Çarşı'dan büyük eylem hazırlığı

Çarşı

Çarşı’nın Almanya kolu olan Berlin Çarşı, Gezi Parkı Direnişi sırasında gözaltına alınan 35 çarşı üyesi hakkında verilen “hükümeti yıkmaya teşebbüs” suçlama kararını

Çarşı'dan büyük eylem hazırlığı

Çarşı’nın Almanya kolu olan Berlin Çarşı, Gezi Parkı Direnişi sırasında gözaltına alınan 35 çarşı üyesi hakkında verilen “hükümeti yıkmaya teşebbüs” suçlama kararını protesto etmek için Almanya'nın Köln kentinde dev bir mitinge hazırlanıyor.

“Darbe suçlaması ile yargılanan Çarşı için, adalet istiyoruz. Çarşı iftiraya karşı” sloganıyla Köln 'de 14 Aralık 2014 tarihinde miting yapmaya hazırlanan Çarşı Berlin, İstanbul'da yargılanan arkadaşlarına sahip çıkacak.

Organizesini Duisburg Çarşı Taraftar Derneği'nin üstlendiği mitinge, Köln Atatürkçü Düşünce Derneği'nin de destek vereceği açıklandı.

Miting komitesi, Duisburg Çarşı Taraftar Derneği Başkanı Ali Muarrem Fidan imzasıyla hazırlan ve basına gönderilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu taraftar grubu şu anda Türkiye'de darbecilik ile suçlanmaktadır. Yargılanmaları halinde taraftarlarına ömür boyu hapis cezası verilecektir. Çarşı'ya gönül vermiş kişileri olarak Türkiye'deki arkadaşlarımızın arkasında olduğumuzu belirtip kamuoyunu mevcut hükumetin karşıtlara uyguladığı absürt durumu göz önüne sermek istiyoruz. Çarşı yöneticilerine açılan davayı kabul etmiyor bizi darbeyle suçlamalarına saçma diyoruz. Böyle bir iddianameyi komik ve ciddi alınmayacak derecede gülünç buluyoruz. Beşiktaş halkın takımıdır, tabi ki halkın sorunlarıyla ilgilenecektir. Van depreminde çocuklar için atılan atkılar, lösemi hastaları için yapılan kan bağışı, sokak hayvanlarına yapılan barınaklar, köy okullarındaki çocuklara yapılan yardımlar darbecilikse, hepimiz darbeciyiz.”

14 Aralık 2014 tarihinde Köln'de bulunan Hans-Böckler-Platz/BF West  meydanında yapılacak mitinge, Avrupa'nın farklı kentlerinde yaşayan Beşiktaş taraftarlarının katılması bekleniyor.  • Pazar 37.3 ° / 25.6 ° Güneşli
  • Pazartesi 37.9 ° / 26.4 ° Güneşli
  • Pazartesi 37.9 ° / 26.4 ° Güneşli