Flaş Haber :
Hava Durumu

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR

19 Haziran 2022
0 Haber Yorum
7-24 Esenler Haber gazetemizde 17.06.2022 tarihli yayınlanan “ESENLER NİHAYET; TÜCCAR EĞİTİMCİ YEŞİLYURT’DAN KURTULDU” başlıklı haberimizde, Esenler Hasip Dinçsoy ilkokulu öğretmenlerinden İsmail Cantekin’in habere konu olan Eğitim Bir sen’li okul müdürüyle çekilmiş resmi gelen şikayet üzerine haberden kaldırılmıştır.

 

  • Bizler gazeteciler olarak, hiçbir kurumu ve kurum çalışanını hedefe almadığımız gibi yapılan bir yanlıştan dolayı tüm kurum ve kurum çalışanlarını zan altında bırakacak bir düşüncemiz olmadı. . Tek amacımız geleceğimiz olan çocuklarımızın ahlaklı bireyler olarak yetişmesi içindir. Eğitimin liyakatlı ve Atatürkçü öğretmenlerimizle çağdaş, Laik, Bilimsel, Demokratik Eğitim almaları, öğretmenlerimizin bu yolda mücadele etmek, mücadeleyi yükseltmek içinde olmalarıdır.

Söz konusu fotoğrafın kaldırılması için Esenler Hasip Dinçsoy İlkokulu öğretmenlerinden İsmail Cantekin’in gazetemiz ile iletişime geçerek kaldırılması için talepte bulunmasını saygıyla karşılayarak gereğini yaptık.

Haberimize konu olan ve haberimizde yayınlanan Nihat Yeşilyurt’la İsmail Cantekin’in birlikte çekilmiş Fotoğrafı,  Hasip Dinçsoy İlkokulunun arşivinden alınarak habere konulmuştur. İsmail Cantekin’in Nihat Yeşilyurt’la birlikte olan resminin haberle alakası ve bir bağlantısı yoktur. Yaptığımız araştırmanın sonucunda, resim İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünün Eğitimde iyi örneklerden özgün uygulamalara proje sergisi ödül töreninde çekilmiştir.  

“Resimdeki görünüm ve yazılar bir bütün olarak değerlendirildiğinde, bahse konu olan haberle Esenler Hasip Dinçsoy okulu öğretmenlerinden İsmail Cantekin’in alakası olmadığını, isminin hiçbir yerde geçmediğini göreceksiniz. Haberde Sayın Cantekin’le ilgili bir kelimenin yazılmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.

 Hasip Dinçsoy İlkokulu öğretmenlerinden İsmail Cantekin’in yapılan haberle ilişkisi olmadığını tekrar beyan eder kamuoyuna saygıyla sunarız.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.