SİYASET      EKONOMİ      FİNANS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      EĞİTİM KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > GÜNCEL

AKP VE MHP EGEMENLİĞİ TARİKATLARA VERMİŞ
14 Ocak 2022
HDP’nin tarikat ve cemaatlerin kontrolündeki yurtların araştırılmasına dair verdiği önerge AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

'Tarikat yurtları araştırılsın' önergesine AKP ve MHP'den ret!

 

HDP Grubu, tarikat ve cemaat kontrolündeki özel yurtlar ile kamu yurtlarında yaşanan sorunlar hakkında araştırma önergesi verdi. HDP’nin önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

ANKA'nın haberine göre HDP Grubu adına Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul söz aldı.

Toğrul, şöyle konuştu:

“Kamuoyunda infial yaratan, özellikle son Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Enes Kara'nın yaşadığı olay, artık cemaat, tarikat yurtlarında yaşananların çok ciddi bir şekilde bu Meclis gündeminde tartışılması ve gerekli önlemlerin alınmasını zorunlu kılıyor. Gün yok ki infial yaratan bir haber gelmesin. Şunu biliyoruz; AKP, cemaatler, tarikatlar koalisyonudur ve AKP ya bu cemaat ve tarikatlara yurt yaptırıyor ya ihale veriyor ya da kamuda, başta üniversiteler olmak üzere kadrolaşmalarının, kadro yetiştirmelerinin önünü açıyor. Sayın vekiller, bakın, 2006 yılında cemaat, tarikat yurt sayısı bin 723 iken 2021 yılı itibarıyla bu sayı yüzde 93 artarak 3 bin 331'e çıkmış ve bu cemaat, tarikat yurtlarında birçok olay yaşandı.

'HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORSUNUZ'

Enes Kara, bir cemaat yurdunda değil sanki bir esir kampında yaşıyor. Nedir? Bakın, bu gençler hayatlarının en sosyal dönemlerinde sanki bir esir kampında sabah beş buçukta kaldırılıyor ve cemaatin ilkeleri doğrultusunda okul dışında kalan zamanın tamamını cemaatin mantığı doğrultusunda o çocukların kafaları, beyinleri yıkanıyor. Aslında dini inancı da istismar ediyorlar orada. Şimdi, bunlar orta yerde dururken maalesef kamu yurtlarında yeteri kadar yurt yapmayan, hayat pahalılığı nedeniyle çocuklarımızı o yurtlara mahkûm eden iktidar, bunun birinci dereceden sorumlusudur. Kamu yurtlarında da çok ciddi problemler var. Çünkü her şeyden önce bir liyakat, ehliyet sorunu var ve orada da dünya kadar problem yaşanıyor. O açıdan, bakın, her sosyal devletin görevi, öğrencilerine, gençlerine barınacağı, sosyal yaşamını da yürüteceği bir yurt ortamı yaratmak... Orası bir eğitim yeri değil, orası bir barınma yeridir. Ama cemaatler orayı üniversite veya okul dışı bir eğitim, cemaat eğitim alanına dönüştürüyor ve siz bunları önemsiyorsunuz, çünkü sizin arka bahçeniz olduğunu düşünüyorsunuz. Her türlü desteği veriyorsunuz, her türlü imkânı sağlıyorsunuz ve olan gencecik çocuklarımıza oluyor, olan genç neslimize oluyor, olan bu çocuklara oluyor. Şimdi, bu çocuklar bunları yaşarken siz hiçbir sorumluluk duymuyorsunuz. Bakın, bu Meclis’te bundan daha önemli bir mesele yoktur."

'GENÇLERİMİZ CEMAATİN ELİNE BIRAKILMAMALIDIR'

İYİ Parti Grubu adına konuşan Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz, “Enes Kara'nın anlattığı gibi, gençlerimizi kendi görüş ve inançları doğrultusunda yaşam sürdürmeye alıştırmak olduğu açıktır. Gençlerimizin bazılarının ekonomik sıkıntılardan, bazılarının da ailelerinin baskılarıyla girmiş oldukları yurtlarda yaşananların bir örneğini Enes Kara bütün çıplaklığıyla anlatmış. Diğer cemaat yurtlarında da durum farklı değil. Mevcut duruma baktığımızda KYK'ya bağlı toplam 719 bin 567 yatak kapasiteli 769 yurt bulunmakta iken 3 bin 301 vakıf ve derneklere ait yurt, 4 bin 406 tane de özel yurt bulunmaktadır. Öğrencilerin barınma ihtiyaçları bizzat devlet tarafından giderilmelidir. Gençlerimiz hiçbir grubun, derneğin, cemaatin, vakfın eline bırakılmamalıdır” dedi.

