SİYASET      EKONOMİ      FİNANS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      EĞİTİM KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > GÜNCEL

TİP Genel Başkanı Baş, Erdoğan'a seslendi: 'Sizi ABD bile kurtaramaz'
02 Kasım 2021
TİP Genel Başkanı Erkan Baş, TBMM'de haftalık basın açıklamasında, gündemde öne çıkan başlıklara dair partisinin görüş ve önerilerini paylaştı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Erdoğan’ın Biden ile yaptığı görüşmeye ilişkin “İktidarın ABD’ye sözde sert çıkışları yalan, ABD sevdası ise gerçek” derken, Erdoğan’a “Sizi artık Biden bile kurtaramaz! Sizi artık ABD bile kurtaramaz. Halkımız gerçekleri görmüş durumda” diye seslendi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) haftalık basın açıklamasında, gündemde öne çıkan başlıklara dair partisinin görüş ve önerilerini paylaştı.

“Haftalık basın toplantımıza başlarken, yaşayabilmek için sabahtan akşama ter döken halkımızı; tüm sağlık çalışanlarımızı, öğretmenleri, mühendisleri,

büyük plazaların süslü ofislerinde nitelikli emekleri, birikimleriyle “kaliteli sömürüye” maruz bırakılan arkadaşlarımızı, iktidarın tarım politikalarıyla yıkıma sürüklenen köylüleri; emeklileri, emeklilikte iktidara takılanları; üniversiteli-liseli öğrencileri, kısacası iktidarın adını bile anmak istemediği tüm yurttaşlarımızı saygıyla, sevgiyle selamlıyorum” sözleriyle konuşmasına başlayan TİP Genel Başkanı, şunları söyledi:

Geride kalan haftayı tek cümleyle özetlesek, “Dinci siyasetin iki yüzlülüğü” diye manşet atmak gerekirdi. Evet, Erdoğan- Biden görüşmesinden söz ediyoruz.

Tayyip Erdoğan, İtalya’da katıldığı G20 zirvesinde Biden ile 1 saat 5 dakika görüştü, hatta birbirlerine sarılmışlar. Rivayet o ki, Biden diğer devlet başkanlarına örnek kişi olarak Erdoğan’ı gösterdi. Hatta Biden, Erdoğan’a asker selamı vermiş…

Haberler çok, yandaşlar deyim yerindeyse bayram ediyor. Bu utanmazlığı her boyutuyla tüm yurttaşlarımızın dikkatine sunuyoruz.

‘İKTİDARIN SERT ÇIKIŞLARI YALAN, ABD SEVGİSİ GERÇEK’

İktidar bir taraftan iç siyasette kendisine muhalefet eden herkesi dış güçlerin, hatta zaman zaman doğrudan ABD’nin güdümünde olmakla suçluyor. Hakkını arayan herkesi terörist, ajan ilan eden binlerce insanı gözaltına alıp, tutuklayan bu iktidarın 1 numarası ABD Başkanı ile 1 saat 5 dakika görüşünce tüm yandaşlar bayram ilan ettiler.

İşte bunların ABD karşıtlığı bir saatlik görüşmeye kadar, bir sarılmaya kadar sürüyor. 

İktidarın ABD’ye sözde sert çıkışları yalan, ABD sevdası ise gerçek!

‘SENİ ABD BİLE KURTARAMAYACAK’

Artık nafile sayın Erdoğan; sizi artık Biden bile kurtaramaz! Sizi artık ABD bile kurtaramaz. Halkımız gerçekleri görmüş durumda.

Bu iki yüzlülüğü ortaya serdikten sonra gerçek konularımıza dönelim. Bakalım Saray’da oturup halkı açlığa, yoksulluğa mahkum eden ABD tarafından örnek lider olarak gösterildiği iddia edilen bu zat ülkesini hangi konularda şampiyon yapmış:

- Saray Türkiyesi, Küresel Organize Suçlar Raporu’na göre organize suçta 193 BM üyesi ülke içinde 12'nci. Avrupa’da birinci!

- Saray Türkiyesi suç pazarında dünya 13’üncüsü!

- Dünya Uyuşturucu Raporu’na göre en fazla kokain yakalanan ülke Türkiye!

- Daha geçen hafta bir polisin 20 kilo eroinle yakalanmasının ardından, bu hafta da bir jandarma uzman başçavuşu 42 kilo esrar satarken yakalandı. Artık bu liderlik herhalde sarsılmaz hale geldi.

Bunlar organize suçlar, çete işleri, uyuşturucu konularındaki listeler… Bir tarafta bunlar var; bunun yanında neredeyse bütün basın yayın organları iktidarın yalan makinesine dönüşmüş, iktidarın sopası haline gelmiş yargı mekanizmasıyla, halkın alınterini, emeğini 3-5 patrona aktarıp onları zenginleştirip iktidarını korumaya çalışan bir iktidar var.

Ve paralel devlet yapılanmalarıyla devlet için ehliyetsiz, liyakatsız ve çok net söylüyorum kişiliksiz, karaktersiz elemanlarını yerleştirerek devam eden bir iktidardan söz ediyoruz.

Bu iktidar ancak rezillikleriyle örnek olabilir. Ama Türkiye, tüm dünyaya gerçekten örnek olacak. Bu ülkenin onurlu insanları, bizler bunca yıkıma rağmen, bunca baskıya rağmen diktatörlüklerin nasıl yenileceğini gösterip gerçekten örnek olacağız.

