Flaş Haber :
Hava Durumu

CHP’nin AKP yandaşı Göksu’yu mahkemeye vermiş

14 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
CHP’li Esenler Belediye Meclis Üyesi Kemal Şahin, AKP’ li Esenler Belediye Başkanı Göksu’yu, Belediyeyi 17 milyon TL zarara uğrattı diye suç duyurusunda bulunmuş… Bizim halk adına sorduklarımıza cevap veremeyenler asla hesap soramaz… Hele hele suçlu olanlar hiç hesap soramaz…

Esenler Belediyesi Başkanı AKP’li Tevfik Göksu hakkında belediyeyi 17 milyon TL zarara uğrattığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunan kişi, suç duyurusunda bulundukları kadar suçlu olduğunu defalarca yazdım. CHP’li meclis üyesi hakkında iddia ettiğimiz ve belgelediğimiz ihale kapısında tuttuğu nöbetin, yaptığı pazarlığın ve varsa ihale takibinin hesabını vermedi. Aynı meclis üyesi, Komisyonlara aday olan AKP’li meclis üyelerinin seçilmesi için neden oy verdiğinin de hesabını veremedi.

İşin garip yanı suçladıkları ile her meclis sonrası gizli gizli çay ve kafe sefasını da anlayamadık. Yine işin doğrusu suçladıklarının cevap vermemesi işin doğruluğundan olsa gerek, yok bunların ayrı ve gayrısı. Bu şunu gösteriyor ve bizim anladığımız laf ebeliğinde birbirlerini yiyorlar ama paylaşımda Esenler’de AKP ve CHP’liler aralarında eşit paylaşım yapıyorlar algısı gözümüzden kaçmıyor.

  • Şahin’i yağlayan yağdanlık gazeteci bu gelişmeleri bildiği halde kamuoyunu yanıltması ise çok vahim… Bir başka hesap veremediği konu ise, Şahin mecliste söylediği hani şu Sarıyer börekçisinin kiraladığı spor kulübünün yeri “TÜRGEV’e peşkeş çekildi” diye yaygara kopardığı yer. O yer için yanı İbn- Haldun üniversitesiyle, protokol yapılması için protokol yapma yetkisi istenilen meclis oturumunda Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya ve Hasan Taşçı’ya oylamada evet oyu vermişti ya. Yağdanlık gazeteci bunları bildiği halde yağcılığa devamı bizi şaşırtmadı. O protokol oylamasında CHP’li iki meclis üyesinin hayır oyuna rağmen ve iki kere oylanmasına rağmen ikisinde de evet oyu vermenin hesabını halen daha vermedi.  Tüm bunlar yaşanırken suç duyurusunda bulunan CHP’li Kemal Şahin, Göksu’ya eski AKP ilçe yöneticisi Aydın'ın şirketine rant sağlandığı iddiasıyla aynı suçların ortağı olarak öncelikle kendi hakkında suç duyurusunda bulunacak mı?

Ke-mal’i Esenler Belediye meclisine ben taşıdım, onu o makama taşıdığım için bende suçluyum. Bilmiyordum, bilemezdim kendisinin kafatasçı olduğunu, kirliliklerden rant sağlayacağını.  Ke-mal, Esenler Belediyesi’nin geri dönüşüm işini bedelsiz ve ihalesiz şekilde eski AKP ilçe yöneticisi Hüseyin Aydın’ın şirketine devrettiğini ve bu şekilde de milyonlarca liralık kamu zararına sebebiyet verildiğini söylüyor. Evet bu söylemleri belgesiz olsa da doğru ama bu işler Ke- mal’i aşar. Çünkü kendisi suçladıkları kadar kirlidir.

Ke-mal, Sayıştay’ın 2019 ve 2020 yılı denetim raporlarından alındı yaparak yola çıkmış, sormazlar mı adama sen Sayıştay rapor hazırlarken ne işlerle uğraşıyordun. Senin görevin… Esenler’de sahtekar bir gazeteciyi ve ulusalın Esenler meclisinin yerini bilmeyen hatta Esenleri bile bilmeyen ve haberleri paralı, ısmarlama yapan soytarısını tetikçi tutarak başarılı bir meclis üyesi algısı yaratarak toplumu kandırmak mı? Biz kalemini satmayan gazeteciler olarak sana, akıl hocana ve partinin üçkâğıtçılarına asla inanmadık, toplumu her yanıltmanda benim var olduğumu unutma KE-MAL…

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.