CHP Grubu adına konuşan İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, “Şüphesiz bir ihmal, göz ardı edilme süreci vardır. Kamunun kontrolü ve denetimi altında olması gereken... İşte, hepimiz burada yaşadık, Aladağ, Alimder, Ensar Vakfı’nın Karaman şubesinde yaşanan skandallar, merdiven altı kurslarda yaşanan istismarlar gibi toplumu, hepimizi çok derinden sarsan olaylar sonrasında gerekli denetimler yapılmamış, tedbirler de alınmamıştır. Son yaşadığımız ve hepimizi derinden etkileyen ve değerli hatiplerin de atıf yaptığı olay, bu sorunları bir kez daha gündemimize getirmiştir. Fakat daha önce olduğu gibi benzer her vahim olay karşısında yerel karar birimleri, merkezi yönetim, bakanlıklar sorunu ısrarla yok saymış, üstüne gitmemiş, ciddi önlemler almamıştır. Ben buradan tekrar sormak istiyorum: Bu vahim olaylar sonrası bu iddia edilen kurumlara karşı önlemlerin alınmamasının gerekçesi nedir” diye konuştu.

'BİRİLERİ SİYASİ RANT DEVŞİRME ARAYIŞI İÇİNE GİRDİLER'

AKP Grubu adına konuşan Konya Milletvekili Selman Özboyacı ise “Bu elim hadiseyi bir gruba, bir inanca mal etmek, bunu genellemek, ideolojik bir hesaplaşma çabasına indirgemek gerçekten yapabileceğimiz en kötü şey olabilir. Hele hele intihar gibi toplumsal his ve hassasiyetin gösterilmesi gereken, özendirmekten kaçındırmamız gereken böyle bir meselede hiçbir hassasiyet göstermeden pervasızca yorum yapmak çok yanlış bir bakış açısıdır ama görüyoruz ki yine birileri buradan bir siyasi rant devşirme ya da bunu bir kesime, toplumun bir grubuna suçlama yöneltme gibi bir çaba içerisine girdiler. Ben, bu insanların, özellikle bunu sosyal medyadan dile getiren insanların samimi olmadığını ve bu olayı bile istismar etmeye çalıştıklarını düşünüyorum” dedi.

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş da “Bin kere lanet olsun bu çocukların canına kıyanlara” dedi. Özboyacı, “PKK'ya da lanet olsun” diye devam etti. Beştaş da “Burada ortada bir siyasi rant yok. Bir genç, bir video bırakarak intihar etti maalesef ve gençlere bir daha defaten söylüyorum: Bunun çözüm yolu cana kıymak değildir asla. Bununla mücadele etmek lazım, direnmek lazım ve farklı yol ve yöntemlerle yaşamayı tercih etmek lazım. Buraya bir önerge getirdik ve gerçekten çok büyük bir sorun bu. Yurtlarda yaşananlar, cemaat ya da özel ya da başka ad altında yaşananlar çok vahim. Ölüme sebebiyet veriyor, istismara sebebiyet veriyor, maalesef tecavüze varan uygulamalar var, Aladağ'daki gibi yangınlarla çocuklar ölüyor; bunu araştıralım diyoruz ya araştıralım” diye konuştu.

'AK PARTİ’NİN IŞIK EVLERİNDEN HİÇ DERS ALMADIĞINI GÖRÜYORUM'

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise “AK Parti’nin ışık evlerinden hiç ders almadığını görüyorum. Bu Meclis’i bombalayanlar ışık evlerinde yetişti arkadaşlar, ışık evlerinde yetişti. Sayın Özkan dün bir açıklama yapmış, diyor ki ‘3-5 çocuk bir araya gelmiş, ev tutmuşlar’. Öyle olmadığını eminim Sayın Özkan da biliyor. Ben evvelsi gün basın toplantısında valilere ve kaymakamlara seslendim, ‘kaçak yurtlara göz yuman vali ve kaymakamlar vebal altındadır’ dedim. Özel yurt var, vakıf yurdu var, cemaat yurdu var, kaçak yurt var, hücre evi gibi örgüt evi gibi 5-6 öğrencinin barındırıldığı yurtlar var. Özel, vakıf, cemaat, resmi yurtlar mutlaka denetlenmeli, kaçak yurtlar da derhâl kapatılmalı. Bugüne kadar bu yurtlarda tacizi gördük, sessiz kalındı; tecavüzü gördük, sessiz kalındı; ihmal kaynaklı yangında ölen kızlarımızı gördük, sessiz kalındı; cinayeti gördük, sessiz kalındı; intihara da sessiz kalamaz devlet. Kaçak yurt var; taciz, tecavüz, cinayet, intihar var; olmayan tek şey devlet. Devlet görevini yapmıyorsa buna müdahale edecek olan da millet adına TBMM’dir” diye konuştu.

'SON 20 YILDA YURT SAYISI 12 KAT ARTTI'

Bunun üzerine AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan da şöyle söyledi:

