Flaş Haber :
Hava Durumu

Abdullah Yıldırım: 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum

09 Ocak 2022
0 Haber Yorum
DİSK EMEKLİ SEN Esenler şube Başkanı Abdullah Yıldırım, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetemizde ziyarette bulundu… "Kamuoyunu doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirerek, kalemini satmayan, toplumun aydınlanması için fedakarca görev yapan değerli basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlarım “dedi.


DİSK EMEKLİ SEN  Esenler şube Başkanı Abdullah Yıldırım,  "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Cumhuriyet devrinin kendi zihniyet ve ahlakıyla donanmış basınını yine ancak Cumhuriyetin kendisi yetiştirir"' sözü gazetecilerimizin omuzlarındaki sorumluluğun önemini gösterdiği gibi basın emekçilerini susturmak isteyenlere yapılan bir uyarıdır. Zaman kavramı olmaksızın zor şartlarda görev yapan siz değerli basın mensuplarımız olayları kamuoyuna aktarmak adına zorluklarınızın neler olduğunu bizler biliyoruz.

DİSK EMEKLİ SEN  Esenler şube Başkanı Abdullah Yıldırım, Gazeteciler, topluma doğru, tarafsız ve ilkeli haber verme konusundaki sorumluluklarını adil ve tarafsız şekilde en önemlisi de toplum vicdanı süzgecinden geçirerek yerine getirmelidir. Üzerine düşen bu büyük sorumluluğu hakkıyla yerine getiren ve meslek etik ilkeleri sorumluluğu içinde çağdaşlıktan ayrılmayan, yayınlarını başarıyla sürdüren devrimci, yurtsever yerel ve ulusal gazetecilerimiz her türlü övgüyü hak etmektedir.

Toplumun sesi olarak kamuoyunun fikirlerini yöneticilere ve karar alıcı mercilere aktarmak suretiyle bir köprü vazifesi gören gazetecilerimizin önemli bir kamu hizmetini yerine getirdikleri de açıktır. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü ve çalışamayan gazetecilerimizin çalışmaya başlayacağı, yeniden10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü bayram havasında geçireceği günlerin gelmesi dileğiyle bir kez daha 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum.

Hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyorum, kalemini satmadıkları için rehin tutulan basın emekçilerinin özgürlüklerine kavuşacağı bir dönemin yeniden başlaması dileklerimle “özgür basın susturulamaz” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.