5 Yılda 1,5 milyon TL

5 Yılda 1,5 milyon TL

Her yıl reklama ve süs bitkilerine milyonlarca TL harcayan Esenler Belediyesi, nüfusu gençlerden oluşan Esenler’de spora ve sporcuya ise 5 yılda 1 Milyon 500 bin TL katkıda bulundu.


 Bu yıl yaklaşık 230 bin lira tutarında spor malzemesi dağıtan Esenler Belediyesi, ilçede 5 yılda spor kulüplerine ve başarılı sporculara yaklaşık 1 milyon 500 bin lira katkıda bulundu.
Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, her yıl olduğu gibi bu yıl da, düzenlenen bir törenle amatör spor kulüplerine ve okullara spor malzemesi yardımı yaptı.
 
Esenler Belediyesi Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen törene; İstanbul Milletvekili Erkan KandemirEsenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu,  İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Bayram Ercan,AKP Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Hakkı Çakır, kulüp yöneticileri ile çok sayıda antrenör, sporcu ve veli katıldı. Törende Esenlerli milli futbolcu Emre Çolak da sporcularla bir araya geldi.
 
Esenler’e spor köyü sözü
 
Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, belediye olarak spor faaliyetlerine verdikleri öneme vurgu yaparak, "İstanbul'da ilk defa belediye meclisinde karar alarak meclis kararıyla başarılı sporcuları ödüllendiren ilk belediyeyiz" diye konuştu. Kemer Mahallesi'nde spora yaptıkları yatırımlardan söz eden Göksu, "Burayı bir spor vadisi, spor köyü haline getireceğiz" dedi.


 
Emre Çolak’ın adı verilecek
 
Esenler'de bir tesise Esenlerli milli futbolcu Emre Çolak'ın ismini vereceklerini açıklayan Göksu, "Emre Çolak kardeşimiz Esenler'de doğmuş, büyümüş ve Esenler'de her türlü etkinliğe katılıyor. Bizde vefa çok önemlidir. Biz gösterdiği vefadan dolayı bir tesisimize kendisinin adını vereceğiz inşallah" dedi. Milli futbolcu da, kendisine bu gururu yaşattığı için Başkan Göksu'ya teşekkür etti. Ardından Göksu, Çolak'a günün anısına bir çiçek takdim etti.
 
 
1 Milyon 500 bin lira destek
 
Programda GöksuEsenler Spor Kompleksi sporcusu olan ve Güreş Milli Takımı'na seçilen 3 milli güreşçiyi de ödüllendirdi. Ardından da protokol üyeleriyle birlikte Esenler'deki 12 amatör spor kulübünün temsilcilerine ayakkabıdan eşofmana, toptan formaya kadar tüm spor malzemelerini dağıttı. Spor malzemeleri, amatör spor kulüplerinin yanı sıra bu yıl ilk kez ilçedeki tüm okullara da spor malzemesi verildi.
 
Bu yıl yaklaşık 230 bin lira tutarında spor malzemesi dağıtan Esenler Belediyesi 5 yılda ilçede sporu teşvik amacıyla spor kulüplerine ve başarılı sporculara yaklaşık 1 milyon 500 bin lira katkıda bulundu.
 
   • Pazar 38.4 ° / 25.6 ° Güneşli
  • Pazartesi 40.3 ° / 28.5 ° Güneşli
  • Salı 41 ° / 27.6 ° Güneşli