“Enes Kara'nın ölümü hepimizi üzdü. Annesinden daha fazla, ailesinden daha fazla hiç kimseyi üzemez. Bu bizim hepimizin acısı, milletimizin acısı. Allah tekrar göstermesin. Ancak Enes Kara'nın ölümü, bizim gençlik noktasında yapacağımız çalışmalarda milat olamaz, daha önceden biz miladı yaptık. Çünkü AK Parti iktidara geldiği andan itibaren, özellikle gençlerimizin geleceğe hazırlanmaları için ve özgürce, ekonomik kaygı gözetmeksizin ilk, orta, yükseköğrenimini tamamlayabilmeleri ve yüksek lisans, doktora çalışmalarını yapabilmeleri için, tüm bu alanda özgürlüklerini ekonomik desteklerimizle artırdık. Son yirmi yıllık süre zarfında 12 kat artmış olan yükseköğrenim yurt sayısı doğrudan Enes Kara evladımızın yaşadığı o acılar yaşanmasın diye yapılmış çalışmalardır. Bu anlamda, biz demokratik hukuk devletinde öylesine çalışmalar yapmalıyız ki gelişmiş ülkelerdeki demokrasilerde, evrensel kabul görmüş demokrasilerde olduğu gibi, demokratik toplumun özüne dokunmayacak ve toplumda dini, inancı, felsefi düşüncesi ne olursa olsun, bu tür vatandaşlarımızın üzerine idarecilerin siyasi ve şahsi görüşleri, sosyal geçmişleri, siyasi düşünce backgroundları ne olursa olsun, herkes hür, özgür bir şekilde bu ülkede yaşasın diye yapacağımız çalışmaları hayata geçirmemiz lazım.”

Altay da bunun üzerine, “Bugün mevcudu 5 ila 10 arasında değişen, hücre evi gibi çalışan kaçak yurtlar var. Benim üzüntüm şuna: Ben, dün, Sayın Özkan'ın açıklamasını vali ve kaymakamlara bir talimat olarak, örtülü talimat olarak algıladım. Şöyle ki: Sayın Özkan diyor ki ‘Efendim bunda ne var? 3-5 öğrenci anlaşıp, bir araya gelip ev tutmuş’. Merhum Enes Kara'nın videosunu, bıraktığı notu eğer görse... Merhum Enes evladımız, babasına buradan ayrılmak istediğini söylüyor; babası ‘Hayır, burada kalacaksın’ diyor. Demek ki çocuklar evi aralarında anlaşıp tutmamış, cemaat tarafından çocuk oraya yerleştirilmiş, babasının rızasıyla. Sayın Özkan da ‘Çocuklar kendi aralarında anlaşmış, bir ev tutmuşlar’ demek suretiyle bu tarz olayların tekrarlanmaması bakımından yapılması gereken gayet açık değil mi? Hücre evi gibi çalışan kaçak yurtların vali ve kaymakamlar tarafından derhâl kapatılmalı” dedi.

KHK TARTIŞMASI 

Özkan'ın “Ben de soruyorum: Yahu yıllarca bu evlerde kalıp AK Parti’den önce kırk yıldan beri devlete sızanları KHK'yle biz attıktan sonra siz ‘Geri getireceğiz’ demiyor musunuz? FETÖ'yle bütün ihraç edilenleri ‘Yeniden devlete alarak milletin ve devletin başına bela yapacağız’ diyen siz değil misiniz? Utanın biraz” ifadeleri 'KHK' tartışması çıkardı.

Engin Altay da bu sözler üzerine, “Sanıyorum, diyorlardı inanmıyordum, herhâlde sen de ışık evleri rahle-i tedrisinden geçmişsin, öyle anlaşılıyor. Şimdi gülüyoruz çok, trajediye… KHK meselesinde söylediğimizin sonuna kadar arkasındayım. İbrahim Kaboğlu KHK'lı, adam milletvekili. Siz zanla, fişle KHK'yla işinden alacaksınız, hiçbir mahkeme o kişiye ceza vermeyecek, hatta kovuşturmaya yer bulmayacak, ama siz onu ekmeğinden etmiş olacaksınız. Ne uğruna? FETÖ'yle mücadele uğruna. Vay anasını be! FETÖ'cülerin zenginlerinin alayının malına çöküp dışarı çıkaracaksınız, sokakta gezdireceksiniz, bazılarını büyükelçi yapacaksınız; ondan sonra FETÖ'yle mücadele, değil mi” dedi.