Değil Biden, dünyanın tüm emperyalist güçleri toplansa Erdoğan’ı yenilgiden kurtaramayacak.

TÜGVA BELGELERİ: ‘HALKA KARŞI İŞLENEN SUÇLARIN HESABI SORULACAK’

Bugün yine gazeteci Metin Cihan dostumuzun paylaşımlarından öğreniyoruz ki, TÜGVA tarafından referansla atanan hakimler var. Ve ne kadar acı ki, bu hakimler, TÜGVA hakkındaki erişimin engellenmesi kararlarının altına imza atıyorlar! Bu meselenin unutulması, üzerinin kapatılması için iktidar çevrelerinin olağanüstü bir çaba içinde olduğunu görüyoruz. Asla izin vermeyeceğiz.

Bu ülkenin gençlerinin aileleri bin bir emek vererek çocuklarını okutuyor. Bir emekçi çocuğunun okulları bitirirken nasıl zorluklar yaşandığını biliyoruz. Sonra sınavlara hazırlanıyor, o sınavları kazanıyor ama bu iktidar ve iktidarın kolladığı paralel yapılar bu gençlerin emeğini, geleceğini çalıyor ve bu gerçekler açık biçimde ortaya çıkmışken susacağız, öyle mi?

Emekçi çocuklarının geleceğini çalacaklar, liyakatsız tipler sadece bir takım tarikatların, cemaatlerin iktidarın kadroları buralara yerleştirilecek ve susacağız, unutacağız öyle mi?

THY bedava biletlerle bunlara çalışacak, kamuya ait binalar bunlara peşkeş çekilecek, benzininden yemeğine kadar her şey kamu kaynakları kullanılarak bu yandaşlar fonlanacak ama bunların hesabı sorulmayacak öyle mi?

Göreceğiz, görüşeceğiz! Buradan çok net söylüyoruz: Halka karşı işlenen tüm suçların hesabı sorulacak!

‘DUVAR’ YIKILACAK’

Türkiye’de bir taraftan yeni skandallar patlak verirken, biz iktidarı ele geçirmiş bu çeteyle hesaplaşmadan hiçbir sorunumuzu çözemeyeceğimizi kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

Yeri gelmişken bir hatırlatma daha yapmak istiyorum. Sedat Peker’in itiraf ve iddialarıyla gündeme gelen suçları da unutturmayacağımızı söylemiştik. İddialarının ilk ortaya çıktığı günlerde süren yoğun tartışmalar sırasında iktidar deve kuşu taktiği uygulamıştı, nasılsa bir süre sonra unutulur diye düşündüler.

Meclis çoğunluğu ellerindeydi, araştırma komisyonu, soruşturma komisyonu kurulmasını engellediler. Medya ellerinde, konuşulmasını, tartışılmasını engellediler. Yargı ellerinde tek bir dava açılmasını bile engellediler.

O günlerde TİP olarak bir çağrı yapmıştık. “Hakimler, savcılar, milletvekilleri, yandaş basın görevini yapmıyorsa bu memleketin onurlu insanları olarak bu görevi biz üstlenmeliyiz” demiştik.

İstanbul Milletvekilimiz sevgili Ahmet Şık’ın koordinatörlüğünde uzun ve emek yoğun bir çalışmayla hazırlanan araştırma raporumuz önümüzdeki günlerde kitap olarak basılacak.

Buradan hem partimiz adına, hem tüm yurttaşlarımız adına sevgili Ahmet Şık’a, Bahadır Özgür’e, Ertuğrul Mavioglu’na, Hakkı Özdal’a, Timur Soykan’a ve bu rapora destek veren tüm dostlarımıza yürekten teşekkür ediyoruz.

‘Duvar’ ismiyle yayınlanmasına karar verilen rapora, önümüzdeki günlerde tüm Türkiye’de kitapçılardan ulaşılabilecek!

‘BİZ HESAPLAŞMANIN GÜVENCESİYİZ’

Bu örnek olsun ve bu vesileyle bir kez daha tekrar edelim: Halka karşı işlenen tüm suçların takipçiyiz, şimdilik bunların unutulmasını engellemeye, tarih önünde kayıt altına almaya çalışıyoruz, yarın hepsinin hesabını soracağız.

Daha önce gündeme gelip bu iktidar eliyle unutturulmaya çalışılan tüm konularda tavrımız aynıdır.

Sosyalistler bu ülkenin hafızasıdır. Ülkemizin bu karanlık güçlerin eline düşmemesi için mücadele eden yoldaşlarımızı, Mahir’leri-Denizleri bir gün bile unutmadık, unutturmadık. İktidarların susturmak için katlettiği Uğur Mumcu’yu, Hrant’ı, Tahir Elçi’yi unutmadık, unutturmadık. Biz bu ülkenin hafızası, hesaplaşmanın güvencesiyiz.

Fetullahçı çetenin siyasi ayağını da ortaya çıkaracağız, 128 milyar dolar dahil olmak üzere halktan çalan her hırsızı saklandığı delikten çıkarıp sanık sandalyesine oturtacağız!

