Flaş Haber :
Hava Durumu

SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklisine 3 müjde birden!

04 Ekim 2021
0 Haber Yorum
SGK-SSK ve Bağ-kur emeklisine Ekim ayının ilk müjdesi geldi. Avans, promosyon ve ek ödeme hesaplara geçecek, emekli ihya olacak.

İlan365'te yer alan habere göre, ekonomik zorluklarla mücadele eden emeklilere müjde üstüne müjde gelmeye devam ediyor. Emekliler Ekim ayında adeta ihya olacak. SGK-SSK ve Bağ-kur fark etmeden emeklilerin tamamı bu avantajdan yararlanacak. Avans, promosyon, ek ödeme hepsi hesaplara yatacak. Emeklilerin Ekim ayında alacakları ek ödemeler toplamda 7 bin liraya yakın olacak.

Emekli vatandaşlar geçim sıkıntısı çektiklerini ve maaşlarının düşük kaldığını sık sık dile getiriyor. Devletten bir takım talepleri olan emeklilerin sesi nihayet duyuldu. Emekliyi Ekim ayında ihya edecek olan ödemeler peş peşe açıklandı. SGK-SSK ve Bağ-kur emeklisine asıl bayram Ekim ayında gelecek. Hem avans, hem ek ödeme hem de banka promosyonu alma şansı bulunuyor. Üstelik de tüm emekliler bu ödemeden yararlanabilecek. 3 maaş avans birden alacak olan emeklilerin toplamda alabileceği rakam en az 7 bin TL olacak.

EMEKLİYE 3 MAAŞ AVANS İMKANI
Emeklilik dilekçesi veren ancak maaşı kısa vadede çıkmayan emeklilere SGK tarafından avans kullanma imkanı veriliyordu. Emekli adayları maaşlarının 3 katına kadar sıfır faizle avans alabilirken, geri ödeme ise emekli maaşından kesilerek yapılıyordu. Şimdi tüm emekliler için 3 maaş nakit avans gündemde. Emekliler SGK-SSK ve Bağ-kur fark etmeden bu imkandan yararlanabilecek. Talep kabul edilirse acil nakit paraya ihtiyacı olan emekliler hemen başvuru yaparak en az 4500 TL faizsiz nakit avans alacak. Emeklilerin bu parayı geri ödemesi ise maaş kesintisi şeklinde olacak. Nakit avans tutarı maaşa göre değişecek. Yani en az 4 bin 500 TL nakit avans kullanan emekliler maaşları 2.500 TL olması halinde 7500 TL avans alabilecek.

 

BANKA PROMOSYONU DEVAM EDİYOR

Diğer yandan emekliye banka promosyonu Ekim ayında da sürüyor. Başvuru yapan ve bankasını seçen emekliler maaşlarına göre promosyon ödemesi alma şansına da sahip oluyor. Bankaların emekliye verdiği promosyon 500 TL ile 1.750 TL arasında oluyor. Emekli vatandaşlar promosyon şansından yararlanabilmek için seçtikleri bankaya maaşlarını taşımak ve 3 yıl boyunca bankada kalmak zorunda. Ayrıca bazı bankalar maaş taşımanın yanında otomatik ödeme talimatı veren ya da arkadaşını getiren emeklilere ek ödeme de yapıyor.

EK ÖDEME VERİLECEK

Son dönemlerde emekliye ek ödeme haberleri de gündemde. Emekli vatandaşların maaşlarının asgari ücret seviyesinin altında olması nedeniyle Türkiye Emekliler Derneği hükümete bu yönde bir talep iletti. Talebin kabul edilmesi durumunda en düşük emekli maaşına 1.000 TL zam gelecek. Yani emekli maaşları ek ödeme ile artacak. Türkiye Emekliler Derneği başkanı emeklilerin daha rahat bir hayat sürmesi için bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bile mektup yazdıklarını söylemişti. Bu talebin hayata geçmesi halinde emekli vatandaşlar tamamen rahatlayacak.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.