Beştaş, “Biz yurtların araştırılması için önerge verdik, olay nasıl KHK'lılara geldi doğrusu bilmiyorum. Grup Başkanvekili Sayın Cahit Özkan KHK'lıları savunmakla kalmadı yani insanları işsizliğe, açlığa, ölüme mahkûm etmeyi savunmakla kalmadı, bir de biz KHK'lıları savunuyoruz, onların haklarını koruyoruz diye bizi de suçladı. Ya siz işte böyle itiraf edersiniz. Gerçekten konuşun, daha fazla konuşun ki gerçekler yanlışlıkla ağzınızdan çıksın. Ayrıca, ‘O KHK'lıları siz yetiştirdiniz’ diyorsunuz ya, o evlerin hepsini siz organize ettiniz. Cemaatleri de siz yerleştirdiniz, sonra da suçlu ilan ettiniz” dedi.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
İYİ Parti lideri Akşener kötü haberi sosyal medyadan verdi 26 Ocak 2022
Kılıçdaroğlu yolsuzluk belgesini açıkladı26 Ocak 2022
İYİ Partili Ahmet Çelik: CHP, İYİ Parti'ye saygı duymak zorunda26 Ocak 2022
Havalimanı'nda kargo terminalinin çatısı çöktü24 Ocak 2022
Şişli eski Belediye Başkanı, Yeşilçam'ın unutulmaz oyuncusu Fatma Girik hayatını kaybetti24 Ocak 2022
Sezen Aksu'dan açıklama: Sen beni sezemezsin, dilimi ezemezsin22 Ocak 2022
Devlet hastanelerini ve sağlığı bu duruma düşürenler utanın!21 Ocak 2022
İstanbul'un Kartal ilçesinde kadın hemşire katledildi!20 Ocak 2022
“İYİ PARTİ'NİN OYLARI İLE SEÇİLDİĞİNİZİ UNUTMAYIN” 20 Ocak 2022
Akşener, " Cumhurbaşkanı böyle abuk sabuk konuşamaz. Kendine gel"19 Ocak 2022
Dudak Uçuklatan Ballı İhale AKP’liye…19 Ocak 2022
Usta şairi Trabzonlu olduğu için mi AKP’liler engelledi14 Ocak 2022
ZEYBEK: AKP BUDUR! YAZARSA HANENİZE KDV YAZAR… 13 Ocak 2022
Erdoğan, Türkiye'yi onlarca yıl geriye götürdü13 Ocak 2022
TİP’lilerden Kılıçdaroğlu’na inat ‘Tarikat yurtları kapatılsın’ eylemi12 Ocak 2022
Erkan Baş, "Hedefimiz, üçüncü bir ittifak11 Ocak 2022
"Vatandaş çarpıldıkça senin de gözlerin ışıl ışıl oluyor mu?"05 Ocak 2022
AKP’nin Tek Hayırlı İşi: Hemşeri dernekleri İl tanıtım günleri düzenleyemeyecek04 Ocak 2022
İşte memur ve emekli maaşına yapılacak zam oranı03 Ocak 2022
TÜİK Açıkladı: Enflasyon, Aralık 2021'de Yüzde 13,58, Yıllık Bazda Yüzde 36,08 03 Ocak 2022
Enflasyon memuru ezdi geçti: Memur zammı yüzde 27,9'da kaldı03 Ocak 2022
Beklenen oldu: Yeni yıla peş peşe zamlarla girdik01 Ocak 2022
Erkan Baş: Erdoğan’a tarihin en büyük yenilgisini yaşatmak istiyoruz31 Aralık 2021
EMEP, SOL Parti ve TKP'den ortak açıklama: 2022'yi mücadele ederek kazanacağız31 Aralık 2021
Türk-İş: Açlık sınırı 4 bin 13 lira, yoksulluk sınırı 13 bin 73 lira31 Aralık 2021
"AKP yüzde 12 oy kaybetti ama CHP yüzde 12 kazanamadı"30 Aralık 2021
Yaşlı teyzem sana helal olsun!27 Aralık 2021
CHP’li Ali Şeker: “Özel eğitim kurumlarındaki öğretmenler çoğunlukla asgari ücret alıyor”24 Aralık 2021
Devrim Şehidi Teğmen Kubilay, Ortaçağcı gericiliğe karşı mücadelemizde yaşıyor22 Aralık 2021
EYYYY CHP'liler: "Yalanlarınız artık karnımızı doyurmuyor"22 Aralık 2021
Palandöken’den günah çıkaran beyan…22 Aralık 2021
Kartal Dağı'nda mermere ÇED süreci iptal edildi21 Aralık 2021
'Lale Devri Nasıl Bittiyse Sülale Devri de Bitecek, Hepiniz Yargılanacaksınız!'20 Aralık 2021
8 yıl önce, 8 yıl sonra... AKP’nin Prensleri 17 Aralık 2021
Sosyalistler Adana’da düşük asgari ücret dayatmasına karşı sokakta: “Çare örgütlü direniş!”16 Aralık 2021
Çerkezoğlu, "Asgari ücret zammı (Sefalet ücreti) suya yazılan yazıdır"16 Aralık 2021
TİP Sözcüsü Kadıgil'den yurttaşlara:'BİZ ÇOKTAN KAZANDIK'15 Aralık 2021
Hekimler ve sağlık emekçileri yurt genelinde iş bıraktı: Grevdeyiz!15 Aralık 2021
DİSK'ten İstanbul'da muhteşem miting12 Aralık 2021
