Flaş Haber :
Hava Durumu

EYYYY CHP'liler: "Yalanlarınız artık karnımızı doyurmuyor"

22 Aralık 2021
0 Haber Yorum
Sıfır zamma karşı 2 aydır görevde olan Bakırköy Belediyesi işçileri CHP ilçe binasına geldi. İşçiler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşene kadar binayı terk etmeyeceklerini duyurdu

Bakırköy Belediyesi’nde Türk-İş’e bağlı Belediye-İş Sendikası ile yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden sonuç çıkmaması ve belediye yönetiminin sınır zam dayatmasına karşı işçiler 2 aydır grevdeler. 25 Ekim’de greve çıkan belediye çalışanları CHP’li Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun sıfır zam teklif ettiğini, bunu kabul etmeyeceklerini belirterek belediye önünde açtıkları çadırlarda eylemi sürdürüyor.

Yaklaşık 50 kişilik grupla CHP Bakırköy İlçe Başkanlık binasına gelen Belediye İş Sendikası Genel Sekreteri Bayram Özkan ve Sendika Şube Başkanı Savaş Doğan, İlçe Başkanı Celal Sevinç ve yönetimi ile görüştü.

Belediye İş Sendikas Genel Sekreteri Bayram Özkan, dün itibari ile Bakırköy Belediyesi’nde yapılan görüşmeye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde, Başkan Kerimoğlu’nun da işçilerin talep ettikleri zam oranında bir artış sözü üzerine gittiklerini, ancak; başkanın masada bambaşka bir durum sergilediğini söyleyerek, artık duruma tepki göstermeyen herkesin çözüm konusunda ortak bir tavır sergilemesi gerektiğini vurguladı.

Belediyenin sıfır zam dayatmasına karşı direnen işçiler, bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme taleplerini iletmek için CHP ilçe binasına geldi. İşçiler, Kılıçdaroğlu ile görüşene kadar binayı terk etmeyeceklerini belirtti.

İlçe yönetimi ile görüşen Belediye İş Genel Sekreteri Bayram Özkan şunları söyledi:

“Bıçağı size dokuz santim saplayanın,
bıçağı altı santim geri çekmesi lütuf değildir.”

 

 
 

Bugüne kadar bizim yaptığımız tüm olumlu girişimlere rağmen, en ufak CHP’den ve onun yönetiminden bir adım görmedik. Sizlerde bu konuda bize göre yeterince çaba sarf etmediniz. Bu sorunumuzu sayın genel başkana iletene kadar da bu arkadaşlarla birlikte burayı terk etmeyeceğiz. Bu gece ya sonuç alınacak ya da bu arkadaşlarımız burada misafir olarak kalacak. Amacımız sizin şahsınıza her hangi bir şey değil ama bizim amacımız haklı taleplerimizi görmezlikten gelen CHP’nin ta kendisine. Hamile kadın arkadaşlarımız, engelli arkadaşlarımız o soğukta hastalıkka mücadele ederken, 60 gündür insanları hiçe sayan bir anlayışla da mücadele etmeye çalışıyoruz. Bu anlayışa dur diyecek şey de başta ilçe başkanımız, il başkanımız siyasi sorumluluğu olan insanlardır. Biz mafya değiliz, ortalığı ayağa kaldırıp sorunu çözmeyeceğiz, haklı ve meşru taleplerimizi demokratip tepki göstererek çözebiliriz. Bu insanlara yarın birşey olsa, bunun vicdani sorumluluğunu sizlerinde yaşayacağına eminiz. Ama biz vicdani sorumluluktan daha çok çözüm odaklı sonuçlar istiyoruz.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.