Flaş Haber :
Hava Durumu

Özür diledi ama bir kere ruhlarına işlemiş mafya

13 Mayıs 2021
0 Haber Yorum
Yalıkavak Marina için "Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır" diyen eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar sözleri nedeniyle Emniyet teşkilatından ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan özür diledi.

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Sözcü TV’de açıklamalarda bulundu.

Adı sık sık suç örgütü lideriyle anılan Ağar, Yalıkavak Marina için "Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır" demişti. Mehmet Ağar, bu sözleri nedeniyle Emniyet teşkilatından ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan özür diledi.
Ağar, “Bütün eleştirilere hak veriyorum. Olayın kızgınlığından dil sürçmesi söz konusu. Benim bu tabiri kullanmam fevkalade yanlıştır. Bütün meslektaşlarımı incittiğimi düşünüyorum, kalbi özür diliyorum” dedi.

SOYLU NE DEMİŞTİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in hakkındaki iddialarına karşın yaptığı açıklamada, Ağar'ın Yalıkavak Marina için "Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır" sözlerine ilişkin olarak, "İnşallah saygısız gazetecinin çarpıtmasıdır. Benim devletim Libya’ya ve Karabağ’a çökülmesine fırsat vermedi. Kıytırık bir marinaya mafya bozuntularının çökmesine fırsat vermez. Türkiye eski Türkiye değil" demişti.

Ağar, Cumhuriyet’in ulaştığı Mansimov'un sorgu kaydında yer alan ifadeler üzerine de açıklamalarda bulundu. Ağar, “Pensilvanya’ya Mansimovla birkaç kere gittik. Devletin bilgisi vardı” dedi.

MARİNA İDDİASI

Ağar, Yalıkavak Marina’da yöneticiliği, Türkiye-Azerbaycan dostluğunun pekişmesi için kabul ettiğini savundu.

Yalıkavak Marina’nın eski sahibi Mubariz Mansimov’un Fethullah Gülen’le görüşmek için Pensilvanya’ya defalarca gittiğini söyleyen Ağar, kendisinin de bir kez Mansimov ile beraber gittiğini açıkladı.

Ağar, Mansimov ile ilgili konularda ‘cezaevinde olduğu’ ve cevap veremeyeceği gerekçesiyle daha fazla konuşmayı reddetti.

Ancak Mansimov şu anda cezaevinde değil ev hapsinde bulunuyor. FETÖ davası kapsamında "hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan 5 yıl hapisle cezalandırılan Mubariz Mansimov, geçen mart ayında ev hapsi ve yurt dışına çıkış yasağı kararı ile tahliye edilmişti.

'OĞLUMLA İFTİHAR EDERİM'

Oğlu ile ilgili iddiaların da sorulduğu Ağar, “Oğlumla iftihar ederim. Bu iddialar PKK ve bazı yasa dışı örgütlerin sitelerinde ortaya çıkarılmıştır. Bunların hepsi yalandır” ifadelerini kullandı.

“Allahtan korkarım, kanundan korkarım, devletten korkarım. Başka bir şeyden de korkmam” diyen Ağar, “Ne benim ne oğlumun yasal ve ahlaki olmayan hiçbir şeyle ilgisi yoktur” iddiasında bulundu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.