SSK, Bağ-Kur... emeklilerine büyük müjde! İki bin TL ek ödeme hesaplara yatıyor11 Aralık 2021
2022'de SSK, Bağ-Kur emeklisi ne kadar maaş alacak? 11 Aralık 2021
12 Aralık Pazar günü Kartal Meydanındayız07 Aralık 2021
Sağlık emekçileri iş bıraktı06 Aralık 2021
Rize Çayeli Belediyesi Sayıştay’ı İsyan Ettirdi 06 Aralık 2021
BAKIRKÖY’DEN YÜKSELEN SES “MÜCADELEMİZ TÜRKİYE İŞÇİ SINIFININ MÜCADELESİDİR”05 Aralık 2021
Bir gecede 20 hastaya bakan hemşire, destek isteyince ceza aldı 02 Aralık 2021
Bakanı Özer açıkladı!İşte sözleşmeli öğretmenlere verilecek haklar 02 Aralık 2021
AKP'li başkanın eski şirketine 300 bin TL'lik ihale29 Kasım 2021
Alparslan Türkeş'i anma töreninde kan döküldü!28 Kasım 2021
Hacked by Xale [ Turkish Defacer ]27 Kasım 2021
Kılıçdaroğlu’ndan ‘Mersin çağrısı’24 Kasım 2021
Dolar 12 TL’yi geçti, siz seyrediyorsunuz!23 Kasım 2021
Akşener: Ahlak Yoksunu Zihniyetten Kurtulacağız17 Kasım 2021
Yıllar sonra ortaya çıkan Erdoğan-Davutoğlu kavgası!16 Kasım 2021
AKP'li Belediye Başkanı "Ben gidip CHP’liye mi ihaleyi vereyim"14 Kasım 2021
AKP'li marifetli başkanın yeni icraatı : "Yönetemeyeceğim adamı atarım!"13 Kasım 2021
Şener Komisyon'da konuştu, AKP karıştı!05 Kasım 2021
CHP’Lİ K.ÇEKMECE BELEDİYESİNDEN PİS KOKULAR GELİYOR!04 Kasım 2021
Gürsel Erol’a tepki: Ana Fatma Ziyaretinin dokusunu bozarken kimden izin alındı?02 Kasım 2021
TİP Genel Başkanı Baş, Erdoğan'a seslendi: 'Sizi ABD bile kurtaramaz'02 Kasım 2021
Komünistlerden ABD’ye ve savaş gemisine… DEFOL…02 Kasım 2021
Bahçelievler Katilleri bugün aflarla serbest kaldılar01 Kasım 2021
Bahçeli'nin 'Kahraman'ı" suç örgütü liderine, 32 yıllık cezadan beraat30 Ekim 2021
Erkan Baş, Mersin halkıyla buluştu30 Ekim 2021
İBB'nin İmamının taksi projesi 10. kez reddedildi!28 Ekim 2021
Bütçede Aleviler ve Kürtler yok27 Ekim 2021
Erkan Baş: Tezkereye ‘evet’ diyenlerin evlatları bedelli askerlik yapacak, yoksulun evladı ölüme gönderilecek!26 Ekim 2021
Kadıgil: AKP bizden çaldıklarını bize geri verecek25 Ekim 2021
TÜGVA AKP döneminde İBB’yi hortumlamış22 Ekim 2021
İYİ Parti 4. yılını kutluyor... 22 Ekim 2021
Erkan Baş: AKP paralel evren iktidarıdır20 Ekim 2021
Saray’a şatafat, vatandaşa sefalet20 Ekim 2021
Akşener, fotoğraf sanatçısı Ara Güler'i andı 18 Ekim 2021
Kadıgil’den Çalışma Bakanı Bilgin’e: işçiler sizin kölenizdir gibi davranamazsınız18 Ekim 2021
Çavuşoğlu ile görüşen Taliban Bakan Vekilinin Türkiye mal varlığını dondurmuştu14 Ekim 2021
Bu gericileri sakın ha; yarın muhalefet davet etti demeyim14 Ekim 2021
Kâğıt İşçilerine Yaşamak Haram13 Ekim 2021
TTB’den 'Sağlıkta Kaos' Uyarısı- İstifalar peş peşe geldi!13 Ekim 2021
Erkan Baş'tan TÜGVA Açıklaması: 'Yeni Bir Paralel Devlet Yapılanması'12 Ekim 2021
Kıvılcımlı mezarı başında anıldı: Bıraktığı Mirasa Sahip Çıkacağız11 Ekim 2021
TİP, Assos'taki doğa katliamı hakkında suç duyurusunda bulundu09 Ekim 2021
1 milyar lira ile kaçtığı söylenen Saim Diken'in eşi Odatv'ye konuştu05 Ekim 2021
Selahattin Demirtaş'tan 'Sol Blok' çağrısı04 Ekim 2021
SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklisine 3 müjde birden!04 Ekim 2021
TİP’sinden Meclisi Boykot- Darısı Diğerlerine01 Ekim 2021
Meclis tüm siyasetin merkezi haline gelecek 01 Ekim 2021
Türkiye İşçi Partisi kurucularından Şaban Erik vefat etti...27 Eylül 2021
“Okullarda çetelere geçit vermeyeceğiz”27 Eylül 2021
HDP 11 MADDEYİ AÇIKLADI27 Eylül 2021
GÖKSU BAKALIM CHP’li AKGÜN KADAR YİĞİT MI?26 Eylül 2021
Sedat Peker'den, Sadettin Tantan'a 'bilgi kaynağı' yanıtı26 Eylül 2021
HKP’den, Bayraktar’a ve Baykal’a Suç Duyurusu25 Eylül 2021
