CHP’Lİ CÖMERT: KAYYUMLARA KARŞIYIZ- HAYDİ KARTAL MİTİNGİNE 

CHP’Lİ CÖMERT: KAYYUMLARA KARŞIYIZ- HAYDİ KARTAL MİTİNGİNE 

CHP İstanbul il başkan yardımcısı Ali Ekber Cömert, Şişhane meydanında kayyumları protesto eyleminde konuştu, birlik ve beraberlik mesajları verdi ve 29 Haziran Kartal mitingine tüm halkımızı çağırdı.

CHP İstanbul il başkan yardımcısı Ali Ekber Cömert, “Bir ülkede demokrasiden söz etmek istiyorsak kayyumları kabul edemeyiz. Seçmenin iradesine müdahaleyi kabul edemeyiz bu anlamıyla biz kayyumların karşısındayız, mağduriyet yaşayan tüm yurttaşlarımızın yanındayız. Ülkemizde yapılan yanlışlara karşı tüm halk kesimlerini ortak mücadeleye davet ediyorum. 

“29 HAZİRAN KARTAL MEYDANINDA SAAT 19’DA YAPACAĞIMIZ MİTİNGE TÜM HALKIMIZI DAVETLİDİR” 

Cömert: Cumhuriyet Halk Partisi yerel seçimlerde halkımızdan yetki almış yerelde iktidar olmuş bir partidir. Bizler nasıl muhalefette haksızlıklara karşı duruş sergilediysek yerel iktidarımızda da aynı çizgimizde mücadele kararlılığımızla devam ediyoruz. CHP kimsesizlerin yanında, hukuksuzlukların karşısında ve nerede bir haksızlık varsa o haksızlığa karşı duruş sergileyen bir partidir. Bugün Şişhane meydanında haksız, hukuksuz bir şekilde yapılan kayyum adamasına karşı yapılan etkinlikte bulunarak tepkimizi ortaya koyduk. 

Cömert: Bizim önceliğimiz insana, doğaya saygı, ezilenlerin yanında yer almak, sessiz yığınların sesi olmak ve haksızlıklara karşı gelmektir.  Bu nedenle Şişhane meydanından kayyuma hayır diyoruz, 29 Haziran Kartal meydanında saat 19’da yapacağımız mitinge tüm halkımızı davet ediyorum" dedi. Mehmet önal
22.06.2024 13:49:26
Selam Olsun Özgür Basına Selam Olsun Sömürüye Karşi Kalemi Susmayan Emekç Basın Çalışanlarına Selam Olsunn

  • Pazar 37.3 ° / 25.6 ° Güneşli
  • Pazartesi 37.9 ° / 26.4 ° Güneşli
  • Pazartesi 37.9 ° / 26.4 ° Güneşli