Flaş Haber :
Hava Durumu

Esenler’li AKP’liye AKP'li Başakşehir Belediyesi’den ballı kaymaklı yol ihalesi

17 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
Milli Gazete'nin haberine göre; AKP’li Başakşehir Belediyesi, 1 Nisan 2022 tarihinde düzenlediği, “Başakşehir Genelinde Yol ve Çeşitli Sanat Yapıları Yapılması” işinin ihalesinde sözleşme imzalandı. Belediye, söz konusu ihaleyi 239 milyon 995 bin TL’ye üstlenen Makro Yol Yapı San. Ve Tic. A.Ş. sözleşme imzaladı.

Merkez adresi Esenler’de bulunan ve 2004 yılında kurulan Makro Yol firmasının hisseleri Selim Özderya, Dursun Ali Özderya ve Mustafa Özderya’ya ait. Şirketin Yönetim Kulu Başkanlığını Selim Özderya, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını ise Dursun Ali Özderya yapıyor. Dursun Ali Özderya aynı zamanda, AKP’nin Ortahisar(Trabzon) İlçe yönetiminde yer alıyor. İlçe Başkan Yardımcısı olan Özderya, Ekonomi İşleri Başkanlığını yürütüyor.

Makro firması geçen yıl da Başakşehir Belediyesi’nden 57 milyon 200 bin TL’ye yol yapı ihalesi almıştı. Yine geçen yıl Makro, Karayolları’nın aynı gün “Pazarlık” usulüne göre düzenlediği, Giresun’daki yol inşaatıyla ilgili iki ayrı ihaleyi, toplam 191 milyon 639 bin 644 TL’ye almıştı.

Özderya kardeşlere ait Cetaş Madencilik İnş. San. Ve Tic. A.Ş. de, 2020 yılında yine Karayolları’ndan 170 milyon 597 bin 30 TL’ye ihale almıştı. Yine Giresu’ndaki çeşitli yol yapım işlerini kapsayan ihale de “Pazarlık” usulüne göre verilmişti.

YETKİ VERİLMİŞ

Bir ilçe belediyesine göre devasa sayılabilecek büyüklükteki bir ihaleye imza atan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, geçtiğimiz günlerde, Başakşehir Belediye Meclisi’nden, hem 109 bin metrekarelik iki parseli satma yetkisi hem de bankalardan 161 milyon kredi borçlanması yetkisi almıştı. Başkan Kartoğlu’na, kredi borcuna karşılık belediyenin her türlü mülkünü ipotek ettirme, bankalardaki belediye paraların bloke koydurma yetkisi verilmişti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.