Flaş Haber :
Hava Durumu

Veliler imza kampanyası başlattılar

07 Eylül 2015
0 Haber Yorum
Esenler sınırındaki Gaziler Ortaokulu’nun İmam Hatip’e çevrilmesine tepki gösteren veliler imza kampanyası başlattılar.

Veliler imza kampanyası başlattılar

Esenler sınırındaki Gaziler Ortaokulu’nun İmam Hatip’e çevrilmesine tepki gösteren veliler imza kampanyası başlattılar. Davutpaşa Caddesi’nde stant açarak Esenler’li velilerden de imza isteyen öğrenci velileri, topladıkları imzaları Perşembe günü İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne vereceklerini açıkladılar.

Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Hüseyin Koç’un sorularını cevaplayan öğrenci velileri, okullarının İmam Hatip’e dönüştürülmesini istemediklerini belirterek şöyle konuştular;

“Bu okul her ne kadar Güngören’de kalsa da Esenler’li yüzlerce öğrenci bu okulda eğitim ve öğretim görmektedirler. Bu dönem okulumuzu İmam Hatip Ortaokulu’na çevirdiler. Şuan için talep olmadığından dolayı her yere pankart asmışlar ve duyurusunu yapıyorlar. Şimdi çocuğunu bu okula göndermek istemeyen ailelerinde adres değişikliği yapması gerekiyor. Yani aileleri adeta sahte adres göstermek zorunda bırakarak kural ihlali yaptırmaya çalışıyorlar. Ayrıca birde bunun üzerine okul servisini de eklerseniz ailelere ek bir külfet daha ortaya çıkacak. Açıkça söylemek gerekirse biz İmam Hatip’e karşı değiliz ama çocuğumuzu göndermek istemiyoruz. Ayrıca bu çevrede çok sayıda İmam Hatip Okulu varken ve bunlarında sınıf mevcutları yeterli seviyede değilken Gaziler Ortaokulu’nun da İmam Hatip’e çevrilmesine anlam veremiyoruz. .Şuan gördüğünüz gibi bizler okulumuzun eski haline dönüştürülmesi için imza kampanyası başlattık. Topladığımız bu imzaları da Perşembe günü yapacağımızın yürüyüşün ardından İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne vererek, okulumuzun eski haline dönüştürülmesini isteyeceğiz”
 


Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.