Flaş Haber :
Hava Durumu

Esenlerin AKP’li Belediyesi Esnafı Çileden Çıkardı

15 Eylül 2021
0 Haber Yorum
Esenler’de kapalı cadde üzerinde bulunan esnaflar, İBB AK Parti Grup Başkanvekili aynı zamanda Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu vatandaşlara çifte standart uyguladığını, kendilerinden olmayan esnafa ağır yatırımlar uyguladığını söylediler.

Esenler 'de zabıta ekiplerine kızan esnaf sepet içerisindeki ayakkabıları dükkanın önünde yaktı. Sarı çizgi kıyamet alameti oldu.


Esenler Belediyesi, İstanbul’da ki diğer belediyelerdeki gibi caddelerde işgaliye düzenlemesine gitmiş ve dükkanların önüne sarı çizgi çekerek sınırı koymuştu. Bugün Esenler Davutpaşa caddesi üzerinde esnaflık yapan bazı dükkan sahiplerine konulan sarı çizgi sınırından dolayı biriken borçlarının ödenmemesi üzerine belediye zabıta ekipleri tahsilat seferberliği başlattılar. Yapılan uygulamada ödeme zorluğu çeken esnafla tartışan Zabıta para yerine esnafın dışarıda bulunan mallarını hiçbir tutanak tutmadan arabalara yükleyerek belediyenin deposuna götürdüler.
 
Esenler Belediyesi Zabıta ekipleri ile esnafın yaşadığı gerginlik üzerine, bir esnaf tezgahından aldığı ayakkabıları cadde üzerinde yaktı.
 
Olayın gerçekleştiği cadde esnafıyla yaptığımız söyleşide “ Esenler Belediye Başkanı böyle giderse canımızı alacak. pandemi dolayısıyla zaten zor günler geçiriyoruz, belediyenin en azından şu dönemde işgaliyeler konusunda bir az olsun tolerans göstermesini istiyoruz. Dışarıya ürünlerimizi koymamızın asıl nedeni caddeyi kullanan insanların dükkanların önüne konulan ürünleri gördüklerinde içeri girip alışveriş yapıyorlar. Ayrıca caddenin araç trafiğine kapalı olduğunu ve bu yüzden de yapılan işgaliyelerin kimse için bir tehlike oluşturmadığını sizde görüyorsunuz. AKP’li Esenler Belediyesi bizlere bugüne kadar böyle bir baskı uygulamamıştı. Bugün böyle bir baskının altında yatan neden ise bizler AKP’li olmadığımızdandır. Şayet AKP’li isen sarı çizgi kuralını ihlal edebilirsin, işgaliye ödemezsen de kimse sana dokunmaz.

 Cadde Esnafı kendilerine yapılan uygulamanın haksız olduğunu, bu durumu gerekli yerlere şikayet edeceklerini belirttiler. Şayet bir sonuç alamazsak yasal yollara başvuracağız.  Esenler’de bazı nüfuzlu kişileri koruyorlar. Yapılan bu çifte standarda dur demek için imza kampanyası başlattık” dediler.

HELALİNDEN ÇALIŞAN ESNAFA CEZA


ARKASI OLAN ESNAFA NE CEZA NE YAPTIRIM

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.