Flaş Haber :
Hava Durumu

HDP ESENLER’DEN BARIŞ MİTİNGİNE DAVET

03 Eylül 2021
0 Haber Yorum
HDP Milletvekilleri ve ilçe örgütü 5 Eylül pazar günü Bakırköy pazar meydanında saat 15:00'da yapılacak olan barış miting için Esenler’de yoğun bir çalışma yaptılar. Tüm yurttaşları barışa davet ettiler.

Yurdun dört bir yanında emek, barış ve demokrasi güçleri tarafından Dünya Barış Gününü çeşitli eylem ve etkinliklerle bu yıl 1 Eylül’de kutlanmadı ama HDP Pazar günü saat 15:00'da Bakırköy pazar meydanında Dünya Barış Gününü kutlama kararı aldı.
 
HDP İstanbul Milletvekili Dilşat Canbaz Salı günü Esenler HDP İlçe eş başkanları  Dilek Demir, Rıza Kaplan ve örgüt emekçileri ile mahalle mahale dolaşarak Pazar günü saat 15:00'da Bakırköy pazar meydanında yapılacak Dünya Barış Gününü mitingine katılım sağlamalarını istediler. Esenler’de çalışma yapan HDP Milletvekilleri ve ilçe örgütü mahallelerde barış, demokrasi ve özgürlük talepleriyle mücadelenin büyütülmesi yönünde çağrılar da bulundular.

 
BARIŞIN, ÖZGÜRLÜĞÜN OLDUĞU BİR ÜLKE İSTİYORUZ!

HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm ve beraberinde HDP Esenler ilçesi eş başkanları Dilek Demir, Rıza Kaplan ve çok sayıda partili Esenler’de bir dizi ziyaretlerde bulunarak Esenler halkının Dünya Barış Gününü kutlamalarına katılmalarını istediler.   

HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm: Dünya ve bölge halkları bir Dünya Barış Günü’ne daha savaşların kuşatmasında, barışa susamış olarak giriyor. Her şeye rağmen bizlerin barış mücadelesi devam ediyor, bu mücadelede hep birlikte yan yana olmalıyız. Barışın, özgürlüğün olduğu bir ülkeyi görmek için hepinizi Bakırköy’de yapacağımız mitingde görmek istiyorum” dedi.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.