Flaş Haber :
Hava Durumu

Dudak Uçuklatan Ballı İhale AKP’liye…

19 Ocak 2022
0 Haber Yorum
Odatv’nin haberine göre; AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin 9 yıl önce yaptığı “Bilim Üsküdar” merkezi, yapıldıktan sonra iki kez tamir görmesine karşın yeniden “yapım-yıkım” ihalesine çıktı. İhaleyi, AKP döneminde İETT Genel Müdürlüğü de yapan ve AKP’den milletvekili aday adayı olan Arif Emecen’in şirketi aldı. Emecen’in ortağı olduğu şirket, Üsküdar Belediyesi ile 16 milyon 347 bin TL’ye sözleşme imzaladı.

Üsküdar Belediyesi’nin 2013 yılında “Ünalan Yaşam Merkezi ve Gözlem Evi” veya “Ünalan Bilim Merkezi ve Gözlem Evi” adı altında yaptığı, ancak daha sonra "Bilim Üsküdar Merkezi” olarak adlandırılan kamu binası dikiş tutmuyor. 2019 ve 2021 yıllarında söz konusu bina için iki kez tadilat ihalesi yapan Üsküdar Belediyesi yeni bir ihale daha açtı. Belediyenin bu kez “Gelecek Üsküdar İnşaat Yapım-Yıkım ve Bina Tesisat ve Altyapı İşi” adı altında açtığı ihalenin sonucu belli oldu. 2013 yılında 24 milyon 300 bin TL’ye yapılan Merkez için açılan dördüncü ihale, 16 milyon 347 bin 22 TL’ye sonuçlandı. İhaleyi Kristal Elektrik Raylı Sistemler Ltd. Şirketi + Kıymet İnşaat San. ve Tic. A.Ş. ortaklığı aldı. Üsküdar Belediyesi işi üstlenen ortaklık ile 6 Ocak 2022 tarihinde sözleşme imzaladı. 330 kalem tür işi kapsayan tadilat işi 240 günde tamamlanacak.

İHALEYİ YAPAN DA ALAN DA AKP’Lİ

Üsküdar Belediyesi’nin “Bilim Üsküdar” merkezinin yapım-yıkım işini alan ortaklık şirketlerinden Kristal Elektrik firmasının büyük ortağı Arif Emecen. Şirketin küçük ortağı ise Sadi Topal.

Diğer ortak şirket ise Erol İnal ile Nimetullah Habil Kıymet’e ait. Habil Kıymet daha önce diğer ortak firma Kristal Elektrik firmasının ortaklarındandı. Kristal Elektrik firmasının yine eski ortaklarından Yusuf Ziya Kıymet ise, AKP Konya İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.