Flaş Haber :
Hava Durumu

Ağaç A.Ş. işçileri, direne- direne kazandılar

14 Haziran 2022
0 Haber Yorum
Birleşik Tarım Orman İşçileri Sendikası'nın (BTO-SEN) çağrısıyla dün sabah İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasının önünde bekleyişlerini sürdüren İBB iştirak şirketlerinden biri olan Ağaç A.Ş. işçileri, direndiler- direne- direne kazandılar.

İşçilerinin direnişi kazanımla sonuçlandı. İBB Perşembe günü DİSK’le uzlaşma masasına oturuyor. Sendikalı oldukları için işten çıkarılan işçiler koşulsuz olarak işe geri alınacak.
 
Toplu iş sözleşmesi imzalanması, işten çıkarılan işçilerin işe geri alınması ve işçilere baskı uygulayan amirlere soruşturma açılması talepleriyle bir araya gelen işçiler, taleplerini dün İBB Meclisi'ne iletmişti. İşçilerin taleplerinin yerine getirileceği açıklandı.
Toplu iş sözleşmesi için perşembe günü görüşmelerin gerçekleştirileceği belirtilirken, işten çıkartılan işçilerin işe geri alınmasına dair söz verildiği aktarıldı. İşçilere baskı uygulayan amirlere soruşturma açılmasına yönelik talebin ise kabul edildiği ve ilgili amirlere soruşturma açılmasına karar verildiği belirtildi.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.