Laik bir hukuk devletinde işler öyle helallik ile yürümez, biz o helalliği asla vermeyeceğiz. Yaşadığımız bu yoksulluğun, çalınanların, kaybettiğimiz canların helali olmaz ancak hesabı sorulur.

‘GÜNDEMİMİZDE HESAPLAŞMA VAR’

Bu arada, bütçe üzerine çalışırken görüyoruz. Dünya listesine girdiğimiz başka konular da var.

Öğretmen maaşları konusunda OECD ülkeleri arasında sondan beşinciyiz mesela!

Her yüz bin kişiye düşen hekim sayısında OECD ülkeleri arasında sondan ikinciyiz. Bu yıl da bu hedefimizi sürdürüyoruz!

Asgari ücretlinin satın alma gücünün konusunda yine dünya rekorları kırıyoruz. Son sıralardayız.

Emekçinin ödediği vergilerde dünya rekorları kırıyoruz!

Bir şirketin aldığı kamu ihalesi konusunda bizden iyisi yok.

Yandaş müteahhit çetesi, dünyada en fazla kamu ihalesi alan şirketler arasında…

Sevgili yurttaşlar, ortada bir yönetim yok, bir iktidar yok; bir çete var!

Halkın vergilerinden, alın terinden beslenen, trilyonlarca liralık bütçenin yüzde 10’unu TBMM denetiminden çıkarabilen bir çete var!

Dolayısıyla Türkiye halklarının ve Türkiye İşçi Partisi’nin önünde bir hesaplaşma gündemi var!

‘SOKAKTA DA AYNI KARARLILIK VAR’

Sokakta da aynı kararlılık var. Örneğin, Birleşik Metal-İş Sendikası'nın örgütlü olduğu çok sayıda fabrikada eylem yapan metal işçilerini selamlıyoruz.

İşçi kardeşlerimiz geçinemediklerini vurguladı.  Eylemlerde işçiler, gelirde ve vergide adalet istedi.

Bilindiği gibi Türkiye salgın süresince milli gelirine oranla kendi halkına en az nakit desteği veren ülkelerden birisi. İşçi kardeşlerimiz bunu hatırlatarak şöyle diyorlar:

"İşçilerin patronundan daha yüksek oranda vergi ödediği bir ülke haline geldik. Pandemide halk işsizlikle ve geçim zorluklarıyla mücadele ederken bir avuç ayrıcalıklı şirketin vergi borçlarının sıfırlanıyor, İŞKUR ve SGK kaynaklarından şirketlere kıyaklar yapılıyor. İşsizlik rekor kırarken, işçilere ait olan İşsizlik Sigortası Fonu kaynaklarının çoğunun büyük bölümü patronlara aktarılıyor. İşçiler, emekçiler, işsizler, emekliler, küçük esnaf, çiftçiler, dar gelirliler, yani bu halkın çok büyük bir çoğunluğu ise adaletsizliklerden bıktı: 'Geçinemiyoruz' diyorlar çözüm istiyor.

2022 karakışına karşı halkın ekmeğini savunmak için acil önlemler alınmalıdır!

Gelirde ve vergide adalet sağlanmalıdır!

Bıçağın kemiğe dayandığı şu günlerde biraz nefes almak için ülkeyi yönetenleri acil önlemler almaya çağırıyoruz.

Üç beş şirketin hatırına bir gecede çıkan Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinin, açlık ve yoksullukla boğuşan milyonlar için neden çıkmadığını soruyoruz.

Pembe tablolar çizmeyi alışkanlık haline getiren siyasi iktidarı uyarıyor, 2022 bütçesi ve asgari ücreti belirlenirken 'geçinemiyoruz' diye haykıran halkın ekmeği için somut önlemler almaya çağırıyoruz"

‘İKTİDAR SADECE ZAM ZAPIYOR’

Peki iktidar ne mi yapıyor? Bu isyanlara karşı sadece zam yapıyor!

Sanayi de doğalgaz ve elektriğe zam geldi. Bu ay sanayi aboneleri için geçerli olacak doğalgaz için yüzde 48,40 artışla, elektrik üretim santrallerinin kullandığı bin metreküp doğalgaz için ise yüzde 46,82 artışla 4 bin lira oldu.

Doğalgazda dışa bağımlı olan Türkiye, tükettiği enerjinin yüzde 26,6’sını doğalgazdan karşılıyor. Elektrik üretiminde ise doğalgazın yaklaşık 40’lık payı bulunuyor. Elektrik üretiminde kullanılan doğalgaz fiyatlarındaki artış ocak ayından bu yana yüzde 158’e ulaştı.

Üretim maliyetlerinin artması doğal olarak vatandaşın bütçesine yansıyacak! Yarın milyonlarca emekçi bugüne göre daha zor şartlarda yaşamaya çalışacak.

Akaryakıta da zam geldi ve bu ekmeğimize yansıyacak diyorduk. İşte İstanbul’da ekmek 2.5 TL oldu.

