Flaş Haber :
Hava Durumu

Kara: Cuma hutbesi ve Atatürk karşıtlığı “Yazıklar Olsun”

27 Ağustos 2021
0 Haber Yorum
27 Ağustos Cuma Hutbesinde Gazı M. Kemal Atatürk’ün isminden bahsedilmemesi cami cemaatinin tepkisine neden oldu. “Gazı M. Kemal Atatürk’ün isminden bahsedilmemesi bizlere Atatürk düşmanlığının halen daha devam ettiğini gösteriyor” diyenler oldu.

Her hafta Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan Cuma hutbesinde ki metinde M. Kemal Atatürk’ün isminin olmamasına İyi Parti Esenler İlçe Başkanı Şeh Ömer Kara, tepki koydu.

“30 AĞUSTOS’TA YUNAN ORDUSUNU BOZGUNA UĞRATTIK- DAHİLİ VE HARİCİ BEDHAHLARI YENDİK”
Ömer Kara: Diyanet İşleri Başkanlığı bildiğimiz gibi yine yüzünü gösterdi. Ama diyanet işleri başkanı ve görevlileri şunu akıllarından çıkarmasınlar “Bizim 30 Ağustos Zafer Bayramımız çok özeldir. Biz bu savaşta, yalnız Yunan ordusunu bozguna uğratmadık; biz, üzerinde güneşin batmadığı koca bir imparatorluğu, dahili ve harici bedhahları yendik. 30 Ağustos, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bağımsızlık yolunda verilen milli mücadelenin başarıyla taçlandığı tarihtir. Bu tarihi yapan ve yazan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarıdır. 30 Ağustos’ta Mustafa Kemal Atatürk’ün isminden bahsetmemek ulu önderimize ve o şanlı tarihe en büyük saygısızlıktır.“ATATÜRK OLMASAYDI SİZİN DE İSİMLERİNİZ OLMAZDI”
Ömer Kara: 27 Ağustos Cuma Hutbesinde, “30 Ağustos günü Malazgirt zaferiyle Anadolu, İslam’ın ve Müslümanların ebedi yurdu oldu. İçinde bulunduğumuz Ağustos ayındaki nice zaferlere bizi ulaştıran, işte bu ruhtur. Malazgirt’te, Mohaç’ta, Sakarya’da, Büyük Taarruz’da, bütün terör örgütleriyle ve şer güçleriyle mücadelemizde hep aynı ruh vardır” sözleri tamamen doğrudur, okunan Cuma hutbesinde eksik olan ise, o zaferi bizlere yaşatan Gazı M. Kemal Atatürk’ün isminden bahsedilmemesi bizlere Atatürk düşmanlığının halen daha devam ettiğini gösteriyor. Şayet o tarihi zafer kazanılmamış olsaydı Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları olmasaydı bugün o camilerin hiçbirinde ezan okunmazdı ve “Atatürk olmasaydı sizin de, bizimde isimleriniz olmazdı

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında kazanılan bağımsızlık mücadelemizin en önemli dönüm noktalarından 30 Ağustos Zafer Bayramınızı KUTLARIM..."dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.