Ne Cemaat Yurdu Ne Tarikat Evi! İnsanca Yaşanılacak Yurtlar İstiyoruz!25 Eylül 2021
İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığından ücretsiz Neşet Ertaş konseri 24 Eylül 2021
Türkiye İşçi Partisi öğrencilerin barınma sorununu MECLİSE taşıyor24 Eylül 2021
Tekin, iktidara seslendi! ‘ milyonlarca esnaf kepenk kapatabilir’23 Eylül 2021
MHP'den ihraç edilen Suat Başaran'dan sert açıklama 23 Eylül 2021
Demirtaş, “Çözümün adresi TBMM’dir”21 Eylül 2021
İBB'nin AKP'li rekortmen 'İhale Avcısı21 Eylül 2021
Bayraktaroğlu, Hilal Kaplan gibilerin hapse girdiklerini görmeden ölürsem kahrolurum20 Eylül 2021
HDP Bursa’dan seslendi: HDP’liyiz, her yerdeyiz20 Eylül 2021
CHP’de Küfre Disiplin, Tacize Aferin!20 Eylül 2021
Cumhur İttifakı'na büyük şok20 Eylül 2021
Aile hekimleri "yönetmelik iptal edilmezse istifalar yaşanacak"19 Eylül 2021
Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Serbest Bırakılmalarını Talep Etti17 Eylül 2021
İBB Meclisi’nde Beykoz Çayırı tartışması17 Eylül 2021
Çıray, "Demokrat, milliyetçi ve kalkınmacı partiyiz 13 Eylül 2021
Akşener: “ Bakın zor durumda olan kimmiş?10 Eylül 2021
“CHP’DE NAMUSLU OLMANIN BEDELİ İHRAÇ”05 Eylül 2021
HER YER RÜŞVET- HER YER YOLSUZLUK!04 Eylül 2021
Ülkü Ocakları tehditle video yayınlattı04 Eylül 2021
Barışta, yaşamda, kardeşlikte inat ediyoruz!03 Eylül 2021
Akşener’in yanına gelen vatandaş: Vali onurumuzu kırdı 03 Eylül 2021
Kavuncu'dan Cahit Özkan'a suç duyurusu 02 Eylül 2021
3 kızını öldüren imam tutuklandı01 Eylül 2021
UKOME İBB'nin bin taksi teklifini 8. kez reddetti26 Ağustos 2021
Son anket: MHP baraj altı, AKP’nin oyu yüzde 3324 Ağustos 2021
KESK: Ankara'dayız ...21 Ağustos 2021
Tekin: İstanbul’un en değerli arazileri peşkeş çekiliyor20 Ağustos 2021
Yüz yüze eğitim 6 Eylül'de başlıyor19 Ağustos 2021
Akşener'den 'hudut namustur' pankartı tepkisi: Alınlarımıza asarız 19 Ağustos 2021
KILIÇDAROĞLU'NU ABD KIZDIRDI18 Ağustos 2021
Akşener: Erdoğan ve Amerika açıklama yapmalı18 Ağustos 2021
AKP'li meclis üyesine cinsel saldırı suçlaması18 Ağustos 2021
Peker, Külünk'e meydan okudu: Sözlerimi yalanlarsa kendisini rezil etmekten mutluluk duyarım17 Ağustos 2021
Kamu-Sen'den Hükümete zam protestosu16 Ağustos 2021
Harun Karadeniz’in Anısı Mücadelemizde Yaşıyor15 Ağustos 2021
Mahir Çayan'ın yoldaşı/ kayınbiraderi Orhan Savaşçı yaşamını yitirdi13 Ağustos 2021
TKP’den Yardım kampanyası" adı altında para toplanmasına tepki 13 Ağustos 2021
Tüm Köy Sen: “Açıklanan fındık taban fiyatını kabul etmiyoruz”12 Ağustos 2021
Seks partileri, şantaj, mafya, uyuşturucu, çatışmalar, cinayet ile örülü hikâyenin özeti12 Ağustos 2021
BARAJI DÜŞÜRMEK VAKIF ÜNİVERSİTELERİNİN BOŞ KALMAMASI İÇİN Mİ?12 Ağustos 2021
Kastamonu’da felaket: 8 ilçe 10 dakikada sel altında kaldı11 Ağustos 2021
Böyle giderse İstanbul 3 adaya bölünecek11 Ağustos 2021
CHP ve HDP’den Orman ve kıyı yağmalanmasına ret – İYİ'lerden evet06 Ağustos 2021
Selçuk'un istifası kabul edildi, çift maaşlı Özer geldi...06 Ağustos 2021
Halk TV'ye saldırı - Saldırgan ve Mehmet Ağar06 Ağustos 2021
İstanbul Bağcılar'da meydanı karıştı! Bıçak ve sopalar havada uçuştu05 Ağustos 2021
Barış Atay, Marmaris'te afet bölgesini ziyaret etti04 Ağustos 2021
polisleri tehdit etti: Bu adam kim?03 Ağustos 2021
İnce “Uçak falan yok” diyen Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!31 Temmuz 2021
CHP’li Çantacı Akpolat Rüşvet Dağıttı...!30 Temmuz 2021
Kavurucu sıcaklar geliyor...30 Temmuz 2021
Yangınlar nedeniyle Hacı Bektaş Veli festivali ertelendi30 Temmuz 2021