Dolayısıyla iktidarın halkla dalga geçmekten ve pembe tablo çizmekten vazgeçmesi gerekiyor. Bu iktidarın çoktan geçmiş olan son kullanma tarihini gözeterek, bir an önce Türkiye’nin bunlardan kurtulması için güçlerimizi birleştirerek ülkeyi aydınlık geleceğe götüren yolun kapılarını açmamız gerekiyor.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
Devlet hastanelerini ve sağlığı bu duruma düşürenler utanın!21 Ocak 2022
İstanbul'un Kartal ilçesinde kadın hemşire katledildi!20 Ocak 2022
“İYİ PARTİ'NİN OYLARI İLE SEÇİLDİĞİNİZİ UNUTMAYIN” 20 Ocak 2022
Akşener, " Cumhurbaşkanı böyle abuk sabuk konuşamaz. Kendine gel"19 Ocak 2022
Dudak Uçuklatan Ballı İhale AKP’liye…19 Ocak 2022
Usta şairi Trabzonlu olduğu için mi AKP’liler engelledi14 Ocak 2022
AKP VE MHP EGEMENLİĞİ TARİKATLARA VERMİŞ14 Ocak 2022
ZEYBEK: AKP BUDUR! YAZARSA HANENİZE KDV YAZAR… 13 Ocak 2022
Erdoğan, Türkiye'yi onlarca yıl geriye götürdü13 Ocak 2022
TİP’lilerden Kılıçdaroğlu’na inat ‘Tarikat yurtları kapatılsın’ eylemi12 Ocak 2022
Erkan Baş, "Hedefimiz, üçüncü bir ittifak11 Ocak 2022
"Vatandaş çarpıldıkça senin de gözlerin ışıl ışıl oluyor mu?"05 Ocak 2022
AKP’nin Tek Hayırlı İşi: Hemşeri dernekleri İl tanıtım günleri düzenleyemeyecek04 Ocak 2022
İşte memur ve emekli maaşına yapılacak zam oranı03 Ocak 2022
TÜİK Açıkladı: Enflasyon, Aralık 2021'de Yüzde 13,58, Yıllık Bazda Yüzde 36,08 03 Ocak 2022
Enflasyon memuru ezdi geçti: Memur zammı yüzde 27,9'da kaldı03 Ocak 2022
Beklenen oldu: Yeni yıla peş peşe zamlarla girdik01 Ocak 2022
Erkan Baş: Erdoğan’a tarihin en büyük yenilgisini yaşatmak istiyoruz31 Aralık 2021
EMEP, SOL Parti ve TKP'den ortak açıklama: 2022'yi mücadele ederek kazanacağız31 Aralık 2021
Türk-İş: Açlık sınırı 4 bin 13 lira, yoksulluk sınırı 13 bin 73 lira31 Aralık 2021
"AKP yüzde 12 oy kaybetti ama CHP yüzde 12 kazanamadı"30 Aralık 2021
Yaşlı teyzem sana helal olsun!27 Aralık 2021
CHP’li Ali Şeker: “Özel eğitim kurumlarındaki öğretmenler çoğunlukla asgari ücret alıyor”24 Aralık 2021
Devrim Şehidi Teğmen Kubilay, Ortaçağcı gericiliğe karşı mücadelemizde yaşıyor22 Aralık 2021
EYYYY CHP'liler: "Yalanlarınız artık karnımızı doyurmuyor"22 Aralık 2021
Palandöken’den günah çıkaran beyan…22 Aralık 2021
Kartal Dağı'nda mermere ÇED süreci iptal edildi21 Aralık 2021
'Lale Devri Nasıl Bittiyse Sülale Devri de Bitecek, Hepiniz Yargılanacaksınız!'20 Aralık 2021
8 yıl önce, 8 yıl sonra... AKP’nin Prensleri 17 Aralık 2021
Sosyalistler Adana’da düşük asgari ücret dayatmasına karşı sokakta: “Çare örgütlü direniş!”16 Aralık 2021
Çerkezoğlu, "Asgari ücret zammı (Sefalet ücreti) suya yazılan yazıdır"16 Aralık 2021
TİP Sözcüsü Kadıgil'den yurttaşlara:'BİZ ÇOKTAN KAZANDIK'15 Aralık 2021
Hekimler ve sağlık emekçileri yurt genelinde iş bıraktı: Grevdeyiz!15 Aralık 2021
DİSK'ten İstanbul'da muhteşem miting12 Aralık 2021
SSK, Bağ-Kur... emeklilerine büyük müjde! İki bin TL ek ödeme hesaplara yatıyor11 Aralık 2021
2022'de SSK, Bağ-Kur emeklisi ne kadar maaş alacak? 11 Aralık 2021
12 Aralık Pazar günü Kartal Meydanındayız07 Aralık 2021
Sağlık emekçileri iş bıraktı06 Aralık 2021
Rize Çayeli Belediyesi Sayıştay’ı İsyan Ettirdi 06 Aralık 2021
BAKIRKÖY’DEN YÜKSELEN SES “MÜCADELEMİZ TÜRKİYE İŞÇİ SINIFININ MÜCADELESİDİR”05 Aralık 2021
Bir gecede 20 hastaya bakan hemşire, destek isteyince ceza aldı 02 Aralık 2021
Bakanı Özer açıkladı!İşte sözleşmeli öğretmenlere verilecek haklar 02 Aralık 2021
AKP'li başkanın eski şirketine 300 bin TL'lik ihale29 Kasım 2021
