Flaş Haber :
Hava Durumu

SEVGİLERİ DİN VE MEZHEP KURALLARINI YENDİ!

04 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
Alevi taraf kız, erkek taraf, Sünni, onlar birbirini ölesiye sevdiler, Can- Canan oldular ve bu çağda toplumumuzda halen daha bazı dinci kesimlerin kabullenemediği, olmaz dediği kuralları yerle bir ettiler, tapuları yırtıp attılar.

Tuğçe Büyükpınar (Kılıç) -  Çözüm Can Kılıç,  İki gönül, iki can- canan birleşti, hem de sağına, soluna bakmadan, kimin ne diyeceğine aldırış etmeden… Mezhep ayrılığı “çağ dışı anlayışıdır” dediler ve aileleri ile birlikte karar verdiler, Esenler Pır Sultan Cem evinde, Şahitlerimiz Natır Çatar ve Cemal Kaya, olsun dediler, iki şahidin ve davetlilerin huzurunda Ziya Erdem (Dede) nikah akdini yerine getirdi.

Ziya Erdem (Dede) Şahitler, Natır Çatar ve Cemal Kaya’nın huzurunda önce kızımız Tuğçe Büyükpınar’a, sonra oğlumuz Çözüm Can Kılıç’a,  sordu, birbirinizi eş olarak kabul ettiniz mi? İki taraftan olanca güçle haykırarak EVET cevabı geldi…

  • Böylece iki gencimizin nikahı Esenler Pır Sultan Cem evinde, Natır Çatar ve Cemal Kaya’nın şahitliğinde, Ziya Erdem (Dede) tarafından katılımcıların huzurunda nikah akdinin tescil edilmesi sağlandı.

Bizde nikah akdi tescillen gençlerimize, canlarımıza, cananlarımıza  ömür boyu mutlu, huzurlu bir yaşam dileriz…Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.