Flaş Haber :
Hava Durumu

Bu alan birilerine peşkeş mi çekildi?

26 Ağustos 2021
0 Haber Yorum
Esenler Kemer Mahallesi Kışla Caddesi üzerindeki Esenler Belediyesi’ne ait tahminen 1170 metrekare alanın Kemer Life Sitesi’nin çitle çevirip özel mülkü gibi kullanması vatandaşlarının tepkisini çekiyor.


Mahalle sakinleri, planlarda çocuk oyun alanı olarak gözüken ve tapusu Esenler Belediyesi’ne ait olan alanın Kemer Life Sitesi tarafından çitle çevirip kullanmasına duyarsız kalan Fen İşleri Müdürlüğü’nü göreve davet ettiler.

Tüm platformlarda Esenler Belediyesi kişi başına düşen donatı alanlarının azlığından şikâyet ederken belediyeye ait böyle bir yerin halkın hizmetine açılmaması kafalarda soru işareti bırakıyor.   Kamu adına Esenler Belediyesi’nin açıklaması gereken sorular şöyle;


1-) Bu yerin tapusu Esenler Belediyesi’ne ait değil midir?

 2-) Bu alan planlarda çocuk oyun alanı olarak gözüküyorken neden sadece Kemer Life Sitesi sakinleri tarafından kullanılıyor?

3-) Bu alanla ilgili Esenler Belediyesi ile Kemer Life Sitesi Yönetimi arasında özel bir anlaşma mı var?

4-) Eğer var ise hangi şartlar da anlaşma yapılmıştır?

Mahalle sakinleri: Neden biz kullanamıyoruz?

Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan ve şikayetlerini dile getiren mahalle sakinleri şöyle konuştular;

“Bildiğimiz kadarıyla bu yer daha önce Kemer Life Sitesi’nin parsel sınırları içerisindeydi. Hatta Naci Ekşi döneminde komple bu alan yeşil alan olarak ayrılmıştı. Fakat bu yer yeşil alandan çıkarılarak imara açıldı. Şimdi bu yere ruhsat veren belediye neden terk işlemlerini yerine getirmedi. Bildiğimiz kadarıyla burası planlarda çocuk oyun alanı sınırları içerisinde gözüküyor. Bu yerin terki yapılmadan inşaat ruhsatı mı verildi? İnşaat sahibi ruhsatını alıp binayı bitirdiğine göre bu yerin terki belediyeye yapmış olması gerekiyor. O zaman bu yerin tapu sahibi Esenler Belediyesi’dir. Kemer Life bu yeri nasıl ve hangi hakla arka bahçesi olarak kullanıyor. Yoksa belediye ile özel bir anlaşma mı yaptılar. Varsa böyle bir anlaşma hangi şartlar altında yapılmıştır. Eğer anlaşma yoksa bu yer derhal halkımızın hizmetine sunulmalıdır.”


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.