Flaş Haber :
Hava Durumu

ESENLER’DE SURİYELİLERİN YATAKHANELERİNE OPERASYON!

11 Ekim 2021
0 Haber Yorum
Esenler Belediyesi Zabıta ekipleri Davutpaşa kapalı cadde üzerinde bulunan bir iş yerinde olumsuz şartlarda yatan yabancı uyruklu kişilerin yatakhanelerini tahliye etti.


Esenler Belediyesi Zabıta ekipleri, Esenlerin tam merkezinde Davutpaşa caddesinde, bulunan bir iş hanını Suriyeli mültecilerin yatakhane olarak kullandıklarını vatandaşlar şikayet etmesi üzerine Zabıta ekipleri müdahalede bulundular. İş yerine kamyonları yanaştıran ekipler binanın içinde ne var ne yoksa araçlara yükleyerek belediyenin deposuna götürdüler.

“SURİYELİLERİ SALDIM CAYIRA  MEVLA’M KAYIRA”
Zabıta ekiplerinin müdahalesinden iş yeri esnafı ve vatandaşlar memnun oldular. Bazı vatandaşlar, “ bu yaşadığımız sorun insanlık sorunudur. Suriyelilere kızamıyoruz, onları yurtlarından eden zihniyete isyan ediyoruz. Bu insanları ülkemizin dört bir yanına saldılar, Mevla kayıra diyorlar. Bu sorun iş yeri sahiplerinin, iş hanı görevlilerin veya halkımızın tek başına çözeceği sorunu olmadığı gibi, ilçe belediyelerinin sorunu değildir.

“KENDİMİZİ ÜLKEMİZDE YAPANCIYMIŞ GİBİ GÖRÜYORUZ”

Sorun bizzat merkezi hükümetin çözeceği bir sorundur. Esenler’de  sayılarının ne kadar olduğu bilinmeyen ve her mahallede konuşlanan Suriyelilere bazen acıyarak bakıyoruz, vicdanları yaralayan Suriyeli mültecilerle ilgili merkezi düzeyde acil adımlar atılmalı ve yetkililer bu durumun  sosyal bir felakete, mahallelerimizde huzursuzluğa  dönüşmeden durumun önemini kavrayarak açıl önlemler almalıdırlar. Vallahi Suriyeliler Esenlerimizde o kadar kalabalıklar ki bazen kendimizi Arap ülkelerinden bir yerde zannediyoruz. Kendimizi ülkemizde yabancıymış gibi görmeye başladık” dediler.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.