Alparslan Türkeş'i anma töreninde kan döküldü!28 Kasım 2021
Hacked by Xale [ Turkish Defacer ]27 Kasım 2021
Kılıçdaroğlu’ndan ‘Mersin çağrısı’24 Kasım 2021
Dolar 12 TL’yi geçti, siz seyrediyorsunuz!23 Kasım 2021
Akşener: Ahlak Yoksunu Zihniyetten Kurtulacağız17 Kasım 2021
Yıllar sonra ortaya çıkan Erdoğan-Davutoğlu kavgası!16 Kasım 2021
AKP'li Belediye Başkanı "Ben gidip CHP’liye mi ihaleyi vereyim"14 Kasım 2021
AKP'li marifetli başkanın yeni icraatı : "Yönetemeyeceğim adamı atarım!"13 Kasım 2021
Şener Komisyon'da konuştu, AKP karıştı!05 Kasım 2021
CHP’Lİ K.ÇEKMECE BELEDİYESİNDEN PİS KOKULAR GELİYOR!04 Kasım 2021
Gürsel Erol’a tepki: Ana Fatma Ziyaretinin dokusunu bozarken kimden izin alındı?02 Kasım 2021
Komünistlerden ABD’ye ve savaş gemisine… DEFOL…02 Kasım 2021
Bahçelievler Katilleri bugün aflarla serbest kaldılar01 Kasım 2021
Bahçeli'nin 'Kahraman'ı" suç örgütü liderine, 32 yıllık cezadan beraat30 Ekim 2021
Erkan Baş, Mersin halkıyla buluştu30 Ekim 2021
İBB'nin İmamının taksi projesi 10. kez reddedildi!28 Ekim 2021
Bütçede Aleviler ve Kürtler yok27 Ekim 2021
Erkan Baş: Tezkereye ‘evet’ diyenlerin evlatları bedelli askerlik yapacak, yoksulun evladı ölüme gönderilecek!26 Ekim 2021
Kadıgil: AKP bizden çaldıklarını bize geri verecek25 Ekim 2021
TÜGVA AKP döneminde İBB’yi hortumlamış22 Ekim 2021
İYİ Parti 4. yılını kutluyor... 22 Ekim 2021
Erkan Baş: AKP paralel evren iktidarıdır20 Ekim 2021
Saray’a şatafat, vatandaşa sefalet20 Ekim 2021
Akşener, fotoğraf sanatçısı Ara Güler'i andı 18 Ekim 2021
Kadıgil’den Çalışma Bakanı Bilgin’e: işçiler sizin kölenizdir gibi davranamazsınız18 Ekim 2021
Çavuşoğlu ile görüşen Taliban Bakan Vekilinin Türkiye mal varlığını dondurmuştu14 Ekim 2021
Bu gericileri sakın ha; yarın muhalefet davet etti demeyim14 Ekim 2021
Kâğıt İşçilerine Yaşamak Haram13 Ekim 2021
TTB’den 'Sağlıkta Kaos' Uyarısı- İstifalar peş peşe geldi!13 Ekim 2021
Erkan Baş'tan TÜGVA Açıklaması: 'Yeni Bir Paralel Devlet Yapılanması'12 Ekim 2021
Kıvılcımlı mezarı başında anıldı: Bıraktığı Mirasa Sahip Çıkacağız11 Ekim 2021
TİP, Assos'taki doğa katliamı hakkında suç duyurusunda bulundu09 Ekim 2021
1 milyar lira ile kaçtığı söylenen Saim Diken'in eşi Odatv'ye konuştu05 Ekim 2021
Selahattin Demirtaş'tan 'Sol Blok' çağrısı04 Ekim 2021
SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklisine 3 müjde birden!04 Ekim 2021
TİP’sinden Meclisi Boykot- Darısı Diğerlerine01 Ekim 2021
Meclis tüm siyasetin merkezi haline gelecek 01 Ekim 2021
Türkiye İşçi Partisi kurucularından Şaban Erik vefat etti...27 Eylül 2021
“Okullarda çetelere geçit vermeyeceğiz”27 Eylül 2021
HDP 11 MADDEYİ AÇIKLADI27 Eylül 2021
GÖKSU BAKALIM CHP’li AKGÜN KADAR YİĞİT MI?26 Eylül 2021
Sedat Peker'den, Sadettin Tantan'a 'bilgi kaynağı' yanıtı26 Eylül 2021
HKP’den, Bayraktar’a ve Baykal’a Suç Duyurusu25 Eylül 2021
Ne Cemaat Yurdu Ne Tarikat Evi! İnsanca Yaşanılacak Yurtlar İstiyoruz!25 Eylül 2021
İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığından ücretsiz Neşet Ertaş konseri 24 Eylül 2021
Türkiye İşçi Partisi öğrencilerin barınma sorununu MECLİSE taşıyor24 Eylül 2021
Tekin, iktidara seslendi! ‘ milyonlarca esnaf kepenk kapatabilir’23 Eylül 2021
MHP'den ihraç edilen Suat Başaran'dan sert açıklama 23 Eylül 2021
Demirtaş, “Çözümün adresi TBMM’dir”21 Eylül 2021
İBB'nin AKP'li rekortmen 'İhale Avcısı21 Eylül 2021
Bayraktaroğlu, Hilal Kaplan gibilerin hapse girdiklerini görmeden ölürsem kahrolurum20 Eylül 2021
