Flaş Haber :
Hava Durumu

“Ormanlar, nehirler sermaye değiller”

26 Haziran 2021
0 Haber Yorum
Yaşam savunucuları "Ya Kanal Ya İstanbul" demek için Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda buluştu. "Ne kanal ne su havzasına otoyol köprüsü temeli yaptırmayacağız" diyenler İstanbul’a, doğaya, tarihe, kültüre, denize sahip çıkan herkesi mücadeleye çağırdı.

Kanal İstanbul Projesi ile tarım arazilerinin üzerine beton döküleceğini ifade eden yaşam savunucuları "Beton mu yiyeceksiniz? Bu halk beton mu yiyecek? Gıda krizi bu beton politikalarının ortaya çıkardığı bir sorunsaldır" diye seslendi. Ellerinde "Ya Kanal ya Marmara" yazılı pankart taşıyan yaşam savunucuları "Emniyet duvarını kaldır" sloganları ile yürüyüşe başladı. Polis, barikatı kaldırmayınca kitle oturma eylemine başladı. Kitlenin ısrarı sonuç verdi. Yaşam savunucuları alandan alkışlarla toplu şekilde ayrıldı.


"Kanal katliamdır, talandır, yıkımdır"

Yaşam savunucuları “Ya Kanal Ya İstanbul” demek için Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda buluştu. “Ne kanal ne su havzasına otoyol köprüsü temeli yaptırmayacağız” diyenler İstanbul’a, doğaya, tarihe, kültüre, denize sahip çıkan herkesi mücadeleye çağırdı.

Yurttaşlar ellerinde, “Kanal’ı yaptırmayacağız, Yenişehir’i kurdurmayacağız” yazılı taşıdı. Eylemde “Kanal’ı değil, yaşamı savun” sloganları atıldı.

Özgürlük Meydanı’nda buluşanlar, ellerinde taşıdıkları pankartı sallayarak “Sana Kanal yaptırmayacağız” ve “Ormanlar, nehirler sermaye değiller” sloganları attı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.