Flaş Haber :
Hava Durumu

Esenler 2023’de ya çorbacı- ya helvacı yılı olacakmış

08 Ekim 2021
0 Haber Yorum
Ekim Ayı Meclis Toplantısının ilk birleşimde yerel basın mensuplarına uygulanan yasak kararını protesto eden gazeteciler, çarşamba günü yapılan 2022 yılı mali performansı ve bütçe görüşmelerinin yapıldığı meclis oturumuna katılmadılar.

Esenler Belediye meclisini toplantıları, her ayın ilk pazartesi ve perşembe günleri yapılırken Esenler’in kaderinin belirleneceği bütçe görüşmeleri toplantısı alelacele çarşamba günü yapılması oy birliği ile yapıldı. Hâlbuki ki Çarşamba’yı sel çoktan almıştı bile.

Esenler meclisinde 2022 yılı bütçesi 710 milyon 500 bin TL olarak belirlendiği toplantıya ise bütçe değil, ÇORBACILARLA HELVACILAR damgasını vurdu.

Muhalefet bütçe görüşmelerine hazır olmadığı için, “ne zaman yapılırsa yapılsın, bir an önce olsun bitsin İNŞALLAH” düşüncesiyle Çarşamba’ya Pazartesinden razıydı. Allah kabul etti ve meclis Çorba, helva oldu. Halkı düşünmeyen CHP’li iki ANGUS üyeden birisi olan Şahin, Kuşa döndü, şamar oğlanı misali en alasından azarlandı, ikiz kardeşi, Turna ise her zaman olduğu gibi süt dökmüş kedi gibi saygılı davranarak suskunluğunu bozmadı. AMA... dedikodu için Davutpaşa çukuruna girdi bile. Delikanlı Turna, bizim yüzümüze değil arkamızdan atıp tutmayı çok seviyor.  


BİZİM YOKLUĞUMUZDA BAKIN NELER OLMUŞ…
Bütçe görüşmelerinin yapıldığı yasakçı mecliste, Belediye Başkanı Göksu, buldu zavallı beyin hücreleri gelişmemiş CHP’li Angus’u gözünün yaşına bakmadan kedi fare ile oynar gibi oynadı. CHP’li meclis üyeleri halkın sorunlarını bile dile getiremezken, bütçe üzerine ne konuşacaklardı, konuşamadılar. Çünkü bu zavallıların aklı fikri kendilerinden olanlara aslan kesilmek, tacizci ilçe başkanlarını aklamak, kirliliklerin üstünü örtmekle meşguller. Bunlar bazen kimseyi bulamadıklarında birbirlerine en ağır sözlerle arkadan dolanarak küfreden yaratıklardır. Örnek mi yerel seçimler meclis üyeliği sırasında söylenenler. Ama bunların ar damarı çatlamış o gün birbirleri söylediklerini bugün yalayıp yuttular, birlik içinde kardeş oldular ama ne zamana kadar bilinmiyor.

Gelelim Çorba-helva meselesine: meclis halkın sorunlarının konuşulduğu, tartışıldığı ve çözüm yollarının arandığı yer olması gerekirken olmuş Çorba- Helva meclisi. CHP’li Fesli Kadir ‘çiler, İŞİD kafalı, ENSAR özlemcileri, 2023’de, AKP’lileri öldürecekler ve o öldürdükleri AKP’lilerin Helvasını yiyecekler, AKP’li şovmen, laf ebesi olan Göksu bu sözlere cevap vermezse olmaz. Göksu, kafatasçı, şovenist CHP’lilere öyle bir cevap verdi ki duyunca “yok bunların birbirinden farkı dedirtti. Göksu, “Biz 2023 yılını helva değil çorba yılı ilan ettik” diyerek CHP'liler gibi birilerinin helvasını yemeyeceğini, öldürmeyeceğini söylemek istedi...

Neyse, meclisin basına uygulamak istediği yasaklamayı bir sonraki habere bırakıyoruz. Ama muhalefetin iktidarı kızdıran çocuğu İYİ Partili Mikail Karapınar’a basının yanında yer aldığı için teşekkürler

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.