HDP Bursa’dan seslendi: HDP’liyiz, her yerdeyiz20 Eylül 2021
CHP’de Küfre Disiplin, Tacize Aferin!20 Eylül 2021
Cumhur İttifakı'na büyük şok20 Eylül 2021
Aile hekimleri "yönetmelik iptal edilmezse istifalar yaşanacak"19 Eylül 2021
Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Serbest Bırakılmalarını Talep Etti17 Eylül 2021
İBB Meclisi’nde Beykoz Çayırı tartışması17 Eylül 2021
Çıray, "Demokrat, milliyetçi ve kalkınmacı partiyiz 13 Eylül 2021
Akşener: “ Bakın zor durumda olan kimmiş?10 Eylül 2021
“CHP’DE NAMUSLU OLMANIN BEDELİ İHRAÇ”05 Eylül 2021
HER YER RÜŞVET- HER YER YOLSUZLUK!04 Eylül 2021
Ülkü Ocakları tehditle video yayınlattı04 Eylül 2021
Barışta, yaşamda, kardeşlikte inat ediyoruz!03 Eylül 2021
Akşener’in yanına gelen vatandaş: Vali onurumuzu kırdı 03 Eylül 2021
Kavuncu'dan Cahit Özkan'a suç duyurusu 02 Eylül 2021
3 kızını öldüren imam tutuklandı01 Eylül 2021
UKOME İBB'nin bin taksi teklifini 8. kez reddetti26 Ağustos 2021
Son anket: MHP baraj altı, AKP’nin oyu yüzde 3324 Ağustos 2021
KESK: Ankara'dayız ...21 Ağustos 2021
Tekin: İstanbul’un en değerli arazileri peşkeş çekiliyor20 Ağustos 2021
Yüz yüze eğitim 6 Eylül'de başlıyor19 Ağustos 2021
Akşener'den 'hudut namustur' pankartı tepkisi: Alınlarımıza asarız 19 Ağustos 2021
KILIÇDAROĞLU'NU ABD KIZDIRDI18 Ağustos 2021
Akşener: Erdoğan ve Amerika açıklama yapmalı18 Ağustos 2021
AKP'li meclis üyesine cinsel saldırı suçlaması18 Ağustos 2021
Peker, Külünk'e meydan okudu: Sözlerimi yalanlarsa kendisini rezil etmekten mutluluk duyarım17 Ağustos 2021
Kamu-Sen'den Hükümete zam protestosu16 Ağustos 2021
Harun Karadeniz’in Anısı Mücadelemizde Yaşıyor15 Ağustos 2021
Mahir Çayan'ın yoldaşı/ kayınbiraderi Orhan Savaşçı yaşamını yitirdi13 Ağustos 2021
TKP’den Yardım kampanyası" adı altında para toplanmasına tepki 13 Ağustos 2021
Tüm Köy Sen: “Açıklanan fındık taban fiyatını kabul etmiyoruz”12 Ağustos 2021
Seks partileri, şantaj, mafya, uyuşturucu, çatışmalar, cinayet ile örülü hikâyenin özeti12 Ağustos 2021
BARAJI DÜŞÜRMEK VAKIF ÜNİVERSİTELERİNİN BOŞ KALMAMASI İÇİN Mİ?12 Ağustos 2021
Kastamonu’da felaket: 8 ilçe 10 dakikada sel altında kaldı11 Ağustos 2021
Böyle giderse İstanbul 3 adaya bölünecek11 Ağustos 2021
CHP ve HDP’den Orman ve kıyı yağmalanmasına ret – İYİ'lerden evet06 Ağustos 2021
Selçuk'un istifası kabul edildi, çift maaşlı Özer geldi...06 Ağustos 2021
Halk TV'ye saldırı - Saldırgan ve Mehmet Ağar06 Ağustos 2021
İstanbul Bağcılar'da meydanı karıştı! Bıçak ve sopalar havada uçuştu05 Ağustos 2021
Barış Atay, Marmaris'te afet bölgesini ziyaret etti04 Ağustos 2021
polisleri tehdit etti: Bu adam kim?03 Ağustos 2021
İnce “Uçak falan yok” diyen Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!31 Temmuz 2021
CHP’li Çantacı Akpolat Rüşvet Dağıttı...!30 Temmuz 2021
Kavurucu sıcaklar geliyor...30 Temmuz 2021
Yangınlar nedeniyle Hacı Bektaş Veli festivali ertelendi30 Temmuz 2021
MHP KOCAELİ’NDE İLÇE BAŞKANLARININ İSTİFALARI PEŞPEŞE …30 Temmuz 2021
İstanbul'a 1000 yeni taksi geliyor30 Temmuz 2021
MÜLTECİ KRİZİ DEĞİL, DÜZENİN KRİZİ!29 Temmuz 2021
CHP’de İmamoğlu ne derse o…29 Temmuz 2021
Suriyelilerin yüzünden gençlerimiz işsiz...28 Temmuz 2021
"Asya Kaplan Sivrisineği’ endişe yaratmaya başladı27 Temmuz 2021
İBB Taksimetre entegrasyonu konusunda uzlaştı26 Temmuz 2021
İstanbul için tsunami ve deprem uyarısı korkuttu! 26 Temmuz 2021
Türkiye sınırına yüzlerce tank ve zırhlı araç24 Temmuz 2021
Cilo Dağı'na kampçılar akın etti!24 Temmuz 2021
