Flaş Haber :
Hava Durumu

Bayraktaroğlu, Hilal Kaplan gibilerin hapse girdiklerini görmeden ölürsem kahrolurum

20 Eylül 2021
0 Haber Yorum
Korkusuz gazetesi yazarı usta gazeteci Memduh Bayraktaroğlu, sosyal medya hesabından tedavi gördüğünü duyurdu.

Korkusuz gazetesi yazarı usta gazeteci Memduh Bayraktaroğlu, Twitter hesabından hastalığı ile ilgisi tedavi gördüğünü açıkladı. 

Bayraktaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:


"Tedavi oluyorum ve ölümden korkmuyorum... Ancak... Hilal Kaplan başta olmak üzere... Onun ve onun gibi; minicik vicdanlarını devasa cüzdanlara kilitleyenlerin hüküm giyip hapse girdiklerini görmeden ölürsem diye, kahroluyorum."

MEMDUH BAYRAKTAROĞLU KİMDİR?

Gazeteci-yazar. 1951, Kırklareli doğumlu. İktisadî ve Ticari İlimler Akademisi mezunu. 1972 yılında özel bir kuruluşta evrak memuru olarak işe başladı ve genel müdürlüğe kadar yükseldi. 1980 yılının Eylül ayında görevinden istifa etti.

1993 yılında kalp krizi geçirdikten sonra profesyonel yöneticilik hayatına veda ederek kitap yazmaya başladı. 1994 yılında Günaydın gazetesinde köşe yazarı olarak ulusal medyada görev aldı. 1994 yılının Eylül ayında ise Milliyet gazetesinde, 1995 yılında Akşam’da yazmaya başladı. Daha sonra Öncü gazetesinde köşe yazarlığı ve BTV televizyonunda ekonomi, dış ve iç politika konularında yorumculuk yapmaya başladı.

2000-02 yılları arasında DYP Genel Başkanı Tansu Çiller’e siyasî danışmanlık yaptı. Ocak 2003’ten itibaren Dünden Bugüne Tercüman (Ilıcak) gazetesinde köşe yazarlığını sürdürdü.

ESERLERİ:

Diyet mi? Niyet mi? (2004, 2010), Sahte Melekler - Hortumcuzâdeler (2004), Sistem de Çöktü İnsan da Çöktü (2004), Kürtlerle Dans (2005), Çiller'li Yıllarım (2005), 20:45 - Varoluşa Anlam Veren Şampiyonluk (2006), Banker Kastelli (2008), Bencil Hesaplar (2008), Harputlu Azize - Aşk Tehcir Dinlemez (2013).


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.