Flaş Haber :
Hava Durumu

Kavuncu'dan Cahit Özkan'a suç duyurusu

02 Eylül 2021
0 Haber Yorum
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve İstanbul'daki İlçe teşkilatlarının temsilcileri, İYİ Parti'ye FETÖ iftirası atmaya çalışan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Buğra Kavuncu ile partililer, Çağlayan Adliyesi’ne gelerek bir televizyon programında, "İYİ Parti’yi FETÖ kurdurttu” diyen AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu. Kavuncu, "Atılan iftiralar, yapılan iddialar çok ağır. Bunlar vatan hainliğiyle eş tutulacak iddia ve iftiralardır. Bunlara pabuç bırakacak değiliz" dedi.

AKP'li Cahit Özkan, katıldığı bir TV programında, İYİ Parti’nin FETÖ tarafından kurdurulduğunu iddia etmişti. Özkan’ın bu iddiası üzerine, İYİ Partililer; Türkiye genelinde adliyelere giderek Özkan hakkında suç duyurusunda bulunmaya başladı.

Bunu yapmak durumundayız çünkü bu atılan iftiralar, yapılan iddialar çok ağır ithamlar. Bunlar vatan hainliğiyle eş tutulacak iddialar ve iftiralar. Bunlara biz pabuç bırakacak değiliz. İçinizden herhangi birine ben eğer bir terör örgütü veya vatan hainliğiyle alakalı bir ithamda bulunacaksam bir tereddüdüm varsa, bunun gereğini yaparım hem de en ağır biçimde yaparım. Bunu televizyon kanallarında çıkıp anlatmam. Eğer bunun gereğini yapmayıp televizyon kanallarında anlatıyorsam inanın ben büyük bir sahtekârımdır. Bu sahtekârların ipliğini biz pazara çıkaracağız.

"UTANMADAN BU İFTİRALARI NASIL ATIYORSUNUZ?"

Bundan bir süre önce de kendisi hakkında benzer iftiralar atıldığını anlatan Kavuncu, o zaman da buraya gelip açıklama yaptığını ve suç duyurusunda bulunduğunu hatırlattı. Kavuncu, şöyle konuştu:

"Demiştim ki, 'Beni soruşturun ve bu iftiracıların iftiracı olduğunu, müfteri olduğunu tüm kamuoyuna belgeleyin.' Aynı milletvekillerimizin TBMM'de yaptığı gibi. Ne yapmışlardı? FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın diye iki kere soru önergesi verdiler ve bu iki soru önergesi de bugün bu alçakça iftiraları yapanlar tarafından reddedildi. Değil Türkiye, dünya böyle bir sahtekarlık, böyle bir arsızlık görmedi. Kendi mensubu oldukları partinin lideri, ‘Allah bizi affetsin, biz aldandık’ dedi. 

Bu ne demek biliyor musunuz? Efendice bir kenarda oturun bir kenarda, ağzınızı açmayın. Çünkü biz bu konuyla ilgili geçmişte büyük bir hatanın büyük bir aldanmışlığın içine düştük. Kendi genel başkanınız bunu söyledikten sonra, hâlâ utanmadan, rezilce bu iftiraları nasıl atıyorsunuz nasıl insan içine çıkıyorsunuz, ben bunu hayretle karşılıyorum. 

Biz bugün suç duyurusunda bulunacağız. Nasıl benimle alakalı iftira atanların müfteri olduğunu yine yargı tarafından ispat ettiysek, Cahit Özkan için verilen binlerce dilekçe binlerce suç duyurusu kendisinin binlerce kere bir yalancı, bir müfteri ve bir iftiracı olduğunun ispatı olacak.”

 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.