MHP KOCAELİ’NDE İLÇE BAŞKANLARININ İSTİFALARI PEŞPEŞE …30 Temmuz 2021
İstanbul'a 1000 yeni taksi geliyor30 Temmuz 2021
MÜLTECİ KRİZİ DEĞİL, DÜZENİN KRİZİ!29 Temmuz 2021
CHP’de İmamoğlu ne derse o…29 Temmuz 2021
Suriyelilerin yüzünden gençlerimiz işsiz...28 Temmuz 2021
"Asya Kaplan Sivrisineği’ endişe yaratmaya başladı27 Temmuz 2021
İBB Taksimetre entegrasyonu konusunda uzlaştı26 Temmuz 2021
İstanbul için tsunami ve deprem uyarısı korkuttu! 26 Temmuz 2021
Türkiye sınırına yüzlerce tank ve zırhlı araç24 Temmuz 2021
Cilo Dağı'na kampçılar akın etti!24 Temmuz 2021
​Kemal Türkler'in katledilişinin 41'inci yılı22 Temmuz 2021
HKP, TRT’ye Halk Düşmanlarının atanmasını yargıya taşıdı!18 Temmuz 2021
"TRT'ye atanan "Ah" o kadın..."18 Temmuz 2021
RİZE'DE TÜNEL ÇALIŞMASI STOP!17 Temmuz 2021
Gergerlioğlu’nun milletvekilliği iade edildi16 Temmuz 2021
İBB’den Halk Ekmek’e yüzde 25 zam16 Temmuz 2021
Barış Yarkadaş: Papara'yı kim koruyor? 14 Temmuz 2021
Akşener: Rizelilk kürsülerden üfürmekle olmaz14 Temmuz 2021
AKP ve MHP' nin oyları ile Emekliye bayram ikramiyesi reddedildi...14 Temmuz 2021
Esenler yok!10 Temmuz 2021
Peker'den şok açıklamalar: Halka silah dağıttılar, milyarlarca TL hakkınızı çaldılar08 Temmuz 2021
ÇİFT MAAŞ ALAN VE PARAYA DOYMAYAN AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI 07 Temmuz 2021
İnce zamları mı kutluyor? 07 Temmuz 2021
Kadıoğlu’nun bu videosu gündemde07 Temmuz 2021
AKP’nin kalesi isyan etti “Hükümet istifa” 06 Temmuz 2021
Soylu’yu efkar bastı03 Temmuz 2021
"Erdoğan'ın seçilmesi mümkün değil"03 Temmuz 2021
Kurban bağışına izin çıktı02 Temmuz 2021
İBB'ye kurban bağışı engeli02 Temmuz 2021
Yerel Basının "Önemi"01 Temmuz 2021
“Lale Devri” Başladı 01 Temmuz 2021
ZAM YAĞMURU BAŞLADI01 Temmuz 2021
İnce, iktidarı eleştirdi Kılıçdaroğlu’na meydan okudu 30 Haziran 2021
“Dualarımız kabul olmadı”30 Haziran 2021
“Ormanlar, nehirler sermaye değiller”26 Haziran 2021
CHP'Lİ TOPRAK ÇOK MARİFETLİ26 Haziran 2021
Dolmabahçe’de ne görüştüler?22 Haziran 2021
"FETÖ" hatırlatılınca çileden çıktı18 Haziran 2021
Çift maaş alan bürokratlar17 Haziran 2021
Kaderde; rüşvet ve şantajda varmış17 Haziran 2021
Peker Cem Küçük'e “şefkat Gösterecek”16 Haziran 2021
Odatv yazdı, Göksu sildi 16 Haziran 2021
İnce’den Erdoğan’a ‘hamdolsun’ tepkisi: Bence doktora görün15 Haziran 2021
Bunlar şanslı çocuklar" 3 farklı kurumdan 3 maaş alıyor"15 Haziran 2021
Erkan Baş : 'Erdoğan'ın Tek derdi delikten süpürülmemek15 Haziran 2021
İBB’den Sinan Erdem Spor Salonuna tahliye14 Haziran 2021
İsmail Saymaz, Sedat Peker'in AKP içinden nasıl bilgi aldığını anlattı09 Haziran 2021
Peker'den yeni video/ perşembe günü ekran başına07 Haziran 2021
Sağlar: AKP artık yıkıldı demektir06 Haziran 2021
"Hangi gelecekten bahsediyorsun.Lanet olsun böyle yaşama..."06 Haziran 2021
Akşener: Erdoğan ilk seçimde gidecek06 Haziran 2021
İNCE: TÜRKİYE’NİN KÖTÜ GİDİŞİNE EL KOYACAĞIZ06 Haziran 2021
HDP: “Bu yarayı kapatacak tek şey hakikat ve adalettir”03 Haziran 2021
AKP yakamızdan düşmedikçe çok ama çok borç ödeyeceğiz03 Haziran 2021
İnce’den erken seçim tahmini02 Haziran 2021
Cinsel istismarlara göz yuman müdürlere 'ödül' gibi terfi!29 Mayıs 2021
Emekçiler ve kadınlar buluşuyor...29 Mayıs 2021
"Barış Atay'a saldıranlardan birinin Sedat Peker'le fotoğrafı çıktı!"27 Mayıs 2021
TUĞLAYI BİZ ÇEKECEĞİZ, DUVARIN ALTINDA HEPSİ KALACAK!27 Mayıs 2021
Erdoğan: "Rize'deki ders birinci, daha neler olacak neler"26 Mayıs 2021
Gürsel Tekin’den Soylu’nun İddialarına Cevap26 Mayıs 2021
AKP’nin İstanbul’a ihanetine eyvallah- AMA- İmamoğlu'na protesto25 Mayıs 2021
