Flaş Haber :
Hava Durumu

Devlet hastanelerini ve sağlığı bu duruma düşürenler utanın!

21 Ocak 2022
0 Haber Yorum
İçi boşaltılan devlet hastanelerinde aylarca randevu alamayan hastalar, doktora ulaşana kadar binlerce zorluk çekiyor. Uzayan hasta kuyrukları hasta refakatçilerini bile hasta ediyor.

Türkiye'de özellikle büyük kentlerde son dönemde göz, diş ve cildiye başta olmak üzere bazı bölümlerden randevu almak neredeyse imkansız hale geldi. Vatandaşlar günler, haftalar hatta aylar sonrasına ancak randevu bulabiliyor. Ancak hal böyleyken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başta olmak üzere iktidar sözcüleri, yeni ve büyük hastaneler açmakla övünüyor. Şikayetlerin yoğunlaşması üzerine SÖZCÜ, İstanbul Samatya'da İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde vatandaşlara mikrofon uzattı. Verilen yanıtlar, 90'lı yıllarda o ve diğer hastanelerde yaşanan sorunları TV programlarında dile getiren ve 2013'te hayatını kaybeden gazeteci Savaş Ay'ı akıllara getirdi.

SEÇİM PROPAGANDASI…
Erdoğan ve iktidar kanadı her fırsatta Savaş Ay'ın Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu dönemde hastanelerin içler acısı durumunu dile getiriyor. Oysa hiçbir şeyin değişmediği gözler önüne serildi…

SÖZCÜ Samatya Hastanesi'nde hasta trafiğini de çekti. Hasta ve yakınları muayene olmak ve kan vermek için uzun kuyruklar oluştururken, tekerlekli sandalyede olması gereken bazı hastaların koltuk değneği ile sağlık hizmeti almaya çalışmaları dikkat çekti. Vatandaş asıl son 20 yılda sağlık sisteminin çöktüğünü dile getirdi. İktidara büyük tepki gösteren hastalar ve yakınları “Allah kimseyi devlet hastanelerine düşürmesin” diye isyan etti…

Yeni yapılan hastaneler iş yükünü çok artırdı
İstanbul Tabip Odası (İTO) Başkanı Dr. Pınar Saip, sağlık sisteminde yaşanan randevu ve hizmet sıkıntısını şöyle değerlendirdi: “Yeni yapılan hastanelerin çoğu maalesef, var olan diğer hastanelerin iş gücü ile yürüyor. Oradaki meslektaşlarımız, yeni hastanelerde görevlendiriliyorlar, yeni tayinler oraya çıkıyor. Eski hastanelerde de iş yükü bu nedenle giderek artıyor. Bu da şikayetlere yol açıyor. Sürekli birkaç hastanede iş yapmak zorunda kalıyorlar.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.