Flaş Haber :
Hava Durumu

Şener Komisyon'da konuştu, AKP karıştı!

05 Kasım 2021
0 Haber Yorum
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda AKP’lilere Sert tepki gösteren Şener, "Parti ile davanın ne ilgisi var? Hırsızlar ordusuna döndünüz! Hırsızlar ordusuna!" ifadelerini kullandı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda AKP’nin kurucuları arasında yer alan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener ile AKP'liler arasında 'dava' tartışması yaşandı. Abdüllatif Şener'in "Parlamentonun üzerinde güç yoktur" demesi üzerine Bakan Varank, Şener için, "Bizim medeniyet değerlerimize yabancılaştı" ifadesini kullandı. Sert tepki gösteren Şener, "Parti ile davanın ne ilgisi var? Hırsızlar ordusuna döndünüz! Hırsızlar ordusuna!" ifadelerini kullandı.

AKP'nin kurucuları arasında yer alan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener'in geçtiğimiz gün gerçekleşen TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile tartışması sosyal medyada gündem oldu.

“KİMSEYİ PARLAMENTONUN ÜZERİNDE GÜÇ OLARAK GÖRMEYİN”
Abdüllatif Şener, AKP'lilere seslendiği konuşmasında, “Ne kadar yanlışı varsa, sayın cumhurbaşkanının, o yanlışların üzerine destan yazıyorsunuz. Böyle bir şey olmaz” diyerek ‘Viva Zapata' filminden örnekler verdi.
 
Şener, “Toplum ve bu parlamento güçlü olduğu takdirde ülke düzelir. Ama buranın güçlü olması demek kimseyi kendinin üzerinde güç olarak görmemesi demektir” ifadelerini kullandı.

“KILIÇDAROĞLU, ERDOĞAN’DAN DAHA İMANLI BİR ADAM”
Şener’in aynı konuşmasında, “Tayyip Erdoğan'ın çok saygı duyduğu, hürmet ettiği, değer verdiği, son zamanlara kadar sürekli görüştüğü bir zat-ı muhteremi bundan 5-6 ay evvel ziyaret etmiştim. Ayrılırken dedi ki, ‘Kemal Kılıçdaroğlu'na çok selamımı söyle, o Tayyip Erdoğan'dan daha imanlı bir adam” ifadeleriyle tartışmalar başladı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.