Flaş Haber :
Hava Durumu

​UNUTMADIK! SAYGIYLA ANIYORUZ…

18 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
Türkan Saylan’ i, katledenlere CHP’lilerden onure… Türkan Saylan’ in katillerini onure eden İBB Başkanı ve sekreterini Atatürkçüler asla unutmayacak… Onları tarih elbette vicdansızlar diye yazacak. Gericiliğe karşı yıllarca mücadele veren ve başta kız çocukları olmak üzere eğitimden geri kalan çocuklara destek veren Türkan Saylan, 13 yıl önce bugün hayatını kaybetmişti. Saylan, AKP ve yandaş gazetecilerinin, FETÖ’çuların Ergenekon kumpas operasyonları sırasında sahte belgelerle hedef alınmıştı.

“NAGEHAN ALÇI ÇOK SEVİLİYOR” SÖZLERİ
ATATÜRKÇÜLERİN YÜREĞİNE HANÇER GİBİ SAPLANDI…

Gülen Cemaat’inin Ergenekon operasyonları sırasında sahte belgelerle hedef aldığı, Türkan Saylan, 13 yıl önce bugün hayata veda etmişti. Atatürk’ün yolunda yürüyen, çağdaş bir ülkenin inşası için mücadele veren Türkan Seylan’a en büyük ihaneti ne yazık ki CHP’liler yaptı, yapıyor. İBB Başkanı ve sekreteri “Nagehan Alçı çok seviliyor” sözleri Atatürkçülerin yüreğine hançer gibi saplandı…

Bir tıp doktoru olan Türkan Saylan, aynı zamanda Cüzzamla Savaş Derneği ve Vakfı’nın kurucusu.

Özellikle kız çocuklarının okutulması için kampanyalar düzenleyen Saylan, en büyük sivil toplum kuruluşlarından ÇYDD’nin de kurucusu. 1989’da bir grup aydın tarafından devrim yasalarını ve laik düzeni koruyup geliştirmek amacıyla kurulan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) kurucuları arasında yer alan Saylan, hayatını kaybettiği güne kadar da bu kuruluşun genel başkanlığını sürdürdü. 1990’da kurulan Öğretim Üyeleri Derneği’nin kurucuları arasında yer alan, yine aynı yıl kurulan İ.Ü. Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin kuruluşunda görev alan Saylan, hayatının her döneminde aydınlanmacı, laik ve ilerici kimliğinden ödün vermedi. Aydınlanma savaşımcısı kimliğinden dolayı da, gericilerin, laiklik ve aydınlanma düşmanlarının hedefinde yer aldı. Düzmece mahkemelerde sahte delillere dayalı hukuksuz yargılamalarla mücadele etmek zorunda kaldı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.