Flaş Haber :
Hava Durumu

Mezitli’de Milli Eğitim Şube Müdürü, küfretti - Öğretmeni yumrukladı

02 Haziran 2022
0 Haber Yorum
AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 2013 yılındaki Gezi Direnişi'ne katılanlar hakkında “sürtük” ifadesini kullanmasını tasvip edenlerle etmeyenlerin kavgası Milli Eğitim camiasına yansıdı. Olay büyüdü ve Mezitli’deki İçel Anadolu Lisesi Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Seğmenoğlu, “Bu okuldan gidecek O…Ç diye” meslektaşına ağır küfürler yaptı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “sürtük” sözü Mersin’de bir okulun öğretmenler odasında öğretmenler arasında tartışma ve küfürleşmeye neden oldu. Bir kadın öğretmen, Milli Eğitim Şube Müdürü olan eşi Mustafa Seğmenoğlu’nu aradı. Şube müdürü Seğmenoğlu okula geldi, eşinin tartıştığı öğretmeni bahçede, öğrencilerin ve öğretmenlerin önünde yumrukladı, “Bu okuldan gidecek O…Ç diye” diye bağırdı.

Eğitim camiasını sarsan olay Mezitli’deki İçel Anadolu Lisesinde yaşandı. Öğretmenler odasındaki sohbet sırasında konu AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Gezi eylemlerine katılan kişilere “sürtük” diyerek hakaret etmesine geldi. Hülya Koçyiğit’in oynadığı Sürtük adlı film de odada konuşuldu.
Bu sırada Eğitim-Bir-Sen üyesi, Din Kültürü öğretmeni kadın öğretmen, kendisine laf vurulduğunu ileri sürerek tartışmaya dahil oldu. Kadın öğretmen, Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde şube müdürü olan eşi Mustafa Seğmenoğlu’nu arayarak kendisine hakaret edildiğini ileri sürdü.

ŞUBE MÜDÜRÜ OKULA GELDİ, ÖĞRETMENİ BULDU
Müdür M.S bunun üzerine İçel Anadolu Lisesine geldi ve eşine hakaret etmekle suçladığı öğretmen B.A’yı okul bahçesinde yakaladı. Görgü tanıklarının ifadesine göre şube müdürü M.S, öğretmen B.A’ya yumruk attı. Diğer öğretmenlerin araya girmesiyle müdür M.S bahçeden uzaklaştırıldı. Müdür Mustafa Seğmenoğlu bu sırada “Bu adam buradan gidecek. Buradan gidecek O.Ç” diye bağırarak küfür etti. Müdürün bu küfürleri pencerelerden kavgayı izleyen öğrenci ve öğretmenlerce duyuldu, ayrıca cep telefonu kamerası görüntülerine de yansıdı.EĞİTİM-SEN: İNCELİYORUZ
Eğitim-Sen Mersin Şube Başkanı Mahmut Sümbül, Mezitli MEM Şube Müdürü Mustafa Seğmenoğlu ve İçel Anadolu Lisesi öğretmeni B.A arasındaki tartışmayla ilgili kendilerine de görüntü geldiğini, ayrıca üyelerinin bilgi verdiğini söyledi. Sümbül, bugün okulda inceleme ve görüşmeler yapacaklarını ifade etti.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.