Flaş Haber :
Hava Durumu

DURSUN BULUT: SOKAĞA ÇIKMAYIN ANLAYIŞI BİZİ BİTİRECEK!

26 Nisan 2022
0 Haber Yorum
CHP Parti Meclisi üyesi (2013-2014) İnşaat Mühendisi Dursun Bulut: Bu iktidar hepimizi teslim almış. Eğer teslim almasaydı, CHP'nin il başkanı, 39 ilçe başkanı, 40 il yöneticisi, 650'nin üzerinde ilçe yöneticisi, 500'ün üzerinde meclis üyesi, 28 milletvekili, 14 ilçe ve bir büyükşehir belediye başkanımız var. 600 il delegemiz, yaklaşık 1500 ilçe delegemiz var. Bunu diğer muhalif partilerle, STK, Oda, Sendikalarla birleştirirseniz yüz binleri bulur. Yakıştı mı bize bir avuç insanla duruşmaları izlemek? Diyerek isyan etti…

Bulut, Cuma ve Pazartesi Gezi davasının karar duruşmaları yapıldı. Cuma günü biraz daha çoktuk ama bugün adeta bir avuç kişiydik. 67 yaşıma rağmen bir sorumluluk içinde duruşmaları kăh duruşma salonunda kăh koridorlarda dolaşarak izlemeye, Gezi'nin kahramanlarına destek olmaya çalıştım.

SONUÇ: BİR MÜEBBET,16 KİŞİYE 18 YIL VERİLDİ

  • İktidar oluşturduğu dikta rejiminin gereğini yapıyor. Ya biz?... Neredeyse "bana değmeyen yılan bin yaşasın" tavrı içindeyiz. Karar duruşması ve verilecek ceza kesindi. İstanbul'da 10'un üzerinde muhalif siyasi parti, binlerce Demokratik Kitle Örgütü, Sendikalar, Odalar, Meslek Kuruluşları, Çevre Örgütleri var. Herbiri 2 kişi getirseydiler en az on binlerce insan adliye önünde olurdu.

CHP’YE VE CHP ÖRGÜTLERİNE İSYAN…!
Hiç atıp tutmaya gerek yok. Bu iktidar hepimizi teslim almış. Eğer teslim almasaydı, CHP'nin il başkanı, 39 ilçe başkanı, 40 il yöneticisi, 650'nin üzerinde ilçe yöneticisi, 500'ün üzerinde meclis üyesi, 28 milletvekili, 14 ilçe ve bir büyükşehir bellediye başkanımız var. 600 il delegemiz, yaklaşık 1500 ilçe delegemiz var. Bunu diğer muhalif partilerle, STK, Oda, Sendikalarla birleştirirseniz yüz binleri bulur. Yakıştı mı bize bir avuç insanla duruşmaları izlemek?
  • Adım adım karanlığa gömülürken biz, iftar sofralarına verdiğimiz emeğin binde birini siyasete verseydik; biz, Ekmelettin vakası yerine kendi öz evlatlarımıza değer verseydik; biz, dokunulmazlıkları Anayasaya aykırı olduğunu bile bile kaldırılmasına destek vermeseydik; biz, 16 Nisan 2017 referandumunda mühürsüz oy pusulalarını tüm sandık görevlilerimize kabul edin talimatı göndermeseydik; biz, istikşafi toplantılarda 35 gün uyumasaydık ve de istikşafi ​sözcüğünün yaratıcısında umut beklemeseydik; biz, AKP'nin iflas eden ekonomik politikalarının mimarında çare aramasaydık tüm bunların yerine kendi öz gücümüze güvenerek ve de tüm muhalefetin birleşmesini önümüze birinci şart olarak koysaydık, ne Türkiye karanlığı yaşıyordu ne de bu iktidar vardı.

“HDP'Yİ ŞEYTANLAŞTIRAN ANLAYIŞA AÇIK TAVIR ALIN…”
Sosyalistler, Solcular, Sosyal Demokratlar, Liberal Demokratlar, Merkez Sağ Partiler, Kürt Siyasi Partileri kısaca tüm muhalifler birleşmezse kimse iktidar filan hayal etmesin. Bu duyarsızlıklar bizi yavaş yavaş bitirecek. Tıpkı, önce ılık sonra yavaş yavaş suda pişirilen kurbağa deneyi gibi, teker teker bu deneyin kurbanları olacağız.
Tüm Muhalif Siyasi Partilerin Liderleri, bırakın sıcak koltuklarınızı birleşin ve milyonlarla buluşup birlikte mitingler yapın. HDP'yi şeytanlaştıran anlayışa açık tavır alarak inin meydanlara. Demokrasi şölenlerinde buluşturun bizi.
Provokasyon olur sokağa çıkmayın anlayışı bizi bitirecek!


#DuyunArtıkFeryatlarımızı!
#GeziBizimOnurumuz!

 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.