Flaş Haber :
Hava Durumu

Yangın Bir İhmal mi Öldürdü

21 Haziran 2022
0 Haber Yorum
Geçtiğimiz günlerde Esenler Atışalanı’nda faaliyet gösteren bir market zincirinde çıkan yangında bir kişi asansörde mahsur kalarak hayatını kaybetti. Yangının temelinde ihmal olduğu iddia edildi.

Haber: Serkan Basut
Esenler Atışalanı’nda faaliyet gösteren bir market zincirinde meydana gelen facianın temelinde ihmal olduğu ortaya çıktı. Yangından kaçmak isteyen çalışanlardan biri alevler arasında çıkamayınca asansöre kendini kapattı yoğun duman arasında kalarak hayatını kaybettiği iddia edildi.  

Markette yangın merdiveninin olmadığı bu nedenle de çalışanların alev ve duman içerisinde mahsur kaldığı, itfaiye ekiplerinin gelmesiyle camlar kırılarak alevlere müdahale edildi, 3 çalışan ekiplerin yardımıyla kurtarılırken 1 çalışan ise alevlerden kaçmak için sığındığı asansörde cansız bedenine ulaşıldı.

Esenler belediyesi sınırları içerisinde olan markete nasıl ruhsat verildiği, yetkililerin ihmalinin olup olmadığı ise açıklanacak itfaiye ve polis raporları ile netlik kazanacak.

İhmallerin ülkesi Türkiye'de yangın merdiveninin olmadığı buna rağmen ruhsat verilen birçok işyeri var. Özellikle restoran ve fırınların alt katlarında üretimin yapıldığı, bu üretim yerlerinde çalışanların yatılı olarak kalması, yangın merdivenin olmaması yeni bir faciaya yol açmakta.
 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.