Flaş Haber :
Hava Durumu

CHP’liler 19 Mayısı Alternatif kutlama ile sulandırdılar

19 Mayıs 2022
1 Haber Yorum
Esenler Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtının önünde Muhalefetin alternatif kutlamasında, gençlerin azlığına ama siyasallaşan, Alevi derneklerinin üyelerinin bulunması 19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramına renk kattı. Onlarda alanda olmasaydı “görünen köy kılavuz istemezdi"

19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramı Alternatif kutlaması yapan 6’lı masa bir avuç fuzuli, işe yaramazla Atatürk anıtı önünde toplanarak kutlamalara gölge düşürdü.  İyi partili gençlik kollu başkanının günün anlamını belirten konuşması etkinliğe katılan bir avuç insana merhem oldu. Ya diğer konuşanlar, onların ne dediğini anlamak mümkün değildi. Hele hele radyocu, sunucu, medyanın içinde olan CHP Milletvekili Y.Mansur Kılıç’ın konuşmasından kimse bir şey anlamadı, tek anlaşılır yanı ise bu anlamlı günü sulandırarak siyasi şov yapması ve partisinin mitingini fırsata dönüştürerek anons etmesiydi.

Hiçbir zorlama yapmayan, hiçbir engelle karşılaşmayan muhalefet, yasakları zorlamadan 19 Mayısın 103. yıl dönümünü amiyane tabirle sulandırdı. Kendilerine hatırlatırız…19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca ve ‘Kurtuluş’a dönüştüğü tarihtir.
 
  ALTERNATİF YOL ARAYANLAR, DEVŞİRMELER... UNUTMAYIN…

  • Bugün; sultanlığa, saltana, kula kulluğa ve emperyalizme kafa tutularak bir ülkenin yeniden varoluşunun günüdür. Bugün unutulmaz 19 Mayıs 1919 tarihinin 103. yıl dönümündeyiz. Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan bir avuç inanmış insanın başlattığı bu büyük bağımsızlık yürüyüş ile esareti reddedip bağımsızlığını elde etilmiş bir gündür. Bugün yaşı ilerlemiş insanların değil milli ve manevi değerlerine bağlı, saygı ve hoşgörü içinde olan, donanımlı gençlerle M. Kemal Atatürk tarafından armağan edilmiştir... Nerede sizin gençleriniz diye sorarlar insana...
  •  

Yorumlar(1)
  Edep Yahu:
[20.05.2022 - 14:11]  
Gençlere boşuna laf söylemeyin. Anlamazlar. Büyüklerinden gördüklerini uyguluyorlar. Büyükleri de gençleri de iş-ihale peşinde. EDEP
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

AK PARTİ
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.