Flaş Haber :
Hava Durumu

KARA: PARLAMENTER SİSTEME DÖNECEĞİZ BAŞKA YOLU YOK!

24 Nisan 2022
0 Haber Yorum
İYİ Parti Esenler İlçe Başkanı Ömer Kara ve ekip arkadaşları harıl harıl çalışıyor. Kara, Atatürk anıtına partisinin çelengini sundu, TBMM’nin 102. Kuruluş yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlama bildirisini okudu. Daha sonra durmak yok diyerek, esnaf ziyaretinde bulundu. İftar sonrası ise Esenler Cumhuriyet meydanında teşkilat üyeleri ile birlikte lokma dağıttı. Standın önemli ziyaretçisi ise CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu idi.

İYİ Parti Esenler İlçe Başkanı Ömer Kara’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama konuşmasından satır başları şöyle:

Kara: Türkiye Cumhuriyetinin ve milletimizin umudu neşesi ve güvencesi sevgili çocuklar! Çocuklar biliniz ki koca bir cihansınız. Doğan güneş sizindir, yıldızla ay sizindir. Artık özgürlük sizin, gelecek sizindir. Temiz olsun kalbiniz, aydın olsun kafanız. Şen olsun kutlu olsun TBMM’nin 102. Kuruluş yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız.

“Gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün etrafında çelik bir halka, tunç bir kale gibi durduğumuz gündür” 23 Nisan 1920 Tarihinde Türk milletinin iradesini temsil eden Büyük Millet Meclisi açıldı. 23 Nisan ulusun yönetme yetkisini kullanmaya başladığı gündür. Bugün Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramımızdır. Bugün Büyük Türk Ulusunun kendini beğenmiş düşmanlara karşı büyük önder GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ ün etrafında çelik bir halka, tunç bir kale gibi olduğu gündür.

“EGEMENLİK YÖNETME GÜCÜDÜR - HALKA VERİLMİŞTİR”
Bu günün çok anlamlı başka bir özelliği daha vardır. Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza ve gençlerimize güvenini ifade eden GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK onlara da bugünü bayram olarak armağan etmiştir. Egemenlik yönetme gücüdür ve halka verilmiştir. Milli Egemenlik ülkede yönetme gücünün millette olmasıdır. Yani ülkeyi yönetecek kişilerin millet tarafından özgür ve adil seçimlerle belirlenmesidir. Kısaca Egemenlik EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR  Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki “ bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiç bir kuvvet yoktur. Hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır, o da milli egemenliktir. Yalnız bir makam vardır, oda milletin kalbi vicdanı ve mevcudiyetidir.

  • Türk Milleti olarak hukuki bir zeminde ilk seçimde bu zihniyeti göndererek Aslımıza yani iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme döneceğimizden hiç şüphemiz yoktur. Büyük önder ATATÜRK’ ün düşüncesinde çocuklar milletin geleceğidir. Onlara duyduğu güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak milli bayramımız olan 23 Nisanları çocuklara armağan etmiştir. Millet olarak en kıymetli hazinemiz olan çocuklarımız için büyük anlam taşıyan bu günde Cumhuriyetimizin kurucusu GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ ü bizleri zafere taşıyan tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Türkiye Büyük millet Meclisinin Açılışının 102 yılında tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarım

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.