Dersim Spor Başkanı: Hakem Hatalarına İsyan Etti!

Dersim Spor Başkanı: Hakem Hatalarına İsyan Etti!

Bölgesel Amatör Ligde (BAL) mücadele eden Dersimspor Kulüp Başkanı Erdal Güntaş, hakem hataları ile 4 yıldan bu yana mağdur edildiklerini, takımın bir üst lige çıkmasına izin verilmediğini öne sürd


Dersim Spor Başkanı: Hakem Hatalarına İsyan Etti!


Bölgesel Amatör Ligde (BAL) mücadele eden Dersimspor Kulüp Başkanı Erdal Güntaş, hakem hataları ile 4 yıldan bu yana mağdur edildiklerini, takımın bir üst lige çıkmasına izin verilmediğini öne sürdü.

Dersimspor Kulüp Başkanı Erdal Güntaş, pazar günü oynanan Dersimspor-Beşikdüzüspor maçında orta hakemin inanılmaz hatalar yaptığını, bariz 2 penaltılarının verilmediğini, bunların yanı sıra rakip takımdaki futbolcuya kırmızı kart gösterilmediğini iddia etti. Bu durumun devam etmesi halinde takımı BAL'dan çekeceklerini belirten Gündaş, şöyle devam etti:

"Sanayisi, ciddi ticareti olmayan Tunceli'de tüm zorluklara rağmen Dersimspor'u ligde tutmaya çalışıyoruz. Kısıtlı imkânlar ile cebimizden para harcayarak takımı maçlara hazırlıyoruz. Dersimspor'un başarılı olması için ilimizde tüm kurum, taraftarlar, kulüp yöneticileri bir araya gelip maddi, manevi ciddi emekler harcıyoruz. Sonra anlam veremediğimiz bir şekilde müsabakalarda hakem hatalarından dolayı takımımızın başarılı olması engelleniyor. Bu hatalar 1değil 5 değil. Dersimspor olarak bu hakem hatalarından bıktık, usandık. Futbolun siyaseti olmaz. Siyaset yapmıyoruz. Ama 'Hakemler böyle mi bakıyor acaba? Diye bir soru kafamızda belirmiyor da değil. Dersimspor 'Açılımın takımı' olarak Türkiye'de tanındı, Bilindi. Şimdi hangi deplasmana gitsek, kendi sahamızda oynasak, hakemler bütün kararları alehimize veriyor. Futbola siyaset karıştırılıyor. Bir kente yazık ediyorlar, Tunceliler futbolu seviyor ve maçları büyük bir zevkle izliyorlar ama hakemler bizim coşkumuzu her defasında yarıda bırakıyor ve bu durum Tunceli halkını derinden üzüyor. Hakem hataları devam ederse ve bize karşı siyasi davranılırsa, her maçta hakemlere kurban gideceksek, emeğimiz çalınacaksa, biz bundan sonra takımı ligden çekeriz. Böyle bir futbol anlayışı yoktur. Federasyon derhal bu duruma el atmalı ve Dersimspor’a sahip çıkmalıdır."

TEKNİK DİREKTÖR KOÇ İSTİFA ETTİ
Bu yıl oynanan maçlarda hakem hatalarının arttığını iddia eden Güntaş, takımın Teknik direktörü Erhan Koç'un bu hatalarından dolayı istifa ettiğini söyledi.
Güntaş, şöyle konuştu:
"Alınan kötü sonuçlarda hakemlerin katkısı çok fazla ve bu durum, takım üzerinde inanılmaz kötü bir etki yarattı. 17 Kasım 2013 tarihinde Tunceli Atatürk Stadı'nda, Beşikdüzü ile oynadığımız karşılaşmada hakem hataları en üst noktaya ulaştı. Verilmeyen kartlar, penaltılar var ve sonuç böyle olunca müsabaka aleyhimize sonuçlandı. Buradan şunu açık açık ifade ediyorum. Hakemler böyle hareket ederse ve haklarımız gasp edilmeye devam edilrse takımımızı ligden çekeceğiz."

  • Pazar 37.3 ° / 25.6 ° Güneşli
  • Pazartesi 37.9 ° / 26.4 ° Güneşli
  • Pazartesi 37.9 ° / 26.4 ° Güneşli