Flaş Haber :
Hava Durumu

Ülkü Ocakları tehditle video yayınlattı

04 Eylül 2021
0 Haber Yorum
'Hudut Namustur' pankartı asılmasının ardından ortadan kaybolan ve çektiği şüpheli video ile İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya suçlamalarda bulunan Ahmet Çakmak'ın emniyette verdiği ifade ortaya çıktı. Çakmak, söz konusu videoyu Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde tehditler sonucu çektiğini ifade ederek şikayetçi oldu

İstanbul’da Öfkeli Genç Türkler imzasıyla “Hudut Namustur” yazılı pankart astıktan sonra gözaltına alınan isimlerden Ahmet Çakmak, “Bana bu pankartı Buğra Kavuncu astırdı. Yanındakiler para ve başka şeyler vadettiler” ifadesini kullanmıştı.

Çakmak’ın bu videosu sonrası Kavuncu’dan “Bu asla doğru bir haber değildir. Bu yapılan beyan da belli ki bir baskı altında verilmiş. Bizim İstanbul İl Başkanlığı olarak binlerce teşkilat mensubumuz var. Kendi gençlik teşkilatımız var. Böyle bir ihtiyacımız olsa zaten kendi teşkilatlarımızla asarız” açıklaması geldi.

Çakmak’ın avukatı Ali Gül, “20 yaşlarındaki bir genci alıkoyuyorlar, tehditle video yayınlatıp siyasi emelleri için iftira attırıyorlar. Bunu insanların anlamayacağını, anlasalar da korkup ses çıkaramayacaklarını düşünüyorlar. Bu cüretkarlığın nedeni, bunları yapanların yaptıklarının yanına kar bırakılması” dedi.

Ahmet Çakmak’ın ortadan kaybolmasının ardından çektiği video gündem olmuştu.

“Hudut namustur” pankartını İYİ Partili Buğra Kavuncu’nun astırdığı yönünde video paylaşan Ahmet Çakmak, poliste verdiği ifadede Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde alıkonulduğunu, kendisini buraya götüren kişinin Selçuk Özdağ’a saldırının faili Abdurrahman Gülseren olduğunu ifade etti.

Çakmak emniyette verdiği ifadede Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde videoyu zorla çektiğini belirterek, ailesi ile tehdit edildiğini öne sürdü.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.