatsız olduk. Özellikle de teröre yardım ve yataklık, tarafgirlikle suçlanmış olmak hem üzücü hem de tahrik edicidir. Kaç yıldır..
Atatürk’ü Sevmeyen..
Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği yayımlandı: Atatürk'e yer yok Milli Eğitim Bakanlığı ‘nın yürürlüğe giren yeni “Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği” ile sosyal etkinliklerin..
Beethoven Academy..
Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Almanya’da Beethoven Akademisi’nin 2016 Uluslararası Beethoven İnsan Hakları, Barış, Özgürlük, Yoksullukla Mücadele ve İçselleme..
Mahkemeden Zorunlu Din dersine iptal
Antalya'nın Kumluca ilçesinde ateist anne ve babanın çocuğu ilkokul 4'e giden E.Z.S. için ailesi, çocuklarının zorunlu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muaf tutulmasına ilişkin açtıkları..
Karaman’da İğrenç Olay
Karaman'da bir öğretmenin tarikat evlerinde en az 45 erkek öğrenciye tecavüz ettiği iddia edildi.
İlk Ve Orta Dereceli Okullarda..
İlk ve Orta dereceli Okullarda Danıştay Başsavcılığı İlk aynı zamanda Lise ve çok Programlı Liselerde başörtüsü yönetmeliğinin iptalini istedi.
650 Bin Öğretmene Sahte Diploma..
Son 18 yıldır atanan öğretmenler mercek altında...
Çocuklar için pedagojik..
2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılı karne tatili başladı, Pedagoji Derneği karnelerin nasıl olmasına ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu.
Açılışta muhalefet yok
Hasip Dinçsoy İlkokulu'nda, Esenler Belediyesi'nin katkılarıyla tamamlanan konferans salonu, kütüphane, satranç odası, laboratuarve spor salonu törenle hizmete girdi. Açılışa AKP İlçe Başkanı Gökhan..
Esenler’de mum üretiyordu..
Esenler Menderes Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin okullarında ürettikleri süs mumlarına gerekli destek verilmeyince proje başlamadan sona erdirilmişti. Ancak Samsun Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde..
Öğretmenlere hediye yasak…
Milli Eğitim Bakanlığı okullara gönderdiği ‘hediye alma yasağı’ konulu yazıda personelin ‘yeni yıl bahanesiyle’ hediye kabul etmemesini istedi. Buna göre öğretmenler de dahil olmak üzere yasağa..
Bakanlık, Sömestr Tatilini 30..
Milli Eğitim Bakanlığı, sömestr tatilini 15 günden 30 güne çıkarmaya hazırlanıyor. '15 tatil' olarak bilinen sömestr 30 gün oluyor.
Sonuçlar açıklanmadan..
SAKARYA’da Ferizli Belediyesi, 25-26 Kasım tarihlerinde yapılan Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavı sonuçlarının açıklanmamasına rağmen, tüm soruları doğru cevapladığı, dereceye girdiği iddia..
İnsan Hakları 1’ncisi..
Dünya İnsan Hakları Günü etkinliğinde liseler arası düzenlenen “İnsan Hakları” Konulu Kompozisyon Yarışması'nda Özel Devran Fen Lisesi öğrencisi Sevim Beçet birinci oldu.
Lisede Toplu Namaz
İstanbul’un Pendik ilçesindeki Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde öğrenciler toplu namaz kıldı.
Öğretmen mutsuz ve umutsuz
Eğitim-İş Sendikası’nın yaptığı araştırmanın sonuçları vahim. Araştırmaya göre öğretmenlerin yüzde 82’si çocuklarının gıda, yüzde 84’ü kıyafet, yüzde 88’i eğitim..
PAŞA KÖYÜ MERKEZ CAMİİ..
Kastamonu, Taşköprü ilçesi Esederesi(*) mevkiinde yer alan camii ahşap mimari yapıda olup, bu güne kadar hiçbir resmi kurumdan yeterli ilgiyi görmemiş ve ne yazık ki henüz korunması gereken bir..
Naç’a başarı belgesi
Esenler İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Bayram Ercan, öğrenci ve velileri ile birlikte sınıfını yeniden tasarlayan ve biranda Türkiye gündemine oturan Ahmet Naç’a Başarı Belgesi takdim etti.
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.