Flaş Haber :
Hava Durumu

DİNDAR KONUŞTU – BİZ YAZDIK- BAYRAMPAŞA MECLİSİ KARIŞTI

09 Haziran 2022
0 Haber Yorum
Bayrampaşa Belediye Meclisinin Haziran ayı 1.oturumda CHP’li Fettah Dindar’ın eleştirilerinin yarım kalanının Perşembe günü (9- 6- 2022) tarihinde 2. Meclis oturumunda kaldığı yerden devamıyla başladı ve meclis gergin başladığı gibi gergin bir havada devam etti. Her iki oturumda da AKP’lilerin, İmamoğlu’nun Bayrampaşa’ya (TIK) yapmadığı iddiasına CHP’nin aynı zamanda İBB Meclis üyesi olan Fettah Dindar’ın İBB’nin yaptığı hizmetleri anlatması meclis gündemine damgasını vurdu.

 • Bayrampaşa Belediye Meclisinin Haziran ayı 2.oturumu gergin başladı. Gazetemizde Pazartesi günü yayımlanan haberden rahatsızlık duyan AKP’li meclis üyelerinin fotoğraf almamıza ve video çekmemize engel olma gayretlerine, meclis başkanının araya girmesiyle böyle bir yasağın engellenmesi demokratik bir tavırdı. Daha sonra CHP’nin İBB Meclis üyesi 1.oturumda söyleyeceklerinin eksik kalanını söylemek üzere kürsüye çıkmasıyla Bayrampaşa Meclisi hareketlendi.

Dindar: Ben bu kürsülerden İBB’nin Bayrampaşa’mıza ne gibi hizmetler yaptığını bir önceki oturumda tek tek söyledim. Tek adamla ülkenin geldiği durum belli, bu durum hepimizi etkileyen bir durumdur. Fiyatlar hergün artıyor ve bu artışlar vatandaşlarımızın belini kırdı. Doğalgaz gecen yıl 11 liraydı iki gün önce 26 lirayken bugün 28 lirayı geçti. Ben sizleri veya Belediye Başkanını suçlamak için buradan konuşmuyorum, ülkenin gerçeklerini anlatıyorum. Bakınız tek adamın ülkemizi getirdiği durumdan yalnız CHP Belediyeleri değil AKP Belediyeleri de sıkındı çekiyor, işin aslı ise tüm bu sıkıntıların faturası vatandaşlarımıza kesiliyor.  
 
İnşaat malzemelerini %100 artıracaksınız ve mal sahibine diyeceksiniz sen kiranı %25 artıramazsın, enflasyon rakamları ortada ama inanmayacaksın ve her şeye müdahale yapacaksın… Böyle yönetim olmaz. Her ülkenin ekonomi kuralları var;  o kurallara yönetenlerin uyma zorunluğu var.
25- 06- 2019 İBB toplam borcu, finansal borç 23,5 milyar, bu borcun içinde 2 milyar Euro yanı döviz bazında borç var. Peki, o gün döviz 6,35 – 6,5 gibi- şimdi 18- 19’larda. Vadesi geçmiş şirketlere olan borçları eklerseniz İBB’nin toplam borcu 29,5 Milyar. 2019’da İBB’nin yıllık geliri 19 Milyar beş yüz bin lira civarında, belediye bütçesinin % 45- 50 sini yatırıma kullanmış, sizlerin döneminde başlanmış projeler 65 milyar lira, o günün parasıyla konuşuyorum, yuvarlak rakam 20 milyar %50 sini yatırıma ayırdığınızı düşünün ve 65 milyarı 6-7 senede tamamlayabilirsiniz. Nerden nereye geldiğimizi bilmenizi istiyorum.
 • İmamoğlu göreve geldiğinde İBB’nin kasasında 5 milyon lira olmadığı defalarca açıklandı.
 • Biz seçimleri kazandıktan sonra Hamidiye Suya ambargo uygulamaya başlandı.
 • AKP İBB Meclis gurubu KİP TAŞ’ın yaptığı konutların satışını ve bu satışlardan elde edilecek gelirle yapılacak olan sosyal konutları engelledi. Hafriyat döküm alanlarından İBB gelir elde etmesin diye gelirlerini ilçe belediyelere aktardı.
 • AKP’nin 40 yolsuzluk dosyasını hazırladık ama bu dosyaların araştırılmasına, soruşturulmasına içişleri bakanlığı izin vermedi, el koydu.  
 • İBB’nin geçmiş dönemde Cumhurbaşkanlığına 480, AKP Genel merkezine 8, AKP İl başkanlığına 62, Irak Devlet başkanına 6, TBMM Başkanlığına 54, Okçular vakfına 4, TÜKVA’ya 5 araç tahsil etmesi ile ilgili valilik soruşturmasına izin vermedi.
 • AKP döneminden kalma borç yüzünden yurt dışından 565 milyon lira haciz edildi.
 • AKP’   lilerin oyları ile Bakırköy’de başlatılacak olan Kentsel dönüşüm ret edildi.
 • Esenler Belediyesi İBB’ye ait arsaların İmar planı değiştirildi, Belediye hizmet alanı ve sosyal tesis alanı statüsünden çıkartılan arsalar açık otopark alanına dönüştürüldü.
 •  Bunlar gibi saymakla bitireceğimiz birçok engelle karşı karşıya kaldık ve her engellemen altında yine rant olduğunu gördük. AKP’nin yaptığı her yanlışın, her zararın faturası halkımıza kesildi…
 
BAKALIM BU İŞİN SONU NEREYE VARACAK…
AKP Adına savunmasını yapan Gökhan Belekoğlu, RTE’nin tek adam olmadığını söyleyen konuşması şöyle…VİDEO İZLE
 • Bayrampaşa Belediye Meclisinin Haziran ayı 2.oturumda konuşan Gökhan Belekoğlu, kendisinin bile inanmadığı sözler etti ve “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” Bu sözler Ulu önderimiz M. Kemal Atatürk’ün veciz sözlerinden birisidir ve Türk milletinin ne kadar yüce bir millet olduğunu, egemenlik tek adamın değil Milletin olduğunu söylemişdir. Ama bugün egemenlik ve bağımsızlık olmadığı gibi özgürlüklerin tamamı ortadan kaldığı için Gökhan Belekoğlu Reise bu işaretle kafa tutmuş oldu. Bakalım bu işin sonu nereye varacak…      

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.