Flaş Haber :
Hava Durumu

Trabzon’un Tarihi Avrasya projesi imzalandı…

17 Nisan 2021
0 Haber Yorum
Trabzon için önemli bir yere sahip, tarihi Avrasya Pazarı Projesi için sözleşme imza töreni düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Tarihi Avrasya Pazarı, yeni yerinde daha iyi şartlarda varlığını sürdürecektir. Yeni Avrasya pazarı bir yıl içinde tamamlanıp, hizmete girecektir” dedi.

GELECEK YIL HİZMETE GİRECEK

İmza töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, yıllardır Trabzon'un gündeminde olan Avrasya Pazarı'nda nihayet sona geldiklerini belirterek, "Avrasya Pazarı da çok şükür 2 yıllık yoğun bir gayretin neticesinde, ortak bir çabanın ürünü olarak bugün ete kemiğe bürünmüş vaziyette kamuoyunun bilgisine sunulacak duruma gelmiştir. Yeni Avrasya pazarı yeni yerinde 1 yılda tamamlanıp, hizmete girecektir." dedi.

MODERN VE KONFORLU OLACAK
Avrasya Pazarı esnafları güçlendirme ve kalkındırma derneği başkanı Muzaffer Beşinci ise, "Pazarımız için çok zorlandığımız, hatta bazen umutsuzluğa düştüğümüz anlar oldu. Ama hiçbir zaman ümidimizi kaybetmedik. Avrasya Pazarı'nı ve 300'ün üzerindeki esnafımızı inşallah çok daha modern, çok daha güzel, çok daha konforlu bir şekilde ticaret yapabilecekleri bir alana kavuşturacağız." şeklinde konuştu.
 
SÖZÜMÜZÜ YETİNE GETİRİYORUZ
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise, "Avrasya Pazarımız şehrimiz için önemlidir. Bu konuyu İçişleri Bakanımıza da paylaşmıştım. Süleyman Soylu bakanımız, pazar esnafına bu sorunun çözümü için söz vermişti ve işte bu sözü bugün yerine getiriyoruz. Şehrimize hayırlı olsun." dedi.
Yeni Avrasya pazarı projesi Trabzon büyükşehir belediyesi tarafından 1 yıl içerisinde tamamlanıp, hizmete girmesi planlanıyor.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.