Flaş Haber :
Hava Durumu

KAHVECİ: İKTİDAR OLMAK HER ŞEYİ TOZPEMBE GÖRMEK DEĞİLDİR

06 Haziran 2022
0 Haber Yorum
Esenler Belediyesinin Haziran ayı Oturumuna günden dışı konuşmalar ve AKP’li Belediye Başkan yardımcısı Kamil Ayata’nın ısmarlama aynı zamanda tüm İstanbul belediye meclislerinde aynı basmakalıp metni okuyarak muhalefete sallamasıyla başladı. İYİ Parti Meclis üyesi Lütfi Kahvecinin tokat gibi cevabı mecliste buz gibi hava estirdi.

İYİ Parti meclis üyesi Lütfi Kahveci: Bugün ısmarlama metni okuyan AKP’li arkadaşı dinledikçe Devletin işleyişini çökerten, Hukuk yerle bir eden, Temel hak ve özgürlükleri askıya alan zannedersiniz ki muhalefettir. Yine zannedersiniz ki çevreye en büyük tahribat veren, tam bir yeşil katliamı yapan muhalefettir. İşte o metin mecliste okunup sonuna gelindiğinde dayanamadım söz aldım ve kendime göre gayet usturuplu cevap verdim.

  • İYİ Parti meclis üyesi Lütfi Kahveci, “ herkes nutuk atamaz, AKP’liler bu işleri iyi yapıyorlar. Evet, metin ısmarlama ve muhalefete suçlayıcı, iftiralarla dolu bir üslupla yazılmış. Ben kendilerine, “siz muhalefeti böyle tarif ediyorsunuz ama iktidar olmak her şeyi tozpembe görmek değildir” dedim. AKP’lilere buradan sesleniyorum varsa cesaretiniz, girin halkın arasına, çıkın sokağa bakın sizlere halk ne diyecek. Halkımız bunların sallamalarından bıktı, artık bunlara inanmıyor. Emevi Cami'ne gideceklerdi Süleyman Şah Türbesi'ni kaçırmak zorunda kaldılar. Ama algı oluşturarak Süleyman Şah Türbesi'ni kaçırmayı başarıymış gibi anlattılar.

Atatürk havaalanına “millet parkı” yapacağım diye ağaç diktiler, orası 5 metrelik dev bir beton blok olan bir yer, toprağın verimli hale gelmesi ve orada ağaç yetişmesi mümkün değildir. Mühendisler Atatürk havaalanının pistlerinin beton, asfalt ve dolgu maddesi ile yapıldığını içinde kullanılan demir-çelik malzemeyle kalınlığı 5 metreyi bulduğunu söylemelerine rağmen halkımıza burada ağaç yetişeceğini inatla söylemeleri bilime ve bilim insanlarına saygısızlıktır, halkımızı ise kandırmaktır. Nutuk atmak kolay ama doğayı çevreyi korumak daha kolay… AKP doğayı korumadı dalan etti…

 “AKP İKTİDARININ NE DOĞA SEVGİSİ, NEDE ÇEVRE DUYARLILIĞI VAR”  
  • Kazdağları'nda siyanürle Beş bin yıllık ormanları muhalefet yok etmedi, ... Cerrattepe... Avrupa'nın doğal ve en yaşlı ormanlarının bulunduğu yer. Özel hayvan türleri, endemik bitki, kuşların göç yolu. Rize, Artvin, Gümüşhane'nin oksijen deposu, yemyeşil vadiler, şırıl şırıl akan sular, alabalıklar yok olurken muhalefet isyan etti, AKP yandaşlarını zengin etmek için buraları yok etti. Ya Şavşat'ı unutmamak lazım, ben o coğrafyanın insanıyım ve o yoldan geçerken gözlerimi kapatıyordum, açtığımda, sanki "İsviçre ormanlarında, Kanada vadilerinde gibiydim" ama şimdi öyle mi? Metni okuyan ve çevreciyim diyen AKP’liler bizi ve halkımızı böyle yalanlara inandıramazlar. TEKRAR SÖYLÜYORUM “İKTİDAR OLMAK HER ŞEYİ TOZPEMBE GÖRMEK DEĞİLDİR”
  • 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlu olsun…dedi...
     
  •  

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.