Flaş Haber :
Hava Durumu

ESENLER HDP AŞURE DAĞITTI

29 Ağustos 2021
0 Haber Yorum
Halkların Demokratik Partisi(HDP) İlçe Örgütü Muharrem Ayı dolayısıyla bugün ilçe merkezinde aşure dağıttı. HDP İlçe Eş Başkanları Rıza Kaplan ve Dilek Demir aşure dağıtımında günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar.


HDP Esenler İlçe Örgütü il yöneticilerinin katılımıyla bugün Muharrem Ayı dolayısıyla aşure etkinliği gerçekleştirdi. Esenler HDP ilçe merkezinde gerçekleşen etkinlikte aşureyi HDP İlçe Eş Başkanı Dilek Demir ve kadın örgütüyle pişirip masalara servis yaptılar. Yapılan aşure dağıtımı öncesi konuşan HDP İlçe Eş Başkanı Rıza Kaplan “Muharrem ayının gelmesi ile birlikte geçmişte yaşanan acılar dile getiriliyor ve bu acılar bir kez daha yaşanıyor” diyerek tüm insanlık âleminin Muharrem’ini kutladı. Ve devrim şehitlerini anarak önlerinde saygıyla eğiliyorum dedi. Kaplan, “Hacı Bektaş’tan Yunus Emre’den, Tapduk Emre’nin yaşamlarından ve insanlığa bakışlarından örnekler verdi. Haksızlıklara isyan eden Pir Sultan’ın yaşamından kesitler aktardı.

AŞURE EŞİTLİĞİ TEMSİL EDİYOR
Kendi eliyle partililerine aşure pişiren ve dağıtan HDP İlçe Eş Başkanı Dilek Demir ise, “Muharrem ayı sofraların bereketidir” dedi.

Aşure dağıtımından sonra HDP’li bazı üyeler acılar paylaşılarak azalır, siyasi partiler ise çoğalarak iktidar olur. Yani katılımcılık ve çoğulculuk demokrasinin vazgeçilmez kuralıdır.

Bizler geçtiğimiz günlerde 3.’ncü Bölge Milletvekili Adayımızı kaybettik. Bugün ise aşure dağıttık. Ama her iki olayda da 11 büyükşehir kazandırdığımız CHP’liler yanımızda yoktu. Cenazemizde olmadıkları gibi kurduğumuz taziye çadırına da gelmediler. Aşure etkinliğimizi sosyal medya yoluyla duyurduğumuz halde bugünde yanımızda yoklar.

Bizlerle yan yana gelmeye korkan, ellerimizi sıkmaktan çekinen, selam verip, selam almaya tenezzül etmeyen CHP Esenler İlçe kadrolarını halkın vicdanına bırakıyoruz. Bugün iktidar olmak için bizlerle yan yana gözükmek istemeyenler, yarın iktidar olursalar bizi hepten yok sayacakları kesindir.”

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.