Flaş Haber :
Hava Durumu

Şık: Muhalefet ve Millet ittifakı insanlara umut aşılamıyor

03 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, muhalefete yönelik eleştirilerde bulunarak bir çağrı yaptı. AKP'den kopan seçmen ile kararsız seçmenlerin oranını anlatan ve muhalefetin bu kümeden yeterince destek alamadığına dikkat çeken Şık, "Demek ki bu kadar çeşitliliğe rağmen muhalefet partileri insanlara umut aşılamıyor, hayal kurmasını sağlayamıyor.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, TELE1’de Zeynel Lüle’nin sunduğu Habere Doğru programının konuğu oldu.

Şık, programda muhalefete yönelik eleştirilerde bulunarak, Gezi Davası kararları sonrası kullandığı “İtiraz etmeyen herkes bu kararın sorumlusudur. Çok net söylüyorum, orada kitleleri görebilselerdi o kararı alamazlardı” sözlerini tekrar etti.

Tüm muhalefet partilerinin birlikte hareket etmesi gerektiğini belirten Şık, “Bu altılı ittifak, şu an görüşmeleri süren üçüncü ittifakın bileşenlerinin hep birlikte ortak müşterek yaratması gerekir. Ben hep aynı şeyi iddia ediyorum; bu ülkenin ihtiyacı olan bir sened-i ittifak” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.