POLİS ÖĞRETMENLERE SİLAH ÇEKTİ

 POLİS ÖĞRETMENLERE SİLAH ÇEKTİ

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası Üyeleri, Ankara'da Milli Eğitim Bakanlığı'na yürürken polis müdahalesiyle karşı karşıya kaldı. Meclis'e yürümek isteyen öğretmenlere polis müdahale etti.

Bir polis öğretmenlere silah çekti. Özel Öğretmenler Sendikası MYK Üyesi Ozan Fındık arbedede 1 öğretmenin yaralandığını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı'na yürüyen öğretmenler, yürüyüşün ardından Bakanlık önünde açıklama yaptı.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Eğitimde yaşanan sorunları protesto eden öğretmenler Meclis'e yürümek istediklerinde polis sert müdahale etti. Bir polis öğretmenlere silah çekti.

Bir polisin öğretmenlere silah çekmesinin ardından öğretmenler, "Öğretmene nasıl silah çekersin, sizi biz yetiştiriyoruz" diyerek tepki gösterdi. Öğretmenlerin MEB önünde bekleyişi sürüyor.

“VİCDAN ONLAR İÇİN ÖĞRETMENİN PATRONA EZİLMESİ”

Öğretmenler şu açıklamaları yaptı:

“Öğretmene verilen değer kamuda ya da özelde fark etmeksizin öğretmenler asgari ücretle çalıştırılamaz diyemediği müddetçe biz bu mücadeleyi vereceğiz. Ne gözaltından ne tutuklamadan ne patronlardan korkuyoruz ne geri adım atıyoruz. Bu ülkede eğer öğretmene değer gösteriyoruz diyorlarsa özel eğitim kurumlarında öğretmenler asgari ücretlerle çalıştırılamaz diyecekler. Bunu güvence altına alacaklar. Bunu yapmayanlar açık bir şekilde patronların yanında yer alıyor demektir.Anahtar Kelimeler: POLİS ÖĞRETMENLERE SİLAH ÇEKTİ
  • Pazar 37.3 ° / 25.6 ° Güneşli
  • Pazartesi 37.9 ° / 26.4 ° Güneşli
  • Pazartesi 37.9 ° / 26.4 ° Güneşli