Flaş Haber :
Hava Durumu

Esenler zabıtası çevik kuvvet ekibi ile İBB zabıtasına saldırdı

14 Aralık 2021
0 Haber Yorum
Esenler belediyesinin Dörtyol meydanında izinsiz kurmak istediği standa İBB zabıtası İBB’den izin alınmadığını, bu şekilde müsaade emmeyeceklerini belirtince Esenler zabıtası ile İBB zabıta ekipleri arasında arbede yaşandı.

Esenler belediyesi Dörtyol Cumhuriyet meydanında dünya çay günü münasebetiyle İBB’den izin almadan kurmak istedikleri stant yüzünden olaylar yaşandı. Geçtiğimiz günlerde benzer olaylara şahit olduğumuz Esenler’de izin alınmadığı için Büyükşehir belediye zabıtaları ve ilçe belediye zabıtaları bir birine girmişti.

Haber: Serkan Basut

 Esenler belediyesi son dönemlerde izin alma gereği duymadan kurmak istediği stantları izin alınmadığı gerekçesiyle İBB zabıtaları tarafında müdahale edildi. Olayın büyümesi üzerine olay yerine çevik kuvvet polisleri intikal etti.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Zabıta ekipleri ise etkinlik için kurulan çay stantlarını kaldırmak istedi. İBB ve Esenler Belediyesi zabıta ekipleri arasında çıkan tartışma, arbedeye dönüştü. Olay yerine gelen çevik kuvvet ekipleri, olayın büyümesini engellemesi gerekirken, İBB zabıtasına sözlü sataşan, hakaretlerde bulunan sivil vatandaşlara müdahale etme yerine İBB zabıtalarına güç kullandı.
Yaşana gelişmelerden sonra İyi parti Esenler İlçe başkanı ÖMER Kara duruma tepki göstererek açıklamada bulundu.  Kara “aldığım duyumlara göre AKP Belediye başkan yardımcısı Ömer Çetinkaya basın mensuplarına talihsiz açıklamalarda bulundu. Çetinkaya meydanın tapusunun Esenlere ait olduğunu söylemiş, kendisi hem Esenler belediye meclis üyesi hem de İBB meclis üyesi olduğu halde meydan ve ana arterlerin büyük şehir’e ait olduğunu bilmemesi tamamen talihsizliktir. 13-14 yıl belediye başkanlığı yapan bir kardeşimizin bu kadar bilgisiz olabileceğine ihtimalini vermiyorum. Burada bir kasıt var bu kasıtta Esenler’de bir kıvılcım yaratmak Esenler’de bir arbede çıkarmak ve bundan da mağduriyet yaratılmak isteniyor. Siyaset dürüst insanlarla yapılmalı”dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.