​Kemal Türkler'in katledilişinin 41'inci yılı22 Temmuz 2021
HKP, TRT’ye Halk Düşmanlarının atanmasını yargıya taşıdı!18 Temmuz 2021
"TRT'ye atanan "Ah" o kadın..."18 Temmuz 2021
RİZE'DE TÜNEL ÇALIŞMASI STOP!17 Temmuz 2021
Gergerlioğlu’nun milletvekilliği iade edildi16 Temmuz 2021
İBB’den Halk Ekmek’e yüzde 25 zam16 Temmuz 2021
Barış Yarkadaş: Papara'yı kim koruyor? 14 Temmuz 2021
Akşener: Rizelilk kürsülerden üfürmekle olmaz14 Temmuz 2021
AKP ve MHP' nin oyları ile Emekliye bayram ikramiyesi reddedildi...14 Temmuz 2021
Esenler yok!10 Temmuz 2021
Peker'den şok açıklamalar: Halka silah dağıttılar, milyarlarca TL hakkınızı çaldılar08 Temmuz 2021
ÇİFT MAAŞ ALAN VE PARAYA DOYMAYAN AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI 07 Temmuz 2021
İnce zamları mı kutluyor? 07 Temmuz 2021
Kadıoğlu’nun bu videosu gündemde07 Temmuz 2021
AKP’nin kalesi isyan etti “Hükümet istifa” 06 Temmuz 2021
Soylu’yu efkar bastı03 Temmuz 2021
"Erdoğan'ın seçilmesi mümkün değil"03 Temmuz 2021
Kurban bağışına izin çıktı02 Temmuz 2021
İBB'ye kurban bağışı engeli02 Temmuz 2021
Yerel Basının "Önemi"01 Temmuz 2021
“Lale Devri” Başladı 01 Temmuz 2021
ZAM YAĞMURU BAŞLADI01 Temmuz 2021
İnce, iktidarı eleştirdi Kılıçdaroğlu’na meydan okudu 30 Haziran 2021
“Dualarımız kabul olmadı”30 Haziran 2021
“Ormanlar, nehirler sermaye değiller”26 Haziran 2021
CHP'Lİ TOPRAK ÇOK MARİFETLİ26 Haziran 2021
Dolmabahçe’de ne görüştüler?22 Haziran 2021
"FETÖ" hatırlatılınca çileden çıktı18 Haziran 2021
Çift maaş alan bürokratlar17 Haziran 2021
Kaderde; rüşvet ve şantajda varmış17 Haziran 2021
Peker Cem Küçük'e “şefkat Gösterecek”16 Haziran 2021
Odatv yazdı, Göksu sildi 16 Haziran 2021
İnce’den Erdoğan’a ‘hamdolsun’ tepkisi: Bence doktora görün15 Haziran 2021
Bunlar şanslı çocuklar" 3 farklı kurumdan 3 maaş alıyor"15 Haziran 2021
Erkan Baş : 'Erdoğan'ın Tek derdi delikten süpürülmemek15 Haziran 2021
İBB’den Sinan Erdem Spor Salonuna tahliye14 Haziran 2021
İsmail Saymaz, Sedat Peker'in AKP içinden nasıl bilgi aldığını anlattı09 Haziran 2021
Peker'den yeni video/ perşembe günü ekran başına07 Haziran 2021
Sağlar: AKP artık yıkıldı demektir06 Haziran 2021
"Hangi gelecekten bahsediyorsun.Lanet olsun böyle yaşama..."06 Haziran 2021
Akşener: Erdoğan ilk seçimde gidecek06 Haziran 2021
İNCE: TÜRKİYE’NİN KÖTÜ GİDİŞİNE EL KOYACAĞIZ06 Haziran 2021
HDP: “Bu yarayı kapatacak tek şey hakikat ve adalettir”03 Haziran 2021
AKP yakamızdan düşmedikçe çok ama çok borç ödeyeceğiz03 Haziran 2021
İnce’den erken seçim tahmini02 Haziran 2021
Cinsel istismarlara göz yuman müdürlere 'ödül' gibi terfi!29 Mayıs 2021
Emekçiler ve kadınlar buluşuyor...29 Mayıs 2021
"Barış Atay'a saldıranlardan birinin Sedat Peker'le fotoğrafı çıktı!"27 Mayıs 2021
TUĞLAYI BİZ ÇEKECEĞİZ, DUVARIN ALTINDA HEPSİ KALACAK!27 Mayıs 2021
Erdoğan: "Rize'deki ders birinci, daha neler olacak neler"26 Mayıs 2021
Gürsel Tekin’den Soylu’nun İddialarına Cevap26 Mayıs 2021
AKP’nin İstanbul’a ihanetine eyvallah- AMA- İmamoğlu'na protesto25 Mayıs 2021
Peker'den, Soylu'ya: Yakaladığınız uyuşturucular senin rakiplerinin malları mı?25 Mayıs 2021
Sağ'dan Kaftancıoğluna: "Senin demokrasi anlayışın sadece ekran ve gazete demokratlığı"25 Mayıs 2021
SOYLU ŞOV YAPTI- GAZETECİLER SORU SORMA ÖZÜRLÜ25 Mayıs 2021
VATANA İHANETTEN YARGILANMANIZ İÇİN BÜTÜN GÜCÜMLE ÇALIŞACAĞIM24 Mayıs 2021
İNCE: BU AHLAKSIZI GÖREVE GETİRENLERDEN HESABINI SORACAĞIZ23 Mayıs 2021
Esnaf : “Biz virüsten değil açlıktan ölüyoruz”22 Mayıs 2021
