Flaş Haber :
Hava Durumu

KESK: Ankara'dayız ...

21 Ağustos 2021
0 Haber Yorum
Toplu sözleşme görüşmelerinde hükümetin açıkladığı teklife karşı iki koldan Ankara'ya yürüyen KESK'in yürüyüşü tamamlandı. Ulus Heykel önünde yapılan açıklamaya çok sayıda milletvekili, siyasi parti temsilcileri ve emek ve meslek örgütü temsilcileri de katıldı. Yapılan açıklamada toplu iş sözleşmesine dair talepler yinelendi.

Toplu sözleşme görüşmelerinde hükümetin açıkladığı teklife karşı iki koldan Ankara’ya yürüyen KESK’in yürüyüşü tamamlandı. Yürüyüşün Edirne kolu ile Batman kolu, bugün Ankara’da Ulus Heykel önünde buluştu. Basın açıklamasına Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekilleri Mehmet Rüştü Tiryaki ve Tülay Hatimoğulları, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Veli Ağbaba, TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, DİSK Ankara Bölge Temsilcisi Tayfun Görgün, İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin de katıldı.

Polisten pankarta engel olma girişimi

Yürüyüşün Batman kolu, alana girerken yolda pankart “İnsanca bir yaşam demokratik görevli toplu sözleşme için mücadeleyi birlikte büyütüyoruz” yazılı pankart açarak yürüdü. Polis, pankartla yürüyüşe engel olmaya çalışsa da kamu emekçilerinin kararlı duruşuyla Batman kolu da eylem alanına sloganlarla girdi. KESK Eş Genel Başkanı Şükran Kablan Yeşil de basın açıklamasına başlarken polisin bu tavrını kınadı.

İşlerine gelince büyük devlet, kamu emekçilerinin taleplerine gelince imkânsızlıklar…

Ankara Şubeler Platformu’nun ardından KESK Eş Genel Başkanı Şükran Kablan Yeşil, basın açıklamasını okudu. İki gündür yollarda olduklarını ifade eden Kablan, sadece kamu emekçilerinin ve emeklilerinin değil misafir oldukları illerdeki bütün işçilerin, işsizlerin, çiftçilerin, kadınların ve LGBTİ+’ların taleplerini ve öfkelerini de yanlarına aldıklarını vurguladı. Kamu emekçileri
İktidarın kamu emekçilerinin taleplerine kulaklarını tıkadığını vurgulayan Kablan, işlerine geldiğinde devletin büyük olduğunu vurgulayan iktidar cephesinin iş kamu emekçilerinin ve emeklilerinin taleplerine gelince, devletin imkânsızlıklarından bahsettiklerini ifade etti.

 
 
 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.