Flaş Haber :
Hava Durumu

​ÖZDEMİR: BİZİM ÖTEKİMİZ YOK!

13 Ağustos 2021
1 Haber Yorum
Esenler ’yeni Cemevi derneğinin başkanıyım diyen Anadolu Canlar Cemevi dernek başkanı Cemal Özdemir, sorularımıza cevap verdi.

Özdemir yaptığımız haberlerden dolayı tepkili olduğunu söyledi ve “biz kimseyi ötekileştirmedik, bizim ötekimiz yok” dedi.

Özdemir: Bizler Esenler’de yaşayan Alevi yurttaşlar olarak hep birlikten, beraberlikten söz ederiz ve bu birlik beraberlik yolunda mücadele verenleriz. Ben şahsım olarak kimseyi ötekileştirmediğim gibi yetmiş iki millete aynı nazarda bakan birisiyim. Bizim inancımızda ve kültürümüzde kebemiz insandır. Biz bu inançla, bu düşünceyle yaşarken ve bu düşünceleri savunurken nasıl olurda kendi içimizden olan insanları ötekileştiririz.

 Bakınız biz bir yola çıktık ve o yolda bir kazanım elde ettik, haklı talebimiz olan cem evini yurttaşlarımıza kazandırdık. Sonrası ise bildiğiniz gibi bu yerin bizlere teslim edilmesi için Belediye başkanı bir muhatap olması gerekir dedi. Bu muhataplık yolunu 3 dernek bir araya gelerek yeni bir dernek kurulmasında ve isminin Esenler Cemevi olmasında karar verdik. Kurulan derneğin amacı belli ve kuralları var, bu konulan kurallara herkesin uyma zorunluluğu olduğunu herkes bilsin.  

Derneğimizin amacı Esenler’de yaşayan Alevilerin birliği ve beraberliği, inançlarını özgürce yaşamasıdır. Yanı anlayacağınız bizlerin yolu sevgi, barış ve kardeşlik yoludur. İmam Hüseyin’in yolu adalet yoludur ve bu yolu seçtiği için katledildi. Biz herkese aynı nazarda bakıyoruz, kapımız herkese açıktır. Yolumuz hak Muhammet Ali’nin yoludur, bir kişi beni ötekileştirdiler desin ve ispat etsin biz buraları terk ederiz.
Bizlere cem evini kazandırmak yolunda emek veren Esenler Belediye Meclisine, Belediye Başkanına ve bugüne kadar emek veren herkese derneğimiz adına teşekkür ederiz. Bizlere kimsenin bir lütuf yapmasını istemiyoruz, tüm siyasilere aynı mesafedeyiz” dedi.

 

Yorumlar(1)
  Dede :
[13.08.2021 - 19:17]  
Esenler’de bulunan üç kurum diyor üç kurum rıza alarak Esenler cemevi adı verdik diyor ama pir Sultan Kültür derneği 26 senedir Esenler’de olmasına rağmen onların rahatsızlığıyla Cem yapma başladınız Aleviliğin temel kuralı rızalık başta olmak üzere bildiğimiz için siz rızasız bir şekilde cem yürütüyorsunuz kendi aile birliğinizi sorgulamanız lazım Bu şekilde devam ederse çok Alevi kavgaları göreceksiniz cem evinizde bir an önce musahibim dediğiniz Pir sultan Kültür derneğini arayarak Bütünleşmeniz Yoksa bütün Alevi kültürüne karşı gelerek yezit gibi orda dua edeceksiniz çok yazık Cemal çok yazık sana kin içini büyümüş çok yazık.
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.