Sancar: Bizim kendi ittifaklarımız var -Türkiye'nin geleceğini birlikte kurtarmalıyız22 Mayıs 2021
Tutuklu, Tuncel ve Kışanak davası duruşması 11'inci kez ertelendi21 Mayıs 2021
Gezi duruşması 6 Ağustos'a ertelendi: Kavala'nın tutukluluğa devam kararı21 Mayıs 2021
Canan Kaftancıoğlu hakkında ‘zorla getirme’ kararı21 Mayıs 2021
Akşener’e Rize’de alçak provokasyon20 Mayıs 2021
İnce, Partisi’nin yol haritasını açıkladı18 Mayıs 2021
HDP'den yalanlama: Selvi'nin Selahattin Demirtaş'la ilgili yazdıkları yalan!18 Mayıs 2021
Külünk ’ten normalleşme' genelgesine eleştiri 16 Mayıs 2021
Kademeli normalleşmenin detayları belli oldu16 Mayıs 2021
Boğaziçi Köprüsü'nde dev pankart: 128 Milyar Dolar Nerede?16 Mayıs 2021
İnce: "Devlet hem vergi hem helallik istemez!15 Mayıs 2021
Mehmet Ağar, Türkçe Olimpiyatları'nda Fethullah Gülen'e övgüler düzüyordu14 Mayıs 2021
Karamollaoğlu: Müslümanlık buysa ben Müslüman değilim diyenler var!14 Mayıs 2021
Yarkadaş: CHP'li olmak onurdur, şereftir!13 Mayıs 2021
AKP’li Çelik ‘belge’ istedi, CHP’li Başarır paylaştı: Emniyet’ten “Peker’e koruma” yazısı13 Mayıs 2021
Özür diledi ama bir kere ruhlarına işlemiş mafya13 Mayıs 2021
Erdoğan Gitti Gidiyor - Sallandı Yıkılıyor11 Mayıs 2021
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası: Direnen İkizdere köylüsünün yanındayız11 Mayıs 2021
Soylu’nun “hedefinde” bu sefer Cumhuriyet gazetesi11 Mayıs 2021
CUMHUR İTTİFAKI ÇATIRDIYOR MU?06 Mayıs 2021
CHP: Cuma günü saat 15.00’te gerçekleri açıklıyoruz06 Mayıs 2021
Görevden alınan bakan, 39 bin lira maaşla Kardemir’e yönetici oldu05 Mayıs 2021
CHP’den istifa eden edene, bu sefer Prof. Gaye Usluer05 Mayıs 2021
Salgın yönetiminde dünyanın en başarısız ülkesiyiz!05 Mayıs 2021
Asırlık Bir Çınar Daha Devrildi!03 Mayıs 2021
Eski AKP'li vekile ‘3 kadınla ilişki’ suçlaması… 02 Mayıs 2021
SODEV “Yoksul Semtlerde Madde Kullanımının Yaygınlaşması Raporu” Yayımlandı01 Mayıs 2021
Lenin 117 yıl önce işçilere seslendi: ‘Mücadelemizi daha büyük bir cesaretle sırtlanalım’01 Mayıs 2021
Yurttaşlar 1 Mayıs öncesi meydanlarda: 'Yeni bir düzen için yan yanayız'29 Nisan 2021
Demirtaş'ın hapis cezası onandı29 Nisan 2021
İnce: Millete iki seçenek sundular; ya açlık ya hastalık!27 Nisan 2021
Üç haftalık tam kapanma kararı açıkladı26 Nisan 2021
Ahmet Şık: TİP muhalefet açmazının aşılmasına vesile olacak26 Nisan 2021
AKP'li belediyelerinin 'Halk Ekmek büfelerine Baskıcı, otoriter faşizan tavrı”26 Nisan 2021
“Türkiye'nin bu iktidardan acil bir şekilde kurtulması gerekiyor”26 Nisan 2021
Rize / İkizdere Cengiz İnşaata ve taş ocağına direniyor 25 Nisan 2021
Erkan Baş, “Sizin çocuklarınız askere bile gitmedi" (Bir Sosyalistin İsyanı) 23 Nisan 2021
Metin Lokumcu için adalet! "UNUTMADIK..."21 Nisan 2021
Akşener: AKP'nin gidişi milletimizin şahlanışı olacak21 Nisan 2021
Mithat Sancar: “Bir intikam davası olan Kobanê Davası da kapatma davası gibi temelsiz20 Nisan 2021
AKP'li Göksu rezil oldu20 Nisan 2021
Ahmet Şık, Türkiye İşçi Partisi'ne katıldı19 Nisan 2021
İşçinin, emekçinin bayramına her türlü yasak!18 Nisan 2021
AKP’NİN ESERİ: DOĞU’DA PATATES İZDİHAMI- YURTTA '128 milyar dolar nerede?'18 Nisan 2021

Foto Galeri Buyuk
Yoldaş
komünist başkan
1 Mayıs 2013
https://www.facebook.com/halil.koc.1656/videos/1380714362104742/?t=0


 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
..
En Çok Okunan
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Gazeteler | Yazarlar | Foto Galeri | Duyurular | Künye
CH