Flaş Haber :
Hava Durumu

CHP’li İmamoğlu Ağaç A.Ş işçileri düşmanın mı?

14 Haziran 2022
0 Haber Yorum
İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Ağaç A.Ş'de çalışan DİSK'e bağlı Birleşik Tarım Orman İşçileri Sendikası üyeleri sözleşmesiz ve zamsız çalışmaya karşı iş bıraktı. Günün erken saatlerinde Saraçhane'de bulunan İBB binası önünde toplanan 400'e yakın işçi slogan ve alkışlarla eylem yaptı.

CHP Belediyeleri gibi CHP’nin İBB Başkanı ve kadroları işçi düşmanlığına devam ediyor! Ağaç A.Ş'de çalışan DİSK'e bağlı Birleşik Tarım Orman İşçileri dün Saraçhane'de isyan etti. Hukuksuz bir şekilde işten çıkarılan arkadaşlarının işe dönüşünü isteyen işçiler toplu sözleşmesiz, asgari ücretle köleleşmek istemiyoruz diyerek eylem yaptılar.

Saraçhane'de düzenlenen açıklamada konuşan Birleşik Tarım Orman İşçileri Sendikası Danışmanı Şeref Özcan işçilerin sendika yetki davalarıyla oyalandığını söyleyerek, "İşçileri toplu sözleşmesiz, asgari ücrete çalıştırılmak isteniyor. Belediyelerde Ağaç A.Ş. çalışanları dışında asgari ücrete çalışan yok. Yönetim ile görüşmelerimiz devam ediyor. 3 sendika temsilcimiz işten atıldı. Bu işçilerin işe iadesini talep ediyoruz. Yöneticiler işçi arkadaşlarımıza hakaretler savurdu o yöneticilere soruşturma açılmasını istiyoruz" dedi. 

'TALEPLER KARŞILANANA KADAR EYLEMDEYİZ'
İşçilerin asgari ücret düzeyinde çalıştığını ifade eden Özcan, "İşçilerin ücretlerinde de bir iyileştirme yapmayacaklarını söylüyorlar. Yüzde 50'nin üzerinde zam yaptıklarını söylüyorlar bu doğru değil asgari ücret üzerine sadece 300 liralık bir zam yaptılar. İşçilerin 5 bin lira ile geçinmesi mümkün değil. Geçinebilecek düzeyde zam istiyoruz. Bu taleplerimiz karşılanan kadar eylemlerimize devam edeceğiz. İşçi burada bekliyoruz derse günlerce burada bekleriz" diye konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.