Peker'den, Soylu'ya: Yakaladığınız uyuşturucular senin rakiplerinin malları mı?25 Mayıs 2021
Sağ'dan Kaftancıoğluna: "Senin demokrasi anlayışın sadece ekran ve gazete demokratlığı"25 Mayıs 2021
SOYLU ŞOV YAPTI- GAZETECİLER SORU SORMA ÖZÜRLÜ25 Mayıs 2021
VATANA İHANETTEN YARGILANMANIZ İÇİN BÜTÜN GÜCÜMLE ÇALIŞACAĞIM24 Mayıs 2021
İNCE: BU AHLAKSIZI GÖREVE GETİRENLERDEN HESABINI SORACAĞIZ23 Mayıs 2021
Esnaf : “Biz virüsten değil açlıktan ölüyoruz”22 Mayıs 2021
Sancar: Bizim kendi ittifaklarımız var -Türkiye'nin geleceğini birlikte kurtarmalıyız22 Mayıs 2021
Tutuklu, Tuncel ve Kışanak davası duruşması 11'inci kez ertelendi21 Mayıs 2021
Gezi duruşması 6 Ağustos'a ertelendi: Kavala'nın tutukluluğa devam kararı21 Mayıs 2021
Canan Kaftancıoğlu hakkında ‘zorla getirme’ kararı21 Mayıs 2021
Akşener’e Rize’de alçak provokasyon20 Mayıs 2021
İnce, Partisi’nin yol haritasını açıkladı18 Mayıs 2021
HDP'den yalanlama: Selvi'nin Selahattin Demirtaş'la ilgili yazdıkları yalan!18 Mayıs 2021
Külünk ’ten normalleşme' genelgesine eleştiri 16 Mayıs 2021
Kademeli normalleşmenin detayları belli oldu16 Mayıs 2021
Boğaziçi Köprüsü'nde dev pankart: 128 Milyar Dolar Nerede?16 Mayıs 2021
İnce: "Devlet hem vergi hem helallik istemez!15 Mayıs 2021
Mehmet Ağar, Türkçe Olimpiyatları'nda Fethullah Gülen'e övgüler düzüyordu14 Mayıs 2021
Karamollaoğlu: Müslümanlık buysa ben Müslüman değilim diyenler var!14 Mayıs 2021
Yarkadaş: CHP'li olmak onurdur, şereftir!13 Mayıs 2021
AKP’li Çelik ‘belge’ istedi, CHP’li Başarır paylaştı: Emniyet’ten “Peker’e koruma” yazısı13 Mayıs 2021
Özür diledi ama bir kere ruhlarına işlemiş mafya13 Mayıs 2021
Erdoğan Gitti Gidiyor - Sallandı Yıkılıyor11 Mayıs 2021
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası: Direnen İkizdere köylüsünün yanındayız11 Mayıs 2021
Soylu’nun “hedefinde” bu sefer Cumhuriyet gazetesi11 Mayıs 2021
CUMHUR İTTİFAKI ÇATIRDIYOR MU?06 Mayıs 2021
CHP: Cuma günü saat 15.00’te gerçekleri açıklıyoruz06 Mayıs 2021
Görevden alınan bakan, 39 bin lira maaşla Kardemir’e yönetici oldu05 Mayıs 2021
CHP’den istifa eden edene, bu sefer Prof. Gaye Usluer05 Mayıs 2021
Salgın yönetiminde dünyanın en başarısız ülkesiyiz!05 Mayıs 2021
Asırlık Bir Çınar Daha Devrildi!03 Mayıs 2021
Eski AKP'li vekile ‘3 kadınla ilişki’ suçlaması… 02 Mayıs 2021
SODEV “Yoksul Semtlerde Madde Kullanımının Yaygınlaşması Raporu” Yayımlandı01 Mayıs 2021
Lenin 117 yıl önce işçilere seslendi: ‘Mücadelemizi daha büyük bir cesaretle sırtlanalım’01 Mayıs 2021
Yurttaşlar 1 Mayıs öncesi meydanlarda: 'Yeni bir düzen için yan yanayız'29 Nisan 2021
Demirtaş'ın hapis cezası onandı29 Nisan 2021
İnce: Millete iki seçenek sundular; ya açlık ya hastalık!27 Nisan 2021
Üç haftalık tam kapanma kararı açıkladı26 Nisan 2021
Ahmet Şık: TİP muhalefet açmazının aşılmasına vesile olacak26 Nisan 2021
AKP'li belediyelerinin 'Halk Ekmek büfelerine Baskıcı, otoriter faşizan tavrı”26 Nisan 2021
“Türkiye'nin bu iktidardan acil bir şekilde kurtulması gerekiyor”26 Nisan 2021
Rize / İkizdere Cengiz İnşaata ve taş ocağına direniyor 25 Nisan 2021
Erkan Baş, “Sizin çocuklarınız askere bile gitmedi" (Bir Sosyalistin İsyanı) 23 Nisan 2021
Metin Lokumcu için adalet! "UNUTMADIK..."21 Nisan 2021

Foto Galeri Buyuk
Yoldaş
komünist başkan
1 Mayıs 2013
https://www.facebook.com/halil.koc.1656/videos/1380714362104742/?t=0


 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
..
En Çok Okunan
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Gazeteler | Yazarlar | Foto Galeri | Duyurular | Künye
CH