Flaş Haber :
Hava Durumu

Esenler MHP Suriye Türkmenlere kucak açtı

05 Haziran 2022
0 Haber Yorum
MHP Esenler ilçe Başkanı Hakan Özel, Suriyeli Türkmen sığınmacıları, ilçe merkezinde ağırladı. Özel, “Suriye’de meydana gelen iç savaştan dolayı ülkemize gelen Türkmen kardeşlerimizin sorunları bizim sorunumuzdur ve biz onların dertlerini dinledik, çare olmak için elimizden geleni yapmaya hazırız. Türkmenler bu vatanın öz evlatlarıdır, bizlerin kardeşleridir” dedi.

MHP Esenler ilçe başkanlığını 100 kişilik Suriyeli Türkmen ziyaret etti.  İlçe Başkanı ve teşkilat üyeleri misafirleri ile yakinen ilgilendiler, MHP ,ilçe merkezinde Çaylar içildi ve MHP İlçe başkanı ve yönetimi Türkmenleri bağırlarına bastılar.

MHP Esenler ilçe Başkanı Hakan Özel , “Suriyeli Türkmenler bu vatanın öz evlatlarıdır, kendileri bizlerin kardeşleridir. Onları dinledik ve sorunlarına çare olmak için elimizden ne gelirse yapacağız” dedi.

Suriyeli Türkmen sığınmacıları: bizler Suriye Türkmenleri olarak, ülkemizde meydana gelen savaştan dolayı anavatanımız Türkiye'ye sığındık, bugün Esenler MHP İlçe başkanlığına geldik.  Suriye’den Esad zulmünden kurtulmak için geldiğimiz anavatanımız ve yüce Türk milleti bizlere kucak açtı, yaramıza merhem oldu, ekmeğini bizlerle paylaştı. Misafirperverlikten dolayı yüce Türk halkına ve anavatanımıza minnettarız” dediler.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.