Flaş Haber :
Hava Durumu

CHP’liler Mahmut Hocalarını son yolculuğa uğurladı

24 Haziran 2022
0 Haber Yorum
CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, yıllardır çeşitli sağ partiler ile ilişkisi olan İsmailağa Cemaati'nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenaze törenine katıldı. “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi” için İstanbul sözleşmesinden çıkılmasını isteyen ve AKP İktidarına kabul ettiren İsmailağa Cemaati bundan böyle CHP’lilerin yeni sığındığı liman olacak. Osmanlı bakiyesi tarikatlarla yönetme geleneği AKP döneminde devam ediyor CHP’liler yarın iktidar olurlarsa bu geleneğe onlarda uyacağının ilk işaretini bugün verdiler. Vatana millete hayırlı olsun…

İsmailağa Cemaati'nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun ölümünün ardından adeta taziye kapışması yaşanırken, resmi bir taziye mesajı yayımlamayan CHP, cenazeye "üst düzey" katılım gösterdi. Bugün düzenlenen cenaze törenine CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici de katıldı.

  • İsmailağa, yıllardır çeşitli sağ partiler ile ilişkisi olan bir cemaatti. Son durağı AKP. Fethullahçılar darbeye kalkışınca tarikatın önemi daha da arttı. Ziyaretlerin sebeplerinden biri bu. Haliyle istekleri emir telakki ediliyor. Yakın zamanda da “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi” için İstanbul sözleşmesinden çıkılmasını istediler. Sözleşme ile islami değerlere savaş açılmıştı onlara göre, kadına yaratılış amacının aksine misyonlar yüklüyor ve bu yönüyle “ahlaki yapımızı ve ecdadımızdan bize intikal eden aile medeniyetimizi” yıkmayı hedefliyordu. Mahmut Hoca tak istedi, talebesi şak kaldırdı sözleşmeyi.

CHP Genel Başkanı ise daha dün “İstanbul sözleşmesini” geri getireceğinin sözünü vermişti. İstanbul sözleşmesinden çıkılmasını isteyen ve kabullendiren bir cemaat mensubunun cenazesine katılan CHP’liler bakalım sokaklara dökülen kadınları daha ne kadar kandıracaklar veya çinayete kurban olan kadınlarımızın hesabını nasıl soracaklar.  
  •  
  • Osmanlı bakiyesi tarikatlarla yönetme geleneği AKP döneminde devam ediyor CHP’liler yarın iktidar olurlarsa bu geleneğe onlarda uyacağının ilk işaretini bugün verdiler. Vatana millete hayırlı olsun

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.