Flaş Haber :
Hava Durumu

UCUZ OKUL KIYAFETİ SATAN MAĞAZALARA AKIN ETTİLER

05 Eylül 2021
0 Haber Yorum
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Esenler’dede Okulların açılma kararını son güne kadar bekleyen aileler ucuz okul kıyafeti satan mağazalara akın ettiler. Esenler’de okul kıyafeti satan bir mağazanın önünde tam anlamıyla ‘ana baba günü’ yaşandı.

6 Eylül günü başlayacak olan 2021-2022 Eğitim öğretim yılı öncesi Esenler’de aileler pandemi sebebiyle okulların açılıp açılmayacağı konusunda kararsız kaldı. Geçtiğimiz dönem pandemi sebebiyle okulların kapanması ile öğrenciler evden online derslere katılmıştı. Bu dönem okulların açılıp açılmayacağı konusunda vaka tablosunu takip eden aileler hükümetin son anda karar değiştirebileceğini düşünerek son ana kadar bekledi. Millî Eğitim Bakanlığı’nın 6 Eylül’de okulların açılacak kararının tersine bir karar almaması üzerine aileler soluğu çocuk giysisi satan mağazanın önünde aldı. Mağaza önünde oluşan kuyruklar gün boyu sürdü.
 
“GÖRDÜĞÜNÜZ KUYRUK KEYFE KEDER OLUŞMADI”
Mağazanın önünde bekleyen aileler “bugüne kadar okullar açılacak mı açılmayacak mı diye beklemek zorunda kaldık. Okulların açılması kararı ile birlikte ekonomik olarak yeni bir kambur sırtımıza yüklendi. Burası Esenler ve İstanbul’un yoksulluğunun olduğu bir yer, gördüğünüz kuyruk keyfe keder oluşmadı, maddi sıkıntısı olan aileler nerede bir ucuzluk görürseler oraya akın ediyorlar. Parası olan, durumu iyi olanlar ise en lüks yerlerden üçe beşe bakmadan alışverişini yapıyor.
“TUZU KURULAR, KILI KIRK YARARAK HAYATTA KALMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Kuyruk azalmıyor duyan duymayana haber veriyor, duyanda hemen gelip çocuğu için okul kıyafeti alıyor. Tüm bu zor şartlara rağmen okulların açık olmasını, yüz yüze eğitimin yapılmasını istiyoruz. Yoksulluk yok diyenlere ise “sizin tuzunuz kuru olabilir ama gelin bizim ne çektiğimizi görün. Kılı kırk yararak hayatta kalmaya çalışıyoruz” dediler.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.